Lupene vo vetre

Lupene vo vetre https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142635/bmid_lupene-vo-vetre-I22-142635.JPG 4 622 102

Květy z půdy série

Po štvorročnom utrpení sa súrodencom podarí z nenávideného podkrovia ujsť. Zhodou priaznivých náhod sa dostávajú k šľachetnému lekárovi Dr. Sheffieldovi, ktorý sa ich ujme a umožní im štúdium. Na starších deťoch, Cathy a Chrisovi sa čoraz vaäčšmi prejavuje vplyv minulosti, okrem toho v Cathy narastá túžba po pomste.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Petals on the Wind , 1980

MonaNona
11.01.2016

Cathy moje sympatie nikdy neztratila. Po tom, co prožila mi byl spíš nesympatický postoj Chrise, který by všechno nechal být a všem všechno odpouštěl i vraždu bratra atd.
Cathy byla vždycky mnohem dynamičtější, dravější, cílevědomější a agresivnější osobnost než věčný usmiřovač a optimista Chris... takže to všechno rezonuje s její osobností, kterou měla už v prvním díle.
I tam byla ta urýpaná, vzteklá, nedůvěřující, choleričtější, neústupnější a agresivnější.

Rodaw
10.01.2016 5 z 5

Má obrovská srdcovka.. ♥ Spolu s prvním dílem mé nejmilejší knihy z celé série..
Nesmím zapomenout ještě na to, že Paul a Chris jsou mí hrdinové :-)

evca7271
06.01.2016 5 z 5

Jsem velice spokojena zase me autorka nezklamala uz se moc tesim az zacnu cist dalsi dil.Doporucuji

sabanka
05.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Jen už mě pak vlastně ani nedojímalo když někdo umřel, protože se z úmrtí stala vlastně úplně obyčejná věc.

Paja85
18.12.2015 3 z 5

Jaké zklamání, prvních x stránek jsem nepozorovala rozdíl mezi Květy půdy, ale potom jsem bohužel pochopila, že druhý díl není nic víc než překombinovaný románek. Zklamání...po tak brilantním prvním díle!

Hanisek
26.08.2015 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Byla jsem unešená a vlastně nevím, proč autorka napsala další díly. Tento díl měl v podstatě uzavřený konec a mě by úplně tento konec stačil, asi chtěla naše hrdiny dál a ještě víc potrápit :) takže vítej vykoupení ohněm...

milunka21
24.08.2015 5 z 5

strhující

Lucy2211
20.08.2015 5 z 5

Další vynikající díl z pera této úžasné spisovatelky. První díl mě tedy dostal a tak jsem se moc těšila, čím mě autorka druhým dílem překvapí. Sice už to není takové napětí jako v prvním díle, ale stále se tu něco děje a mě se to moc líbilo. Zkrátka doporučuji všem, kteří mají rádi rodinné ságy, nebo zkrátka těm, kteří si chtějí přečíst něco svižnějšího, kde se pořád něco děje :))
A pokud váháte, radím vám, jděte do toho, stojí to za to :)

mišaša16
08.08.2015 5 z 5

Tento díl opět nezklamal. Kdo četl květy z půdy, tak doporučuji přečíst i další díly, protože v dalších částech se různé souvislosti už více vysvětluji a lépe se dá pochopit proč to tak bylo. Velmi napínavé, co mě úplně zmátlo, že místy nevíte kdo je vlastně ta kladná postava, a koho máte nenávidět...Určitě se chystám přečíst všechny díly, jelikož se ještě nějaké souvislosti moc nerozluštily, takže Vás to nutí číst dál :) Tato série je podle mě velmi málo známa na to, jak je dobrá, možná skoro až zapomenutá. Nejspíš kvuli obalkám knih, které už jsou dost staromodní. Doufám, že vyjde i v novější verzi, aby si získala spoustu čtenářů, protože si to fakt zaslouží!

Rodaw
08.07.2015 5 z 5

Já jsem nadšená. Tuto knížku jsem si maximálně užila a zapůsobila na mě daleko více než jsem vůbec očekávala. První díl byl hodně napínavý a celkově - i svou atmosférou - dost připomínal nějaký gotický thriller/horor. V druhém díle se už posouváme dál a máme už jinačí "svět". Hodně se tu řeší vztahy, ale musím Vám říct, že jsem se ani chviličku nenudila! Hltala jsem každé slovo, doslova. Tato knížka na mě neuvěřitelným způsobem zapůsobila. Virginia mě dokázala opět šokovat a já se na konci cítila naprosto rozervaná.. DOPORUČJI JAK JEN TO JDE! Tato série je prostě TOP! Patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla! Neváhejte a běžte do toho! :)

Pivka1
07.07.2015 4 z 5

První díl lepší, ale ani tento není bez zajímavosti. Těším se na další

edith79
16.06.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší díl celé série. Člověk je po celou dobu čtení totálně rozervaný, neví jestli má hrdiny milovat nebo nenávidět. A ten úžasný sloh, nádherná slova. " Já miluju jedno děvče. Znám je celý život. Když jdu večer spát, zdá se mi o něm, tančí nade mnou, volá mě jménem, líbá mě na tvář, křičí, když ji trápí noční můra a já se probouzím, abych jí vybíral z vlasů tér.....".

hrosik3
26.05.2015 2 z 5

První díl byl super, měl atmosféru, druhý díl je jen slabý odvar, měla jsem potíže dočíst do konce, zbytečně moc postav, dle mého, hlavní hrdinka je protivná, její bratr úchylný a celkově je to postavené na extrémech :( Za mne zklamání.

LéňaM
01.05.2015 5 z 5

Kniha se mě zaujala a četla jsem jedním dechem, čekala jsem na krutou pomstu a byla jsem zvědavá jak to dopadne a zda se Cathy povede.
Hlavní hrdinka mi ale trošku lezla na nervy, pěkná mrcha, asi pro to, co prožila. Carie mi bylo líto a i slza mi za ní ukápla.
Pěkně psaný nenároční příběh

Miss Utahraptor
17.03.2015 3 z 5

Co bylo v první knize strhující příběh "na motivy skutečných událostí", se v druhé mění v obyčejnou červenou knihovnu. A hlavní hrdinka rychle ztrácí veškeré sympatie.

cori
11.03.2015 3 z 5

Druhý díl už nebyl tak zajímavý. Z Cathy se stala pěkná mrcha a z Chrise "úchyl". Bylo mně líto Carie, hlavně kvůli tomu, co zažila na internátě. Závěrečné finále s vánočním večírkem je opravdu dramatické.

Beruska18
23.02.2015 4 z 5

I tento druhy dil mě velmi oslovil a stejně jako první mě naprosto vtáhl do děje. Bylo napínavé sledovat, jak se osudy sourozenců dále vyvíjí, jak se snaží se svou minulostí vypořádat.Těším se na další dil :-).

TessaJean
18.02.2015 4 z 5

Musím říct že kniha je opravdu napínavá a nemohla jsem přestat číst, stejně jako u prvního dílu. Je však ale pravda, že tento díl byl o něco slabší, než ten předchozí. Obzvlášť mi vadilo chování hlavní hrdinky, se kterou jsem v prvním dílu neměla problém. Ale jinak by mě zajímalo jak to bude dál tudíž si další díl asi koupím.

petrzel
19.12.2014 5 z 5

Pokračování se mi taky líbilo,osudy lidí jsou nevyzpytatelné.

Ormos Atalia
19.11.2014 3 z 5

Druhý díl mě oslovil již méně, ale přesto se těším na další díl a na to, jak se bude život přeživších sourozenců vyvíjet dál.