Krv elfov

Krv elfov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440849/bmid_krv-elfov-tZ8-440849.jpg 5 4920 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

Zaklínač Geralt z Rivie drží osud sveta vo svojich rukách! Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta… Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Lindeni

Krew elfów , 1994

Azmodan
25.08.2018 3 z 5

Kniha jako taková špatná není, v podstatě začátek všech dobrodružství a i následných počítačových her. Škoda jen, že se autor pořádně nerozepsal o podstatě zaklínačů, původu, vzniku, hlouběji nezabrousil do jejich úlohy na tomto světě a do jejich výcviku a přeměně z lidí na mutanty.

jaroiva
21.08.2018 4 z 5

Po povídkách mi to přijde trochu víc omáčkovité, ale líbí se mi i tak. Jen mi tam tentokrát připadalo málo Geralta.
Nejvíc mě pobavil Yarpen Zigrin. Skvělý překlad!

„Dámy a frajlinky sú nám tu potřeba, taják prasaťu sedlo. Ani z šejtrocha sa včíl vychcat nemožu, mosím furverk zastavit a zalézt do křoví.“

kuruteku
19.08.2018 4 z 5

Tak po prvních dvou dílech už začínám být vtažen do děje. Jenom by mne zajímalo, kdy se autor rozhodne, že z nadhozených motivů sestaví ságu, kdy se rozhodne o osudu postav, kdy postava diktuje tvůrci, kdy tvůrce postavě. Zatím se to čte náramně, napínavé, smutné.

Metla
13.08.2018 4 z 5

Když jsem se od knihkupce a vydavatele v jedné osobě dozvěděla, že Sapkowski píše po povídkách román a plánuje dokonce celou ságu o zaklínači, byla jsem natěšená víc než malé děcko na Štědrý večer. Chodila jsem do malé SF speciálky pravidelně otravovat (aspoň jednou do týdne), jestli "už to vyšlo?" a zklamaně odcházela s jinými tituly v batohu. Jednoho krásného dne jsem se dočkala a tryskem vyrazila domů, abych sebou hned plácla na postel nad rozevřené stránky. Tehdy nadšení skončilo mírným rozčarováním, "Krev elfů" pro mě neměla sílu a kouzlo povídek; přibylo postav, dějových linií, intrikování i dialogů na úkor akce, chyběly mi narážky na pohádky, souboje a rozhovory s nestvůrami (popsán je jediný střet), humor byl rozmělněn na příliš velkém prostoru, občas jsem se nudila (obvykle při absenci Geralta na scéně, ach ta láska:-)). Ty samé vlastnosti jsem při opakovaném čtení, dvakrát tak stará, ocenila převážně jako klady. Nenudila jsem se ani chvíli, ale přece jen se příběh teprve rozjíždí, pouze naznačuje své možnosti, takže mé poctivé hodnocení se přidrží silných čtyř hvězdiček, s pošilháváním po páté.

Meaki
14.07.2018 5 z 5

Úžasně vytvořený svět, čtivě napsané.

Svoby42
11.07.2018 5 z 5

Nad světem Sapkowského se začíná stmívat. Poněkud pohádkový nádech prvních dvou knih se nadobro vytratil. Tohle už není kniha, kde hlavní postava jedná s pohádkovými bytostmi. Tohle je něco temnějšího...

Vesmich
16.06.2018 5 z 5

Seznámení se Zaklínačem proběhlo příjemně. Jeho svět je srozumitelný, představitelný, uchopitelný. Postavy si člověk snadno zamiluje i znenávidí. V příběhu je všeho tak akorát: napětí, dobrodružství, lásky i nenávisti, bojů i všednodennosti. V textu se nevyskytují žádná nadbytečné slova a popisy. Rozhodně budu číst dál.

