Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1360 345

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

wendulka321
09.07.2019 5 z 5

Skvělý, svižný, vtipný prostě co to budu okecávat líbil se mi. Určitě stojí za přečtení!

Leea
04.07.2019 5 z 5

Kulti. To je kapitola sama o sobě. Nemyslím jenom knihu tak jako Kultiho postavu. Sal je velmi ctižádostivá fotbalistka, která tvrdě dře, aby byla lepší a lepší. Kulti, totální blb o kterého bych si ani kolo neopřela (aspoň ze začátku :D), který je Salin trenér. Zdá se to jako sen, když váš trenér nebude jen skvělý fotbalista, ale také váš idol, avšak to probuzení, které přijde jako ledová sprcha...
Knihu, která má asi 500 stran, jsem přečetla během tří dnů a nenechala mě jen tak přestat číst. Sice pomalejší děj ale zato více uvěřitelný. Těch 500 stran za to stojí! Doporučuji!

diamanttka
30.06.2019 5 z 5

není to něčím převratný kus, ale kniha mě neskutečně bavila.Přečetla jsem jí za jediný den.

katallinka
27.06.2019 3 z 5

Kultiho jsem si zamilovala a knížka byla čtivá a nešlo se od ni odtrhnout.ALE!! Prvních 200 stránek se strašně táhlo. Nechápu proč je kniha zbytečně tak dlouhá. Navíc nemůžu si pomoct, ale postavy byly dost nereálné, protože podle mého některé jejích chování vůbec neodpovídalo jejich věku. Nicméně ideální letní romantika pokud se prokoušete začátkem.

Knihomolka97
27.06.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se...úplně totálně. Do příběhu, Kultiho (hlavně!!), hlavní hrdinky Sal, humoru, jejich slovních přestřelek, přezdívek, fotbalu (ne to kecám, fotbal miluju už od malička), zkrátka do celé této perfektní knížky.
Pravda, že některé části byly trošičku zdlouhavé, nicméně začala jsem číst v 7 večer a skončila o půl 1 ráno...to mluví za vše.
Frázi ,,Kulti kadí'' asi jen tak z hlavy nedostanu. :-D

petaSk
24.06.2019 2 z 5

Na jednu stranu byla romantická linka i styl psaní osvěžující, ale všechno se to topilo v záplavě balastu. 500 stran nemá v knížce opodstatnění, situace se opakuji a moc se tam neděje. Neseděl mi ani věk hlavní hrdinky, na 27 let bych čekala trochu jiné myšlenkové pochody, Sal bych tipovala tak o 10 let méně. Oproti ní mi Kulti připomínal trochu asocíálního balíka, který neměl moc společného s tím, co se o něm jako o hvězdě psalo, jako kdyby autorka psala o dvou různých osobách.
Kniha mi nepřišla ani nijak vtipná.
Ze začátku se mi to četlo dobře, ale čím déle jsem pokračovala, tím unavenější jsem z knihy byla, a už to nezachránil ani konec. Jako oddechovka na léto ale dobrý.

malkev
20.06.2019 2 z 5

Dočetla jsem to, ale je to pomalé, tlusté díky tomu, že se každá věc opakuje několikrát a vlastně nuda.

men0037
17.06.2019 5 z 5

Pěkná kniha ale za mě bych přidala trochu více o jejich vztahu. Dali se vlastně dohromady až skoro na konci a pak šup a konec kariéry.

veru_nedvedova
17.06.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Bavilo mě nevšední prostředí, autorčin humor a styl psaní. Kniha je příjemně odpočinková a doporučuji ji číst při zkouškovém či jiném náročném období :D
Ubírám jednu hvězdičku za zbytečné erotické scény, které nejsou příliš povedeně napsané.

zuza_cte
13.06.2019 2 z 5

Kniha je celkem dobrá, ale neni to žádný trhák. Děj pomalu plyne dialogy mezi hlavními hrdiny a situacemi. Samotná romantika je až na konci knihy. Dozvíte se , že Sal voní jako ovesná kaše.

Majuš333
11.06.2019 5 z 5

Neznášam futbal, ale táto kniha ma doslova očarovala :) Priznám sa, že keď sa mi kniha dostala do rúk, zhrozila som sa nad jej hrúbkou... 507 strán je až moc, ale hltala som ju ako zmyslov zbavená...
Sal bola úžasná a Kulti totálny blbec, ale práve takúto dvojicu hlavných hrdinov mám rada :) Vrele doporučujem a dúfam, že sa dočkáme aj niečo ďalšieho od tejto autorky...

malazluta
06.06.2019 4 z 5

Kdyby tato kniha byla o něco kratší, nic by se nestalo - tak trochu mi přišlo, že počet stran je na úkor obsahu. Nicméně knížka je opravdu čtivá - za mě lepší průměr.

