Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1358 344

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

__Vev__
25.02.2020 3 z 5

Knížka mohla být kratší, to ano. Skvělý, vtipný, na konci až moc erotický, což jsem nečekala a snad bych se bez toho i obešla. Nepřijde mi, že by se postavy chovaly na svůj věk. Taky jsem měla v knize pár chyb.
Každopádně se mi kniha líbila, styl psaní mě bavil, líbil se mi humor a čas od času jsem se tomu musela i zasmát.

kalinka99
24.02.2020 4 z 5

Ač nejsem fotbalový fanoušek, tak se mi kniha hezky četla. Příběh i přesto, že má tolik stran, tak utekl jako voda. Konec byl možná trochu uspěchaný a mohl být více napínavý, co se týkalo třeba finálového zápasu. Sal byla celou sympatická hrdinka a proto hodnotím pozitivně.

LaCoccinelle
23.02.2020 4 z 5

Na to kolik má knížka stránek vůbec nenudila. Četla se dobře. Děj knihy je už sice prozrazen na úvodní stránce, ale nijak mi to nevadilo.
Ale co mi vadilo, bylo neuvěřitelné množství chyb a překlepů, které kazily dojem ze čtení.

Zomy
11.02.2020 5 z 5

Bála jsem se fotbalového prostředí, ale naprosto bezdůvodně. Vztah mezi hrdiny se vyvíjí pomalu, ale o to přesvědčivěji. Za mě bomba.

Peetullka
10.02.2020 3 z 5

První půlka třetiny byla neskutečně dlouhá.
Trošku mě překvapil věkový rozdíl postav, ale proč ne :) .
Ale pokud čekáte romanci, kde je fotbal ve vedlejší roli, tak to není to pravé pro Vás. A to fotbal jde absolutně mimo mě.
Ale proč jsem dala tolik hvězd, je hlavní postava Sal, která si šla stále za svým fotbalem, Kulti neKulti.
Jedna hvězda stáhnutá za porno konec a epilog .

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - líbil se mi styl, jakým autorka píše, jen mě trošku zarazil věkový rozdíl, jinak kniha je opravdu luxusní.

marketa4469
06.02.2020 4 z 5

Vcelku byla kniha i příběh moc hezky. Ze začátku byl teda hodně dlouhý rozjezd, ale pak to dostalo spad.. a přišli mi hodně dlouhé pasáže vnitřních monologu hrdinky.

lucygreen
02.02.2020 1 z 5

No, co k tomu říct... Byla to prostě nuda. První třetina knihy pro mě byla prakticky o ničem a celkově to zase bylo zdlouhavé a docela i předvídatelné. Jsem ráda, že teď budu číst něco jiného. Vždy se mi líbil obal, ale knihu bych moc nedoporučila.

spencer
26.01.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a velice příjemné. Knížka není bezchybná, ale je to přesně ten druh knihy, který jsem v ten moment potřebovala. Pomůže vám zapomenout na okolní svět a příběh vás opravdu vtáhne.

mekkejla
26.01.2020 2 z 5

Já nemám problém s delšími a popisnými knížkami, ale tohle... Úplně mě vytáčelo to neustálé opakování, jaké má kdo oči, vlasy, tělo,... Sal byla až nechutně úžasná a dokonalá a přitom tak skromná - měla vůbec nějakou chybu??? Ale příběh jako takový a hlavně prostředí bylo zajímavé, ráda jsem si přečetla o něčem jiném. Možná, že kdyby knížka neměla podtitul o lásce, která nebyla v tréninkovém plánu, tak bych třeba i byla víc napnutá a zvědavá. Jinak posledních asi 50 stran bylo fakt dobrých, ale zpět na 2 hvězdy to pro mě srazil porno závěr, který se tam podle mě vůbec nehodil.

mimisko
24.01.2020 3 z 5

Nebyly tohle nejdelší námluvy v knižní historii? Hodně, hodně ale fakt hodně zdlouhavý a nudný rozjezd plný popisu, trénovaní, cvičení a já nevím čeho dalšího protože jsem to přeskakovala. Bylo to delší než rýma mé dcery a já si pořad říkala jo a teď to přijde a ono ne tak čtu dál a zas nic. Ono to přišlo opravdu až ve 3/4 knihy. Kniha mohla mít klidně o 200 stran méně a vůbec o nic by čtenář nepřišel. Jinak to nebylo špatné autorka píše vtipným svižným stylem až teda na tolik nesmyslně nudných a zbytečných pasáží.

