Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1360 345

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

Anne Leyyd
19.05.2019 4 z 5

No, kniha se četla velmi dobře - psychologie postav super, jejich interakce a rozvoj vztahu super, super, super! K tomuto nemám jedinou výtku. Jsem skutečně ráda, že si někteří autoři uvědomují, že v reálném životě to skutečně nechodí tak jako v 90 % románů.

Nicméně body dolů odečítám za neustále používání Božích jmen namísto citoslovcí - jako věřící mi to opravdu vadí. To si s tím jinak nadaná autorka nemohla poradit jinak??? Lajdácké.

Druhá výtka - opravdu je nutné dělat z erotických scén anatomický rozbor? Jako fakt jsem se na to reálné přeskočení jisker a všeho dalšího těšila, ale pak mi to poněkud DOST zhořklo a znechutilo mě to. Autorka tímto "rozpitváním" připravila jinak super dvojici postav o kouzlo a tím mě fakt naštvala a mrzelo mě to...

Tudíž celkově - naprostá nirvána po stránce psychologického rozboru a vývoje postav. Zatím jsem román podobného typu četla snad jen 2-3x. Neotřelé prostředí a super vystavěný příběh. 1 hvězdu strhávám za oněch pár posledních desítek stran. Mama mia a já se tak těšila, že budu moct dát všech 5, ach jo...

andulka1406
11.05.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Konečně hrdinka které není náct. Sice nejsem nějaký fanda fotbalu, ale vůbec to tady nevadilo. Knížka je i hodně vtipná, dlouho jsem se tak nesmála. Cely příběh je pozvolný a to se mi líbilo, že hned neslo o nějakých 50 odstínů. Sal je moc sympatická a Kulti mi byl časem sympaticý taky. Doporučuji všem.

Terry11
10.05.2019 4 z 5

"Být připravený na válku je jedno z nejúčinnějších způsobů, jak zachovat mír."

Kniha se opravdu pěkně čte, nezasvěcený člověk se leccos dozví i ze zákulisí sportu, o rivalitě spoluhráček, o nutné spolupráci s tiskem, o machinacích managementu. Salino zaklínadlo "prdí, smrdí, hemeroidy" mě fakt bavilo a mnohdy nečekaně rozesmálo tak, že jsem vyprskla vodu na vedle stojící kamarádku v tramvaji. Za co ale musím strhnout velkou hvězdu, je závěrečná erotická část knihy, která se bohužel zcela nečekaně neobešla bez stydkých pysků (proboha jak já nesnáším tyhle explicitní termíny!) a podobných výrazů, které se k dosavadnímu vyznění knihy vůbec nehodily. To ať se klíďo píďo objevuje u sraček typu Božský bastard. Tady to bylo naprosto zbytečné.

Ann1307
07.05.2019 5 z 5

Můj názor je rozpolcený, protože jsou dvě roviny, na kterých tuhle knihu vnímám a hodnotím.
Obsah a úprava.

Obsah je pro mě důležitější, tak s ním začneme.
Kniha vypráví o 27 leté Salomé (Sal), která je skvělá fotbalistka. Hraje za ženskou fotbalovou ligu a tvrdě na sobě maká - chce být totiž nejlepší. K fotbalu ji přivedla jak její rodina, tak hlavně německý hráč, Kulti, který byl po dlouhých deset let její platonickou láskou. Pak se ale oženil a téměř zničil kariéru jejího bratra, takže Sal v záchvatu žárlivosti a loajality k bratrovi zničila všechny Kultiho fotografie, kterými měla pokrytý snad každý centimetr zdi svého dětského pokoje.
Od té doby uplynulo dalších deset let a co se nestalo. Slavný Kulti se rozhodl, že se stane trenérem. Trenérem ženského fotbalu. A kde jinde, než v týmu, ve kterém hraje Sal... Už od začátku všichni víme, co se bude v knize dít a jak to dopadne. Já miluji překvapivé zvraty, pokud jste také jejich příznivci, tak pozor! V téhle knize se jich rozhodně nedočkáte. Ale i tak (!!!) jsem z téhle knihy nadšená, co se týče obsahové stránky. ❤

