Krv elfov

Zaklínač Geralt z Rivie drží osud sveta vo svojich rukách! Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta… Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440849/krv-elfov-tZ8-440849.jpg 4.63617

Zaklínač: sága 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Lindeni

Krew elfów, 1994

Kniha Krv elfov

Sixao
předevčírem

Po přečtení povídek pokračuji ságou. Trochu jsem se toho bála, ale rozdělením do kapitol je to pořád docela čtivé. Není tu tentokrát moc akce typu bělovlasý versus nějaká příšera, děj se točí hlavně kolem Ciri. Ta nejdříve prochází výcvikem u zaklínačů, později se jí ujme Yennefer, která v ní probouzí magické schopnosti. Nejvíc mě stejně baví vztah Geralta a jeho čarodějky. Ten chlap je prostě sexy nebo nás všechny zaklel :)

PabloFuentes

Trochu jsem se bál, jak teď na mě bude kniha působit, když se jedná o jeden celistvý příběh a ne o povídkové útvary, ale musím říct, že to funguje stále skvěle. Je to zábavné, čtivé a postavy a vztahy mezi nimi jsou vykresleny velmi citlivě a uvěřitelně. Asi na mě musí působit nějaké zaklínadlo nebo minimálně vůně šeříku a angreštu, protože chci číst další :)

Dzip

Povídkovými knihami jsem se celkem prokousával, ale tenhle první díl ságy o Zaklínačovi jsem doslova zhtl na pár začtení.

ela2710

Tento diel ma velmi bavil. Pri prvych dvoch knihach som si postupne privykla na caro kratkych poviedok, v tejto knihe slo uz o uceleny pribeh. Nakoniec som poviedkovym kniham vdacna, hoci som najskor bola voci nim skepticka, prave vdaka nim sa citatel vie orientovat medzi postavami, ktorych je v tejto knihe vela a zaroven vie potrebne info o Geraltovi a Ciri. Pribeh sa cital lahko, rychlo,posledna kapitola s Ciri a Yennefer sa mi pacila asi najviac, a som zvedava, ake vztahy a zavery pri tejto trojici vzidu a ci vobec. Velmi zaujimave,napinave a tesim sa na dalsiu cast.

Anushka1

Začíná trochu přituhovat. Už to nejsou rozverné příběhy o Geraltových dobrodružstvích. Ale konečně zjišťujeme, čím je Ciri výjimečná. Dále se tu začíná řešit politika jednotlivých království. Líbila se mi část na Kaer Morhen i ta, kde se Ciri seznámí s Yennefer.

MatoPalkes

Veľkolepý príbeh začína, poriadne sa držte. Milujem túto sériu.

haWranka

Hodně těžko se mi kniha hodnotí... Svět i postavy Zaklínače mám moc ráda. A příběh se mi opravdu líbil. Bohužel jsem měla několikrát problém se začíst. Od některých částí jsem se nemohla odtrhnout, jiné mě vyloženě nebavily. Snad to příští díl trochu napraví!

RadimWiniarski

Tak nám Ciri zase povyrostla a pomalu se z princezny stává silnou bojovnicí. Ve třetím díle, který je na rozdíl od předchozích dílů vyprávěn uceleně můžeme vidět politické čachry před blížící se válkou s Nilfgaardem a tréninkem Ciri, který si během knížky vyzkouší jak Geralt, tak i Yennefer. Více než jako učitelé se v nich však probouzí něco jako rodičovská láska, která je nutí Ciri za každou cenu ochránit. Tento díl se tak stává poněkud klidnějším, avšak s nebezpečím číhajícím v pozadí, které může kdykoliv vystrčit drápky. Samozřejmě zde však máme i zepár akcí, kterým vévodí tůra s naším oblíbencem Yarpenem Zigrinem, jehož mluva opět připomíná mluvu ogara na zapadlé hanácké vesničce po pár panácích domácí slivovice.
Jak bylo řečeno, díl je od předchozích poněkud pomalejší a více se nám zde vyskytují rodičovské a politické linky. Celkově se nám tu však pomalu rozehrává perfektně vykreslený příběh se spoustou rozmanitých postav, ze kterých si minimálně jednu, které budete fandit a držet jí palce určitě vyberete. 90%