ladaol
11.06.2018 5 z 5

Ihned si rozečítám další díl, ale musím ho číst pomalu, protože naše knihovna bude mít 2 týdny zavřeno, nevím, co budu dělat, prostě to hltám stranu za stranou. Nejspíš mi nezbude, než si 3. a 4. díl přečíst 2x, než budu mít další ...
Doufám, že to mluví za vše :)

martina1199
07.06.2018 5 z 5

Smráká se a válka se blíží. Moc se mi líbila scéna se žravuchou, a taky pasáže s Yennefer a Ciri :-)

kikidok
01.06.2018 3 z 5

Z knížek zaklínačů mám smíšené pocity. Svět stvořený autorem je dokonalý, kniha má příběh který mě opravdu baví. Na druhou stranu nemám pocit, že po přečtení jedné knížky (žádné, kterou jsem četla) jsem se v příběhu někam posunula respektive mám pocit že jedna knížka nic nevyřeší. Nejlepší by bylo, kdybych všechny knihy četla po sobě - tak moc se mi to ale nelíbí. Zvažuji přečtení dalších knih.

špulo
19.05.2018 5 z 5

Jasné, že dobré...

invisible
08.05.2018 5 z 5

V povídkách jsem si zamilovala svět zaklínače. Sága v tom dokonale pokračuje :). Jsem zvědavá jak to bude s Ciri pokračovat.

LenkaK666
02.05.2018 5 z 5

Zaklínače mám moc ráda a po kratších povídkách se těším z něčeho objemnějšího a kompaktnějšího. Celý zaklínačův svět se mi dost dostal pod kůži, a proto čtu celou sérii knih už podruhé (teď jsem zrovna u Krve Elfů) - a to se mi nestává, číst jednu knihu dvakrát :) Příběh je tak obsáhlý, že i když si hlavní dějovou linii pamatuji, tak mě neustále překvapují její odbočky a detaily, které jsem již zapomněla, a tak se ze Zaklínače těším už podruhé, a ne méně, než tou bylo poprvé :-)

Paj-Inka
23.04.2018 4 z 5

Tato knížka již není souborem povídek jako předchozí dvě, ale prvním dílem rozsáhlejšího románu. Po přechodu z rychle plynoucích povídek mě zarazilo, jak se děj najednou zpomalil a všechno se více vleče. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykla, ale nedá se říct, že by mě knížka vyloženě nudila. Trochu mě sice zklamalo, že se děj nikam daleko neposunul, ale beru to jako úvod k něčemu většímu a rozhodně se vrhnu na další díly.

MDKrupka
07.04.2018 4 z 5

Pěkná knížka, ale povídky se mi líbili víc.

Terunkaa
10.03.2018 5 z 5

Na tuhle sérii jsem se hrozně moc těšila. Čte se to jedním dechem protože to je pro mě něco úžasného. Popis světa a příběhy bytostí, které zde žijí. Jejich příběhy, je tak lehké se do toho zamilovat a cítit s postavami. :) Tahle série je od Pana spisovatele a já mu za ní nikdy nepřestanu být vděčná. :) Děkuji

Peťulka3
10.03.2018 5 z 5

Další prosím :-)

Gagarinuvbratr
07.03.2018 4 z 5

Keď ja proste milujem Yeneffer, ale ani ryšavka Triss by nebola márna. Zaklínač je jedna z najlepších fantasy sériu, ktoré som kedy čítal. Hrozne ma bavila, aj počátačová hra je rovnako super.

DarthSoren
04.03.2018 5 z 5

První románová knížka ze série a hned takový nástup! Úžasné, dechberoucí, fantastické. Části v Kaer Morhen, kde Ciri cvičí, kde rozmlouvají zaklínači s Triss a kde je Cirilla indisponovaná jsou prostě vynikající.

JirkaDitt
04.03.2018 4 z 5

První kniha ze série, která konečně začala rozvíjet hlavní děj. Ale musím přiznat, že poté, co se Geralt a Ciri rozdělili, mě víc bavili části s Ciri než s Geraltem.