No a teď ta smutnější část hodnocení:
Gramatické a pravopisné chyby v téhle knize byly hrozné a bylo jich tam mnoho! ???? Celkový dojem se tím dost snížil.
Další mínus je obálka, která se opravdu nepovedla, není hezká a ani výstižná, protože věk dvojice na obálce zdaleka neodpovídá věku hlavních postav.
I přes tuhle negativní část hodnocení Vám tuhle knihu doporučuji!
Přečetla jsem ji za dva dny, a to má přes 500 stran. Hltala jsem jí a neuvěřitelně mě bavila. Romantická linka se opravdu táhne. Normálně jsem hodně netrpělivá, ale tady mě ten pomalý vývoj bavil. Díky tomu, že Mariana Zapata píše opravdu bravurně, jsem byla pořád napjatá a prožívala jsem to se Sal stránku po stránce.

Remus Hroozley
30.04.2019 5 z 5

Konečně hrdinka, které není sedmnáct. Svěží a vtipné dialogy, kniha krásně plyne. A pokud nejste fandové fotbalu, tak to vůbec nevadí, Kultiho si zamilujete i tak.

keiko33
24.04.2019 5 z 5

Mam rada autorkine knihy. Vstah sa medzi hlavnymi postavami vyvija postupne, nevhupsnu hned do postele. Niekedy je prijemne si precitat kludnu romantiku, nie same postelove sceny.

Ree
24.04.2019 5 z 5

Chápu, proč kolem téhle knihy byl takový rozruch. Nevím, čím přesně mě to uchvátilo. Fotbal nesnáším a 95 % knihy bylo z tréninků nebo zápasů. Ale mělo to super postavy. Sal nebyla žádná potrhlá, ufňukaná hrdinka a její zamilovanost a následné zklamání, když potkala svého idola, bylo naprosto uvěřitelné. Miluju slow burn. Je to něco, co mě neomrzí. Ale sakra! Myslela jsem, že umřu, když se Preclík choval jednou tak a jednou tak. Konec to však vynahradil.
Je to čistá romantika se špetkou humoru, ale pokud na takové knížky jste, tak tahle je právě pro vás. Já na takové knihy nejsem, přesto jsem si ji oblíbila.

kikikrat
17.04.2019 5 z 5

Jsem si jistá že jsem si nikdy tolik neoblíbila hlavní postavu natož pak ženskou. Sal mě ale naprosto uchvátila. Je skvělá ale ne dokonalá. Je reálná a já v ní z části našla sebe protože kdo kdy neměl něčí plakáty po pokoji že jo a navíc je tvrdohlavá a vzteklá a to já taky. Začátek byl možná táhlejší ale člověk tím Sal poznával a pak už jsem nemohla přestat číst. Bylo skvělé pozorovat jak se vše vyvíjí a pořád jsem si říkala tak už? Pokud vás zajímá jak to může dopadnout s vaší láskou z plakátu tak tahle kniha je pro vás. Jo a to vlastně nemam ráda fotbal.

Domiiiniika
16.04.2019 5 z 5

Krasna kniha.Odporucam

Princezna_1
10.04.2019 5 z 5

Na začátku jsem se musela hodně přemáhat, abych nepřestala číst. A víte coo? Moje trpělivost se vyplatila. Je to opravdu dobrá knížka na to že je o fotbale.

Lenka.Vílka
09.04.2019 4 z 5

(K tanci a poslechu: Dream: Before Their Eyes)

Dejte stranou ten fotbal, tak je tam všechno přesně tak, jak má být v podobných knihách. Jediný důvod, proč mám chuť dát vyšší hodnocení, je Sal. Většina hrdinek by v jejím případě byla nadrbaná a slintala od prvního momentu. Ale ne, ona si to nechala až na potom (a i tak mi to prostě nepřišlo trapný).
Respekt, sestro!

Protože ona ta holka jinak nebyla úplná blbka! A protože moje apka mi ukazovala 43% knihy přečteno a ona ještě furt myslela jenom na fotbal. Už jenom za tohle si kniha zaslouží palec nahoru.

