Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1366 1366

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

Lil30
27.03.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, smála jsem se u ní a bavila po celou dobu. Sal mi byla hned od začátku sympatická a byla jsem zvědavá, kdy se to konečně mezi nimi zlomí. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvijel. Co mi ale vadilo, bylo nesmírné množství chyb, překlepů a nedokončených slov. Je to škoda, protože příběh je skvělý a k odpočinku jako stvořený. Snad brzy vyjdou i její další knihy, na které se nesmírně těším.

aja2605
27.03.2019 5 z 5

Trošku nudný začátek, který je však nezbytný k tomu, aby Vás kniha vtáhla a naprosto rozdrtila ke konci. Po dlouhé době mě kniha donutila nejíst a nespát :)

EvaSupovic
27.03.2019 5 z 5

Kulti byl skvělý, fakt se mi moc líbil ten vývoj jejich vztahu a vůbec, celkový příběh z prostředí ženského fotbalu :-D

Damonka12
26.03.2019 5 z 5

Tahle kniha je dokonalá, těšila jsem se na ní už od prosince, kdy jsem se dozvěděla, že vyjde u Fragmentu. A když jsem jí četla, wow to nejde popsat, kniha je poutavá, vtipná a má pozvolnou romantickou zápletku. Jsem ráda že máme konečně na trhu knihu i s tématem ženského fotbalu. Sama fotbal hraji a možná proto je pro mě kniha ještě dokonalejší. Celou první půli jsem se u knihy smála a těšila se na to až se ti dva dají dohromady. Za mě je tohle nejlepší kniha jakou jsem kdy četla (a že jich už bylo hodně). Všichni si ji prostě musíte přečíst. Sal mi byla hrozně sympatická a se všemi jejími problémy týkající se samotného fotbalu jsem se dokázala ztotožnit, jsem ráda že byla tato kniha přeložena. Dokonalost sama.

KleaM
26.03.2019 odpad!

Nejak se nemuzu zacist, snad se to nekak rozjede. Ale hlavni hrdinku uz snad i nenavidim. Snad v kazdem odstavci nemuze dychat a chce zvracet. Zatim jsem hodne zklamana :-((

sd1992
25.03.2019 5 z 5

Tohle byla láska na první pohled.. :-* Už když jsem knížku zahlédla na instagramu, tak jsem věděla, že ji musím mít. A to jsem ještě ani neměla tušení o čem je.. :-) a naprosto veškeré očekávání nejenže splnila, ale předčila :-) Neskutečně jsem se nasmála.. moc doporučuji:)

alzbeta4340
23.03.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná romance. Určitě si nemyslím, že je hlavně pro dospívající čtenářky, potěší každou ženu, která ráda relaxuje u romantických pohádek. Kulti je pravý opak příběhů, kde se dva na sebe podívají a hned si jsou jisti, že se milují. Tady je to naopak, Sal a Kulti kolem sebe krouží a krouží... já osobně jsem se při čtení bavila a výborně si odpočinula.

Evitsa
22.03.2019 4 z 5

Začala bych asi korekcí textu.
Jako opravdu????četl tu knihu vůbec někdo než to dali do tisku???
Tolik chyb v jedné knize,tedy klobouk dolu!Ještě v žádné knize jsem nečetla,že se někdo přiblížil na par decimetrů...
Jsem ráda,že nejsem sama komu to vadí!
********************************************************************
Kniha byla pěkná,ale z mého hlediska spíše pro náctileté.
Čekala jsem,že spolu začnou být tedy dříve a na konci děje mi to přišlo až příliš uspěchané ,aby tam nějaký ten sex tedy byl a ,aby se neřeklo...?
Epilog by zasloužil být delší .
Kdo čeká knihu plnou sexu tak tato kniha ho zklame,ale rozhodně jsem se zasmála!!!:-)

lusitta05
22.03.2019 3 z 5

Mám zmiešané pocity, veeeeľa futbalu, dosť rozťahané, miestami som sa nudila, miestami strašne nereálne. Bavilo ma predstavovať si Kultiho svaly :) núti Vás to čítať ďalej a tom to je. Vcelku kniha pekná.

uminaa
21.03.2019 4 z 5

Miestami dráma, ale vtipné. Príjemné čítanie :)

anetka.repova
21.03.2019 5 z 5

Tak takové příběhy já můžu. Tohle bylo tak krásné. I když se tam v celku nic nedělo, pořád mě to nutili číst dal a dal. No a to fotbalové prostředí bylo dokonalé. Dost mi to připomínalo mě, kdy jsem se taky zamiloval do fotbalisty a byla to moje první láska.

