Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1360 345

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

*Pájuše*
07.12.2019 5 z 5

Tohle mělo grády! Příběh má milou a neotřelou zápletku, dvě úžasné postavy a ke všemu ten estrogen bojující s testosteronem na fotbalovém hřišti... Velmi krásné provedení. Jedna nula pro Zapatu. Jednu hvězdu však musím strhnout za posledních sto stran - "je to jen kamarád" a přitom s kamarádstvím to nemělo nic společného. Nějak mi to do knihy úplně nesedělo a konec tím trošku pokazil úžasný rozjezd knihy.

Evaho73
06.12.2019 3 z 5

Tango dvoch súperov na fotbalovom ihrisku... Asi tak by som charakterizovala túto knihu.
Priemerný príbeh so sympatickou zápletkou, ktorý neurazí ani nenadchne.
Dej mal pomalé tempo, miestami som sa nudila a tých preklepov a chýb tiež na celkovej kvalite veľmi nepridáva.
Bavila ma vzájomná rivalita medzi hlavnými postavami a pomerne vtipné dialógy.
Inak kniha spadá skôr do YA literatúry a je teda určená mladšej vekovej kategórii.

kklepkaa
03.12.2019 4 z 5

I v rámci ženských románů se dá narazit na kvalitu. Kulti je naprosto boží kniha na odreagování, která vám po dobu čtení na tváři vykouzlí pernamentní úsměv.
Bála jsem se, že mě to fotbalové prostředí nebude bavit, jelikož fotbal rozhodně nemusím, ale nakonec to bylo v pohodě a nerušilo to. Kniha se plně zaměřila na Kultiho a Sal. Bylo to pomalé, jakože hodně, ale to je přesně to, co mě na tom bavilo. A i tady bylo fakt pár dost vtipných scén. Rozhodně si nenechám ujít další autorčiny knihy.

A co mě vážně mrzí, že poslední dobou se stává standardem vydávat knihy s chybami. Dost to kazí požitek ze čtení.

Petra-1
29.11.2019 3 z 5

Svým způsobem originální a celkem vtipná kniha. Akorát mi Sal přišla jako by stále byla v pubertě. Jak už někdo psal, je to jak můj deníček, když mi bylo 15. Začátek se ale celkem vlekl a mě přišlo, že tam toho fotbalu bylo až moc. Často se opakovaly stejné informace, kniha je zbytečně natažená, mohla by být o dost kratší.

Misspullinn
29.11.2019 4 z 5

Moc hezká knížka :)

Lana33
23.11.2019 4 z 5

Kniha se čte sama, hlavní hrdinka je velmi sympatická a má boží trpělivost. K příběhu nemám jedinou výtku - svižný děj, sympatické postavy, drama.
Jediné co bych knize vytkla, je hromada chyb. Pár chyb se dá přehlédnout, ale když se to opakuje stále častěji, tak to ruší zážitek ze čtení knihy.

kikibo
23.11.2019 5 z 5

Prvních 100 stran trošku pomalejších , ale pak už se to rozjelo a měla jsem to přečtený za pár dní. Fajn romantická oddechovka, líbilo se mi Kultiho a Salmonely přátelství :D

wotana
17.11.2019 5 z 5

Knížku jsem měla koupenou již dlouho, ale až teď jsem se do ní pustila, upřímně do 500 stránek se mi nechtělo. Ale nelituji. Kniha má svěží spád, super příběh a skvěle a vtipně napsané. Už se těším na další autorčiny knížky. Super vřele doporučuji.

Ivka14
10.11.2019 5 z 5

Nejdřív jsem se zhrozila. Přes 500 stran to bude nějaká kravina úplně o ničem, ale zmylila jsem se. Tohle byla jedna z nejlepších romantických knížek, jakou jsem kdy četla. Krásně budovaný vztah a konec taky krásný.
P. S. Doufám, že vydají další knihy od této autorky :)

nani_nka
31.10.2019 5 z 5

Príbeh o profesionálnej futbalistke Sal a jej novom trénerovi, jej idolovi Kultim môžem už asi aj teraz označiť za ten najlepší, čo som tento rok čítala. Pri jej čítaní som si uvedomila, že práve takýto typ romantiky mám rada. Keď všetko ide pekne pomaly, hlavné postavy sa spoznávajú a pomaly priateľstvo prerastá v lásku. Ale že akú!