Ale jako vždy. První polovina třetí třetiny se fakt táhla, protože to vždy bývá slepej bod. Ale s tím už čtenář tak nějak počítá, že? A nebudu lhát. Za věk postav jsem byla moc vděčná. Jinak bych knihu ani nevzala do ruky. A pokud čekáte trapnou romanci pro holčičky, kde je fotbal na vedlejší koleji, tak tahle kniha nebude pro vás to pravé ořechové. Píše holka, která nechápe pointu tohohle divného sportu...

(Jenom ten epilog si mohla autorka odpustit. Tohle fakt nemám ráda. Žádný prostor pro fantazii :( ...)

(Doneslo se ke mně, že je blázen, kterému chybí Rádio Lenka.Vílka 102,5 FM. V pohodě, po rekonstrukci studia se vrací v plné parádě!)

dorkas
09.04.2019 4 z 5

Kniha trochu klame obálkou, lebo podľa nej, to skôr vyzerá na čítanie pre násťročné a pritom opak je pravdou. Ja som sa fantasticky bavila, užívala som si fotbalové prostredie - nakoľko to bolo niečo nové a knihu s touto tématikou som ešte nikdy nečítala. Veľmi sa mi páčil Salin vzťah s otcom, to ako ju podporoval, fandil, povzbudzoval - podľa mňa veľm pekne zapracované do deja. A prezývky akými Sal častovala Kultiho nemali chybu :D

wennu
09.04.2019 5 z 5

Skvěla kniha.Nic složitého, oddechova,vtipna, romanticka...Občas jsem si sice říkala, že by se vic hodilo,kdyby byly postavy mladší, ale nakonec musím uznat,že kdyby byly mladsi příběh by se jisto jistě zamotal nejakym nedorozuměním...Sal je sympaticka holka a Reiner je strašný chlap,ale líbili se mi oba stejne.Takže za me super.

Terrez93
08.04.2019 4 z 5

Super romanticka oddychovka, bala jsem se tech 500 stran, aby se to moc netahlo, ale bylo to super melo to spad. Jen veta "Kulti kadi" me uplne vytacela a to tam byla snad nejmin stokrat .. jinak dej a jeho popis super, knizka se super cetla a stranky ubihaly..nevim proc,ale hlavniho hrdinu jsem si hrozne oblibila i kdyz se nekdy choval jako deb** :D

Lofda
06.04.2019 3 z 5

Celou knížku jsem váhala mezi hodnocením 3 nebo 4 *, záleželo na části, kterou jsem zrovna četla. Třeba kapitola 28 mě hodně pobavila ;-), ale k ostatním vysokým hodnocením se nepřidám, můj závěr je pořád 3,5. Knížka je nakonec jiná, než by se na první pohled (i díky obálce) zdálo, příběh sám o sobě je úžasný, moc se mi líbilo to postupné poznávání hlavních postav.. Co mi ale vadilo, byly stále se opakující komentáře typu "ponožky velké holky" a to neustálé "kadí, kadí.." Nevím, na to jsem asi už opravdu stará.. jestli to poprvé bylo vtipné, popadesáté už mi to opravdu štvalo. Ráda jsem si příběh přečetla, už jen proto, že já mám fotbal ráda ;-), ale mezi nadšené recenzenty této knihy se nepřidám.

KleaM
04.04.2019 odpad!

hrozné zklamaní

karolina259
02.04.2019 3 z 5

V knížce se nic zásadního moc nedělo, ale styl psaní mě u této autorky bavil. I když byla knížka jednoduchá, dokázala jsem se do ní vžít a myslím, že by se tento příběh hodil spíše na film. To si myslím, že by byl ještě větší úspěch. :)

Laura1010
02.04.2019

Jsem velice zklamaná. V knize se nic nedělo pořád dokola to samé.

wvanilka
02.04.2019 5 z 5

No, zpočátku knihy jsem si říkala, do čeho jsem se to dala. Dokonce jsem jí i jednou odložila. Ale od rozečtených knihy utíkám jen výjimečně, tak jsem se do ní "dala" a ještě že jsem to udělala :) Kulti a Sal - jejich slovní přestřelky byly super. Jak začali spolu trávit volný čas a jak se to vyvíjelo. Vtáhne Vás to do děje ani nevíte jak.

Barbona
28.03.2019 5 z 5

Skvela kniha z neotřelého prostředí. Četla se sama