Rozhodně všem doporučuji a nebojte se, že je to bichle, jakmile se jednou začtěte nebudete chtít knihu zavřít.

Veeria
20.03.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších romantických knih, které jsem četla. Jeden z nejkrásnějších párů, které jsem měla možnost si v knížkách zamilovat.

Je v ní tolik krásného, že je to skutečně knižní poklad.

Fotbalové prostředí této knížce dodává punc originality a nevšednosti. Hlavní postavy? Jedinečné a své, dokonalá kombinace. S takovými postavami jsem se snad ještě nikde jinde nesetkala (hlavně Sal je perfektní - sarkastická, svá, vtipná, úžasná, ale Kulti také nebyl pozadu - bručoun se zlatým srdcem). Styl vyprávění? Chytne vás a nepustí - svěží, čtivý, podmanivý.

Vřele vám ji doporučuji! Máte se na co těšit! :)

(Děkuji za vydání, Fragment, a PROSÍM, vydejte další knížky od této spisovatelky).

EDIT: Na oficiálních stránkách autorky www.marianazapata.com naleznete v ,,Extras" milý bonus z budoucnosti.... ;)

Lenny.Wolf
19.03.2019 5 z 5

OMG! To bylo tak boží! ❤️ Chci ještě! Když jsem viděla českou obálku, tak jsem byla k celé knížce lehce skeptická, ale pak jsem četla samé kladné ohlasy a prostě jsem si to musela taky přečíst.. ale rozhodla jsem se počkat až na e-book vydání, protože tahat se s 500 stránkovou cihlou není nic pro mě. Doufám, že po tomto úspěchu se v Čechách vydají i další autorčiny knihy.. Protože tohle pro mě byla nejlepší knížka letošního roku. Tleskám a chci další knihu. Hned! :)

junine
19.03.2019 3 z 5

Nejsem fanynka fotbalu, to prostředí by mi ale vůbec nevadilo - dle anotace bylo jasné, kdyby autorka i mimo zápasy a tréninky ze Sal zatvrzele nedělala chlapnu, co si umí oblíct jen sportovní trenky a na každé stránce se potí. Zásadní, lidský problém jsem měla s tím, jak Salin otec Kultiho uctíval, přestože on jeho synovi zlomil nohu....i kdyby to bylo v rámci tolerovaného sportovního rizika, tak to chtělo na tom obdivu ubrat.... chování toho táty bylo povětšinou trapné. Čekala jsem víc.

Abnička
18.03.2019 5 z 5

Tak po velmi dlouhé době, mě opět něco nadchlo a ano jak jinak než román. Tohle je fakt skvělá knížka, při které se ani chvilku člověk nenudí a každopádně je z knihy nadšený. Ty chvilky, kdy jsem se smála nebo dostávala záchvaty smíchu či nadávala na hrdiny jsou k nezaplacení a to nemá každá kniha, tahle ano!
Já osobně ke knize nemám jedinou připomínku. Ano, možná ten. Věk hlavních hrdinů, ale co.. Ty hlavní postavy? To je něco neuvěřitelného, co autorka vymyslela, měla je promyšlené do nejmenšího detailu a rozhodně věděla, co a jak chce mít a nic nebylo šité, jak se říká horkou jehlou. Opravdu bravurní dílo a za mě 5 hvězdiček bude možná i málo!

anishta
18.03.2019 5 z 5

To bylo hezké! :-) Často jsem se nasmála a nebo se culila jako blbeček, ale bylo to super. Trochu jsem měla strach z toho fotbalového prostředí, ale bylo to skvěle napsané. A ty chyby v českém vydání? No fuj...

šneki
18.03.2019 3 z 5

Celkem průměrná romanťárna, docela často se autorka opakovala a nejvíce mi lezlo na nervy, jak Kulti vůbec nemluvil.... Ale dokopalo mě to zpět ke čtení, takže dávam 3*.

Evka3814
17.03.2019 5 z 5

Nevím co k tomu dodat. Ze začátku jsem trochu bojovala,jelikož je to fakt hodně o fotbale:))). Každopádně mě dostala Sal,tu jsem si oblíbila za její výřečnost:) a její táta taky válel, ta kapitola jak tam přijeli na jeho narozky s Kultim u té jsem málem padla smíchy . Kniha rozhodně stojí za přečtení, další takové PROSÍM:)

snílkařka
16.03.2019 3 z 5

Dobrá méně pravděpodobná limča.Ale o tom romány jsou :) .Pryč od reality do fantazie snů,kde rytíři ještě nevymřeli a ženy dokažou cokoliv :) .Tak a zpět do reality auuu :)

julythreemosen
16.03.2019 2 z 5

To mám za to, když se na něco moc těším...