Kuci12
26.10.2019 5 z 5

Ano má to hodně stránek a ano je to takové chodí pešek okolo.......Ale i když už mi není patnáct ani dvacet, mě to tak bavilo - fakt hodně. Prostě výborná oddychová knížka, když jsem si od poloviny začala říkat, to by byl skvělý film - a úplně přesně jsem viděla herce, který by hrál Kultiho :-) Je to milé, je to vtipné a prostě jsem knížku potkala ve správný čas i náladě. Chyby v knížce jsou o tom žádná, zasloužila by lepší korekci a myslím, že by si autorka zasloužila i více překladů do češtiny. Knížek má dost a hodnocení napovídá, že občas je potřeba si od "vážné" literatury, tak trochu vyčistit hlavu.

Coucouha
19.10.2019 2 z 5

Prvních cca 400 stran jsem se do čtení musela nutit. Nepřečetla jsem více než jednu kapitolu před spaním...prostě mě to nudilo. Posledních sto stran už byla jiná písnička. Děj se vyvíjel zajímavě a příběh dostal úplně jiný rozměr. A posledních padesát stránek byl úplně TOP! Až mi i slza ukápla. Takže jsem ráda, že jsem nepřestala číst, protože jsem místy fakt myslela, že knihu odložím. Stálo to za to, ale vracet se k tomuto příběhu zřejmě nebudu...

2688
30.09.2019 4 z 5

Prostě KADÍ.... :D :D U knížky jsem se v některých pasážích vážně bavila. Myšlenkové pochody Sál byli občas trochu mimo, ale dalo se to čekat, vždyť ho milovala tolik let :D :D ne vážně knížka byla fajn.

Tracyenka
30.09.2019 4 z 5

Po recenzích na různých instagramových knižních profilech jsem od knihy čekala opravdu hodně.. A dostala jsem opravdu hodně stran a opravdu hodně vět se slovem "kadí".. Proč, proboha? To je tak hnusný slovo!! Nicméně po tom, co jsem přestala záměrně vyhledávat chyby, které by mi knížku znechutily úplně (a že jsem jich ve svém vydání jen do strany 20 našla fakt hodně.. spousta překlepů, nesmyslných slov a..kadí!), jsem se docela začetla a zjistila, že je to vlastně fajn oddechovka pro romantické dušičky, kterou já bezesporu jsem.

Andi
26.09.2019 3 z 5

Jejich vztah jsem jim vůbec nevěřila. Někdo tu psal, že do poloviny knihy Sal řešila jen fotbal, ale kdepak, spíš než fotbal řešila jen a pouze toho týpka, a to prosím jen a pouze CELOU knihu. Kulti toto, Kulti tamto. Poblázněná přerostlá puberťačka - (na její obranu, když jsem poblázněná, mám to stejně).
Četlo se to svižně, skoro samo, proto jsem se rozhodla knihu dočíst.
Ke konci jsme se dočkali červené knihovny, která byla tak detailní, až jsem se červenala a šecko raději přeskočila, ještě bych z toho pak nemohla usnout.
Příběh je to velmi jednoduchý, zbytečně mnoho stran, ale fajn oddechovka.

rajcatko
24.09.2019 4 z 5

Kdo si počká, ten se dočká :-D
Ale k samotné knize, příběh je originální fotbalovým prostředím, tím si zajistil, že se dá snadno oddělit od stejně laděných, snadno zapomenutelných románů. Že by to byl takový převrat, to se říct nedá, ale klobouk dolů před počtem stran. Podobnou romantiku mám přečtenou za pár hodin, tohle mi zabralo dva dny. Takže autorka vs. já 1:0! :)

peitho.1
24.09.2019 5 z 5

Přiznám se, že jsem se zpočátku nemohla vůbec začíst, prvních zhruba 150 stran by se klidně dalo zkrátit na 50 a knize by to jen prospělo. Pak už se kniha krásně rozjela a bylo hezké sledovat rodící se přátelství mezi ústřední dvojicí.
Fotbalové prostředí bylo milým oživením a moc se mi líbila forma epilogu.
Přes trochu rozpačitý začátek dávám plný počet a doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knihy.