misak94
04.06.2019 5 z 5

Páni, musím uznat, skvělé :) Propracovaný děj, vtipné pasáže, skvěle se vyvíjející vztah. Nadchlo mě to tak moc, výborné bylo fotbalové prostředí, které se jen tak v knihách nevidí. Kulti byl vážně dobrý, ten konec? Bomba :) Jsem absolutně spokojená a určitě se k autorce ráda zase dostanu :)

happy19
04.06.2019 5 z 5

Parádní!!Přečtena do dvou dnů,nedalo se odtrnout!Pomalý posun vztahu hlavních postav mě neskutečně bavil;-)..
Sal,nádherná silná ženská...a Reyi?!jóóó,naprosto Tě žeru:-D

Maki7
31.05.2019 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, jen některé vlastnosti hlavní hrdinky pro mě byly k nepochopení :D
Bohužel musím konstatovat, že to není kniha, kterou bych si asi musela přečíst vícekrát :/ je hezká, ale jednou to stačilo :)

Terez9119
31.05.2019 5 z 5

To bylo skvělé! Mám sestřenici, která je přesně typ jako Sal, jednu dobu taky hrála fotbal a šaty obléká jednou za rok, takže jsem hlavní hrdinku vlastně už dávno znala. A jelikož jsem vyrostla v třídě fotbalových maniaků, toho fotbalu mi tam vůbec moc nepřišlo. Reiner byl úžasný hrdina. Asi ve třetině knihy, kdy Sal prudil daleko víc než všechny ostatní, jsem si říkala: "Chudák, má tě rád a jinak ti to najevo dát neumí."
Je pravda, že bych to trochu urychlila a některé pasáže zkrátila, ale celkově je celá knížka strašně čtivá a 500 stran jsem přečetla za nějaké dva tři dny. Úplně to letělo.
Na příběhu mě bavilo úplně všechno, postavy byly výborně napsané, nikdo mi vyloženě nevadil, nemusela jsem nic přeskakovat. Nejlepší byly rozhovory hlavních dvou hrdinů, Salina kreativita ohledně pojmenování asistenta trenéra byla strašně vtipná, stejně jako její zbavování se nervozity, když byl zrovna poblíž (i když někdy už toho bylo příliš). Reiner si mě získal hned, jak začal trochu mluvit a na konci knihy už byl vyloženě ukecanej. Věkový rozdíl mi vůbec nevadil, máme to doma dost podobně. Ta věc s dopisem byla výjimečně sladká, i když to byla vlastně spousta věcí, co Reiner dělal, aniž by to Sal věděla. I závěr se autorce povedl tak, aby mě dokonale uspokojil. Takže nebyla to sice nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla, ale určitě se k ní mnohokrát vrátím.

TerkaM
28.05.2019 5 z 5

Tohle bylo vážně skvělé. Neskutečně mě to bavilo. Celý ten vývoj vztahu mi připadal reálný a já jsem se u knížky výborně bavila. A ano, trochu mě otravovalo, že si hlavní hrdinka snažila Kultiho polidštit tím, že si představovala, že Kulti kadí - a upřímně řečeno mě i trochu mrzelo, že to Kultimu neřekla, celkem by mě zajímala jeho reakce. Taky mi vadilo, že si Sal pořád oblékala ponožky velké holky... eh, jako zprvu mi to připadalo zajímavě, ale když to čtete po několikáté, už se vám to omrzí.

Nicméně i tak se mi kniha hodně líbila a báječně se četla. Pokud vám nevadí sledovat úplně dopodrobna, jak se vyvíjí vztah, tuhle knihu vám mohu směle doporučit. :) Pokud spíše čtete o lásce na první pohled a o tom, jak si dají pusu na prvním rande, řekla bych, že byste se této knize měli spíše vyhnout.

Schalli
28.05.2019 3 z 5

Takový průměr. Kdyby měla knížka o 200-300 straň méně, asi by mě bavila více. Přišlo mi to, jako kdybych četla svůj deníček z dětství... Žádný pořádný děj. Jen trénink, trénink, trénink...

Efča59
23.05.2019 2 z 5

Knihu jsem začala číst s tím, že si přečtu něco lehčího, nějakou romantiku pro náctileté. Musím říct, že kniha rozhodně není pro moji věkovou skupinu, resp. 30+. Snažila jsem se představit, že jí budu číst před patnácti lety, ale i tak si nejsem jistá, že by se mi líbila. Na první čtyři sta stranách se vlastně nic neděje a vypadá to, že hlavní hrdinové budou jen kamarádi a veškerý děj se odehraje na posledních stech stranách. Pořád jsem čekala na to, kdy přijde nějaká akce, až jsem na konec knihu přečetla, ale celkový dojem je horší průměr, za mě bohužel nemohu doporučit.

sofie92
21.05.2019 4 z 5

Kniha byla dlouha což mám ráda, ale za mě málo vztahu moc fotbalu.