jinbr
13.01.2020 4 z 5

Kniha mohla být klidně tak o 100 stránek kratší, zejména ze začátku toho opisování bylo až příliš mnoho. Po té stovce se to už docela rozjelo a kniha dostala spád. Závěr byl hezký a bylo v v něm hodně krásných slov a myšlenek, která stojí za to si pamatovat.

markéta88
13.01.2020 2 z 5

Nebylo to špatně čtení, to ne, ale 3/4 knížky mě docela nudilo.
Naštěstí to ke konci dostalo šmrc a šťávu;-)

Domca94
12.01.2020 4 z 5

Knihu jsem si koupila, ale dlouho mi jen ležela na poličce. Když jsem už neměla co číst, přišel čas i na ni. Přiznám se, že jsem nelitovala. Příběh má spád. Postavy jsou zajímavé a docela si je i oblíbíte.

Tesset
12.01.2020 4 z 5

Bylo to fajn, až na ten stráááášně dlouhý rozjezd, za to ubírám jednu hvězdičku, protože mi přišlo, že polovinu knihy se nic nedělo. Nevadí mi knihy, kde neni pořád nějaká a děj jen tak pomalu plyne, ale tady mi něco chybělo. Jinak byla kniha vtipná, brátvurst a preclík mi to vynahradili. Takže doporučuji.

akinomV
06.01.2020 3 z 5

Byla to víceméně příjemná romanťárna. Ne na plný počet hvězdiček, ale byl to opravdu moc fajn příběh.... ale ...... další hvězdičku strhávám za ten konec, kdy po hoooodně dlouhých přímo puritánských stránkách přišel na řadu sex a já měla pocit, že čtu úplně jiný druh literatury. Jako pardon, asi jsem moc prudérní, ale na mě už to bylo fakt hnusný. Nějak mi to ke stylu předchozího vyprávění nesedlo a spíš mi přišlo, že to má čtenáře šokovat. No šokovalo, ale ne v tom dobrém slova smyslu :-(

Majka1979
27.12.2019 5 z 5

Neskutočná kniha, veľmi dlho na ňu nezabudnem, pre mňa je toto skvelá autorka a mrzí ma, že od nej nie sú aj iné knihy, radosť čítať :)

hlavajda93
17.12.2019 5 z 5

pěkná kniha o postupně se vyvíjejícím vztahu, od nenávisti, ignoraci, nevšímání se až po kamarádství, které se vyvine ve vztah

Anniee
15.12.2019 5 z 5

Tak tohle bylo nabité emocemi.

Začátek je pomalejší, čtenář se seznamuje s postavami a prostředím. To jsem se ke čtení musela i nutit, přece jenom fotbalem nežiju. A velký mínus byly chyby, který byly všude, ale za to autorka nemůže. Ale to co přišlo Pak....

Smršť emocí. Do všeho jsem se zamilovala. Nevím co jiného k tomu říct. Paní spisovatelka vše skvěle rozehrála, nechala čtenáře čekat a doufat (Tak stane se něco? Nedají se první pusu až na poslední i stránce, ze ne? Že se na ni nevykašle? Nebo ona na něj?) a nakonec (no, nakonec, rozkládá vás na posledních 200 stránkách) ho naprosto rozložila a poslala do emocionálního pekla. Příjemnýho pekla.

Obě postavy jsou úžasný a hlavne úžasně reálný. Perfektně vykreslene, až vám přijde že je znáte a máte je v životě už dlouho. To je pak všechno jiný, Ty hádky i usmirovani, přijdou vám jako vaše vlastní. Občas vám lezou krkem, občas mate chuť je obejmout a občas je pořádně praštit. A ty jejich myšlenky a slova jsou tak strašně, strašně moc upřímný až mate slzy v očích a NAPROSTO je chápete. Ono když se na to podívate, tak to má i hloubku, Ty myšlenky a ta jednání (není sobecky občas postavit sebe na první místo).

Na konci vám nezbude nic jiného než knížku pritisknout k srdci a doufat, že to celé zapomenete, abyste to mohli zase někdy prožít znova, plně, od začátku.

*Pájuše*
07.12.2019 5 z 5

Tohle mělo grády! Příběh má milou a neotřelou zápletku, dvě úžasné postavy a ke všemu ten estrogen bojující s testosteronem na fotbalovém hřišti... Velmi krásné provedení. Jedna nula pro Zapatu. Jednu hvězdu však musím strhnout za posledních sto stran - "je to jen kamarád" a přitom s kamarádstvím to nemělo nic společného. Nějak mi to do knihy úplně nesedělo a konec tím trošku pokazil úžasný rozjezd knihy.