anet8843
23.09.2019 1 z 5

Proboha, já jsem fakt nepoučitelná, proč si tohle jenom dělám? Nejsem fanynka ženské romantické literatury, ale přesto jsem opět neodolala a sáhla po knize (možná je to i tím, že na obálce byla krásná holka - krásným lidem důvěřuji). Knihu jsem rychločtením přečetla za den.
Jako první velkou nevýhodu bych zdůraznila rozsah - nesmyslných 500 stran autorka nezvládla utáhnout. Téma fotbalu je sporné - většinou holky, co rády fotbal, nebudou číst takovou knihu, a naopak milovnice romantiky nechtějí číst 80 procent knihy o fotbalu.
Stereotypní zápletka o "záporákovi" s temnou minulostí, kterého vyléčí mladá dívka už asi nikoho neokouzlí. Tady bylo jenom velkým překvapením, že se veškerá romantika odehrála na necelých posledních sto stranách. A o erotice v této knize ani nebudu mluvit. Věta "jeho fialový naběhlý žalud jakoby na mě pomrkával" mě bude děsit ještě asi dlouho. Ptám se proč jen málo ženských autorek umí vykreslit dokonale erotickou atmosféru?
No, prostě pro mně to nebylo. Dočetla jsem a nazdar.

Osice
22.09.2019 5 z 5

V komentářích jsem zaznamenala, že je v knize mnoho chyb, tak jsem radši sáhla po originále. Už je to nějaký týden, co jsem ji dočetla, ale stále si dokážu vybavit dost pasáží. Byla jsem hodně zvědavá, jak probíhalo interview, které Sal v úvodu dávala a pořád se na něj odkazovalo. A Sal nezklamala:-)
Lehce se mi to četlo, fotbal mi nevadil, hezká oddechovka...

JajinkaBeck
17.09.2019 5 z 5

Tlusté knihy miluju. Čím silnější kniha je, tím víc se na ni těším. Mám pocit, že je přede mnou spousta času a prostoru proniknout do příběhu, do jeho hrdinů, do jejich osudů... Tady jsem si nicméně nebyla tak jistá. Na popisek knihy v kombinaci s její tloušťkou jsem se tvářila nedůvěřivě. Může to vůbec fungovat? Může mít takový příběh takové grády, aby uspokojivě obsadil všechny ty stránky? Odpověď je nakonec až překvapivě jednoznačná - ano, ano a ještě jednou ano!
Zbožňuju příběhy, jako je tenhle. A že jich moc není. Většinou se na sebe hlavní hrdinové vrhnou v první polovině knihy nebo je minimálně všem sakra jasné, že se to každou chvílí stane. Tady... Váháte. V jednu chvíli Kultiho milujete, dokážete se vžít do pocitů Sal, protože... Proboha, přiznejme si to. Kdo z nás ve svých 12 letech neměl nějakého toho svého "Kultiho" a nesnil o tom, že ho jednou skutečně potká, a on procitne a uvědomí si, že nikoho lepšího než vy nikdy nepotkal... A pak... Dospějete, přijdete realita a - v další chvíli Kultiho nenávidíte, protože je to přece takový idiot! :-)
Líbí se mi, jak autorka mistrně propletla dospívající sny snad každého z nás s realitou. Líbí se mi, jak se vztah Sal a Kultiho vyvíjel, protože přesně taková podle mě opravdová láska je. Na zajiskření na první pohled nevěřím. Věřím na poctivou práci, snahu, podporu. Taky nevěřím na to, že se lidi změní. Musíte je milovat takové, jaké jsou. Všechno, co se v tom příběhu stalo, dávalo smysl. Nechybělo nic. Od postupného sbližování se, až po velké činy, praštěné tatínky ztrácející schopnost mluvit a některé nezapomenutelné hlášky. Snad jen jedna výtka - "Kulti kadí"... No. Jednou, dvakrát je to sranda. Ale znáte to - opakovaný vtip už není vtipem. Naštěstí to zhruba v polovině knihy přestalo, takže než se dostanete na konec, už to ve vás tak trochu zapadne. A ty dvě sexuální scény na konci? Červenám se, ale přiznávám, že za mě spokojenost :-)