Krv elfov přehled

Krv elfov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440849/bmid_krv-elfov-tZ8-440849.jpg 5 4943 4943

Zaklínač série

< 3. díl >

Zaklínač: sága série

1. díl

Zaklínač Geralt z Rivie drží osud sveta vo svojich rukách! Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta… Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Lindeni
Originální název:

Krew elfów , 1994


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krv elfov. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (437)

rozaaalie_
11.05.2024 4 z 5

Na třetího Zaklínače jsem se těšila primárně kvůli tomu, že se už nejedná o povídky, ale ucelený příběh. No ale... Mně ty povídky asi chybí.

Nechápejte mě špatně, tenhle díl je stejně skvostný, jako ty předchozí. Avšak v určitých částech mu něco chybělo a něco naopak převažovalo. Příběh je opět obohacen o autorův typický suchý humor, který vyvažují politické pasáže. HODNĚ politických pasáží. V podstatě otevírá i otázky rasismu (i když se to týká ras vymyšlených) a nadřazenosti. Celkově je kniha hodně zaměřená na válku a strategii - což mi nevadilo - ale zároveň nechtíc dostává do pozadí rubání příšer - což mi vadilo moc; jedna žravucha prostě nestačí :D!

Začátek byl sice pomalejší, ale zároveň jsme díky němu měli možnost nahlédnout na Kaer Morhen, proslulou obávanou pevnost plnou krvežíznivých mutantů, kteří jsou ve skutečnosti jen velkou bandou taťuldů. No vážně, ty jejich rodičovské vztahy s lvíčetem z Cintry byly prostě k sežrání! Taky se mi moc líbilo budování vztahu mezi Ciri a Yennefer. A utvrdila jsem se v tom, že Triss a já kámošky nebudem, protože svádět chlapa BFF prostě není v pohodě xD!

V textu také naleznete spoustu odkazů na minulé díly a mnoho nevyřčeného, co zahřeje i bodne u srdce (že, Essi Daven?). Příběh nabídne jak nové, tak i staré známé postavy, přičemž nechybí ani užvaněný bard Marigold či obávaný trpaslík Yarpen Zigrin a jeho Ogaři.

Suma sumárum, Krev elfů je primárně o válce. Avšak pravá válka se mnohdy nerovná pouhému krvavému střetnutí mečů. Skutečným bojištěm je výměna názorů, která vás přinutí přemýšlet nad každým dosavadním rozhodnutím. A i přes vaši neutralitu vás nakonec donutí si vybrat stranu. No a zdali bylo rozhodnutí správné? To prozradí jen vaše srdce...

PS: Nejvíc mě pobavil dopis od Yennefer, takový friendzone jsem v životě neviděla xD

ondras666
23.04.2024 4 z 5

Pokračování ságy o Šedém vlku. Není to špatný, jen mě se to asi to vkusu netrefilo. Musím říct, že během čtení už mě to nebavilo a chtěl knihu odložit. Ale dočetl jsem ji a na další díly se teď určitě chystat nebudu.
Příběh je dobrý, Ciri je hodně sympatická. Pro někoho tato kniha je asi top volba, já mezi nimi nebudu.


viktor4359
15.04.2024 5 z 5

Zaklínači na Kaer Morhen. Výcvik Ciri. Putování do svatyně Melitelé. Yarpen a jeho vytříbená slovní zásoba. Troška historie. Politici a jejich pletichaření. Pár mrtvol. Trošku toho konce světa. No prostě to má všechno!

všechny komentáře

Související novinky (3)

Knižní novinky (10. týden)

06.03.2022


50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020


Knižní novinky (24. týden)

07.06.2020


Citáty z knihy (2)

Každý z nás je středem víru osudu a ten se rozpíná s každým naším rozhodnutím a mísí naše osudy navzájem.


Je mi známo, že ti táhne na čtyřicítku, vypadáš na necelých třicet, chováš se, jako by ti ještě nebylo dvacet a rozumu máš sotva na deset let.


Ocenění knihy (1)

1995 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Neanglo-americký překlad – Stanislav Komárek)


Kniha Krv elfov v seznamech

v Právě čtených103x
v Přečtených8 065x
ve Čtenářské výzvě520x
v Doporučených493x
v Knihotéce2 111x
v Chystám se číst662x
v Chci si koupit158x
v dalších seznamech34x