Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1365 1365

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

Petra38
15.03.2019 4 z 5

Uff, co k tomu rict? Tak do dobry pulky jsem si rikala,ze knihu snad odlozim,smarja vzdyt to ma skoro 400 listu,prece se stim nebudu trapit. Druha polovina konecne ukazala proc ma knizka pomerne vysoke hodnoceni, diky bohu se zachranila a pribeh dotahla do skveleho konce az mi bylo dokonce lito,ze neni vic jak tich 400 listu:-) jen to chce mit s tim zacatkem trpelivost :-P

jani.ruzicko
15.03.2019 5 z 5

U nás v ulici byli vždycky jen samí chlapci a pak já, takže asi není divu, že už od ranného dětství mě to táhlo víc k fotbalu než k panenkám. Miluji ten sport a proto i tento příběh mi byl napsaný snad přímo na míru. =)

Kdo nemá fotbal rád, přiběh se mu líbit nebude, protože se to vlastně všechno logicky točí kolem fotbalu =)

Za mě bravurně napsané, velmi čtivé - vůbec mi nepřislo, že to má tolik stránek... moc jsem se bavila, rozhodně jsem se zasmála a i poplakala. Bylo fajn sledovat celou tu dobu, jak to mezi nimi jiskří, aniž by si to aspoň jeden z nich uvědomoval.
Určitě mohu doporučit !! =)

domina
14.03.2019 5 z 5

Pro mě je to nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla. Bavila mě do poslední stránky. Bohužel mě zklamali editoři. Tolik chyb a překlepů jsem v žádné jiné knize ještě nezaznamenala.

barca8336
12.03.2019 3 z 5

Nevím, asi jsem čekala více, když jsem viděla hodnocení. Ale až moc jsem přeskakovala...Fakt mě ty pasáže o fotbalu nebraly. Číst se to dalo, ale četla jsem 100x lepší knihy.

pipi.sava
12.03.2019 5 z 5

Super kniha hned přečteno. Překvapila me.

moucha110
12.03.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha, četla jsem ji jedním dechem. Klidně by mohly i natočit film :) .

H4N1CK4
12.03.2019 4 z 5

Tahle knížka má hodně nedokonalostí - spoustu pasáží, kterým by slušelo proškrtat, a neskutečné množství překlepů (tak odfláknutou knihu po stránce korektury jsem ještě nečetla), ale jako celek to je nakonec ááách... Moc jsem si užila ten slow-burn romantický vztah mezi Sal a Kultim a bavilo mě jejich neustálé špičkování. Opravdu vtipná oddechovka, která by podle mě byla skvělá i jako film.

MarKy95
12.03.2019 5 z 5

Krásná kniha, něco jiného, než obvykle. Už se těším na další autorčiny knihy. :)

Kristý1909
10.03.2019 5 z 5

Do téhle knížky jsem se totálně zamilovala. Smála jsem se u ní a přála si aby nikdy neskončila, ale bohužel. Kultiho jsem si zamilovala hned na začátku a milovala ho až do konce. Strašně mě tam štvou ty chyby, ale stát se to může. Určitě ji budu někdy číst ještě jednou.

gimaf
10.03.2019 1 z 5

Námet síce zaujímavý, ale toľkokrát opisovanie pubertálnej lásky k športovcovi bolo únavné a na škodu veci a počtu strán. Na román mám vyššie nároky a čítala som už aj lepšie.

Michelle93
08.03.2019 5 z 5

Tahle knížka je fakt TOP!

Rinta
07.03.2019 5 z 5

Skvělé, ale ty chyby...

eliska1141
04.03.2019 5 z 5

Super usměvavá kniha :).......Kadí, Kadí, Kadí..,.to mě dostalo :D

Kukicka
04.03.2019 3 z 5

Podle vysokeho hodnoceni a komentaru jsem mela od knihy velka ocekavani a to byla asi chyba. Konec byl moc pekny, cetlo se to dobre, ale hlavni hrdina mi vetsinu knihy nebyl extra sympaticky a zadne WAU se nekonalo

JanickaP
04.03.2019 1 z 5

Tak jo, dneska jsem si tuhle knizku koupila, i kdyz jsem nebyla uplne presvedcena, ze to mam delat, nejak me to uplne nelakalo. Nejsem fanouskem fotbalu, ale cekala jsem, ze mi to nebude vadit, kdyz tady nema jit o fotbal, ze jo. Ale sakra mi to vadilo, vubec me to nechytlo, mozna proto, ze hlavnimu hrdinovi bylo 40...nevim,kdyby 35, ale asi nejsem jeste v te vekove kategorii (prestoze mi bude skoro 30) ktere by 40ti leti chlapci roztrhali srdce na kusy :-D a to byl asi ten problem. Hold tohle neni muj salek kavy.

dominishka
03.03.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Na to, že má přes 500 stran, se četla sama. Ani chvilku jsem se nenudila, natož se od knihy odtrhnout. Zasloužila si čestné místo v mé knihovně a zcela jistě se ke knížce (ne jednou) vrátím.

Falda
03.03.2019 5 z 5

Krásná kniha, s obsáhlým romantickým příběhem. Konec je jedno velké příjemné překvapení. Čtení rychle utíkalo a v některých pasážích se od knihy nešlo odtrhnout. Za mě jedna z nejhezčích knih tohoto žánru. Jediné, co mi kazilo celkový dojem byly chyby v textu a nebylo jich málo... škoda. Každopádně i tak za mě 5 hvězd!

Ditules
02.03.2019 4 z 5

Schnecke a bratvurst. :D Musím říci, že jsem si po dlouhé době vychutnala čtení rozsáhlejší knihy.
A to se ty zajímavější scény začínají odehrávat až těsně před koncem. :D

Narissa
28.02.2019 5 z 5

Kultiho zbožňuji už asi dva roky. (Doufám, že překlad nic nezkazil). Přestože nejsem fanda fotbalu, tak mě tahle kniha nadchla! Mariana Zapata umí vystavět neuvěřitelně realistický příběh se skvělými postavami. A zcela na rovinu- už asi nikdy nepotkám lepšího hrdinu než Německého suchara ;)

Kiwicatko
28.02.2019 5 z 5

Ja, zaprisahlej hokejovej fanda a nejvetsi odpurce fotbalu jsem se pustila do Kultiho a muzu rict jen to, ze Kultiho ZERU :D Zeru ho od zacatku do konce a jsem stranku od stranky nadsenejsi. Boze, to byla ale peckoidni kniha :D samozrejme az na ty nehorazny preklepy...ale co nadelame, ze?
Vubec nelituju koupe a zustane uz naporad v knihovne, protoze predpokladam, ze se k ni budu porad a porad vracet. Ten pribeh za to stoji, pac oba jsou proste schnecke :D
Jo a to, ze mel celou dobu schovane to, co mel (vsak vy vite co :D ), tak to me uplne odrovnalo. Pri cteni te pasaze ze me s priblblym usmevem vyslo “jeeeeeeeee”. A pak doma vysvetlujte, ze ctete normalni knizku :D