Lupene vo vetre

Lupene vo vetre https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142635/bmid_lupene-vo-vetre-I22-142635.JPG 4 622 102

Květy z půdy série

Po štvorročnom utrpení sa súrodencom podarí z nenávideného podkrovia ujsť. Zhodou priaznivých náhod sa dostávajú k šľachetnému lekárovi Dr. Sheffieldovi, ktorý sa ich ujme a umožní im štúdium. Na starších deťoch, Cathy a Chrisovi sa čoraz vaäčšmi prejavuje vplyv minulosti, okrem toho v Cathy narastá túžba po pomste.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Petals on the Wind , 1980

Verunka289
21.10.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem ji bleskovou rychlostí... četla jsem všude... v posteli, ve vlaku, ve vaně :D
Jsem ale alergická na postavu Cathy. Nelíbilo se mi, jak se chovala ke každému muži, jak je neustále střídala a každou chvíli milovala někoho jiného. S každým si jen hrála a když pak chtěl víc, strašně se tomu divila...
Jsem zvědavá na další díl!

Burnettka
18.10.2014 3 z 5

Přijde mi, že kniha Lístky ve větru je už jiná než Květy z půdy. Ztratila to tajemno a kouzlo, které předchozí kniha měla. Je pravda, že kniha je čtivá a napínavá, ale už mě tolik neuspokojila, jako předchozí. Konec mi přišel trošku rychlý a strašně "splácaný". I tak se ovšem těším na další díly. Jinak pro ty co tu píšou, že je hlavní hrdinka štvala: Ano mě také:), ale po tom co si prožila není divu, že byla takto nerozumná a zmatená.

Maragad
30.09.2014 5 z 5

Lístky ve větru nám přibližují osud nechtěných dětí, které se díky svému nejbližšímu okolí dostaly až na samotné dno. Ale jak je vidět, vždycky zbývá aspoň malinká naděje, ne všichni lidi jsou zlí a zkažení. Jenže ani poté, co se děti dostanou do bezpečí, ještě pořád nemají vyhráno. Musí překonat nejen počáteční nedůvěru, ale také se musí vyrovnat se svým osudem - s tím, že je vlastní rodina, jejich krev, chtěla zabít.

gossipavlina
27.09.2014 5 z 5

Druhý díl mě oslovil, a to velmi. Mnohem více než první. Bohatý na děj, držela jsem dětem palce, aby si mohly splnit své sny. Cathy je tedy trochu melodramatická. Ale tak holt je to duše umělecká. Ale veškeré pocity, vnitřní myšlenky, představy všech jsou moc pěkně a věrohodně popsány. Autorka má bohatou slovní zásobu. Nenechá vás na pochybách, o co vlastně Cathy jde, byť na úkor svého pohodlí.
Ale pro mě by série mohla tímto dílem klidně skončit.

adorjas
18.09.2014 3 z 5

Ďalší diel z pentalógie, možno trošku slabší ako prvý diel. Ale naďalej zostávam verná svojmu názoru: Román nielen pre ženy.

Edona
02.09.2014 4 z 5

Kniha se mi nečetla tak dobře jako první díl. Nicméně nakonec jsem byla, chtě nechtě vtažena do děje, a musím říct, že to bylo skvělé! Virginie C. Andrews je vynikající spisovatelka!

vakuloid
02.07.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem, s napětím jsem čekla, jak to dopadne, hlavní hrdince jsem moc fandila !!
Ale teda ta obálka, ta mi připadne šílená...kdybych nešla vyloženě po titulu, tak podle obálky bych si tuhle knížku nikdy nevybrala, vůbec mi k tomu nesedí a věřím, že hodně čtenářů může odradit.....

hlina
23.04.2014 5 z 5

Velmi poutavé čtení. Dějově zajímavější než první díl.

Melaanie
30.03.2014 5 z 5

Druhý díl této pentalogie byl pro mě taky hodně zajímavý. Sledovat osudy už jen tří sourozenců, prožívat jejich zklamání a radosti se mi líbilo. Těším se na další pokračování. Doufám, že se budou stejně dobře číst jako tento a první díl.

vikaa
09.02.2014 4 z 5

Byla jsem moc zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne a poslední třetinu knihy jsem dala na jeden zátah.

Mirkaha
11.07.2013 4 z 5

Tento druhý díl byl pro mě daleko zajímavější, protože byl dějově podstatně nabitější. Děj se odehrává na více místech na rozdíl od prvního dílu, kde se vše odehrávalo na půdě. Také se zde dostal do příběhu balet, který mě velmi zajímá. Tuto knížku jsem přečetla daleko rychleji než tu první, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne a že toho nebylo málo. Zkusím v dohledné době i třetí díl a jsem zvědavá, zda bude taky tak dobrý jako ten druhý.

MartinaF
05.07.2013 5 z 5

Když jsem si přečetla první díl této pentalogie, bylo mi jasné, že budou následovat i další díly. I tentokrát mě hnala zvědavost, jaké budou osudy tří dětí, které byly uvězněny na půdě.

paloma
22.05.2013 5 z 5

Druhý díl je stejně dobrý a zajímavý jako ten první, možná i dokonce o trochu lepší. Podstatné je, že se dozvíme jaké odplaty se dostane matce i babičce. A teď mohu klidně spát jak řekl Habakuk.

habakkuk
29.01.2013 4 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem byl tak zvědav jak to dopadne s matkou a babičkou, že jsem se hned pustil do čtení druhého dílu.
To, co jsem potřeboval vědět, jsem se dověděl, dobře jim tak. A teď můžu klidně spát...

Lady_Ef
23.08.2012 2 z 5

Nedá se srovnat s předchozím dílem. Zatímco Květy z půdy byly napínavé a vtáhly mě do sebe, Lístky ve větru jsem četla téměř s nechutí. Ale je to škoda, chtěla jsem přečíst celou pentalogii, jenže tento díl mě naprosto odradil..

petrak
19.07.2012 4 z 5

První díl teto pentalogie mě zaujal asi nejvíc, druhý byl taky dobrý, ale ty další už se mi moc nelíbili.

Zuzvil
04.07.2012 3 z 5

Oproti prvnímu dílu, kdy nevěříte tomu co čtete, tak tady vám přijde, ze čtete nesmysly a "zamotaniny"... ale stejně čtete dal :-) Alespoň já jsem to tak měla. První díl je originální a zajímavý, tady už jsem četla jen ze zvědavost a mnohdy násilně, dokonce jsem přeskakovala odstavce (a vůbec to nevadilo). Hlavní hrdinka je nesympatická a to také četbě příliš nepřidá, přesto jsem knihu dočetla a dočetla i celou sérii.

princesse
12.06.2012 5 z 5

Doporučuji, skvělý jako první díl.

Marbulka
16.04.2012 5 z 5

I druhý díl je vyvedený jako první, super.

Lenka 13
28.02.2012 5 z 5

Druhý díl pentalogie KVĚTY Z PŮDY,
vypráví o osudu již jen třech dětí vězněných na půdě