Kroniky prachu

Kroniky prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422662/bmid_kroniky-prachu-Zcg-422662.jpg 4 2090 2090

Kroniky prachu série

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

Venny345
20.03.2020 3 z 5

Chtěla jsem si v dnešní neklidné době dopřát poklidný román. Proto jsem také sáhla po této dostatečně tlusté knížce. Téma mě zaujalo na první pohled, tedy spíše na první přečtení zadní obálky.
Dnes po dočtení jsem si musela trochu oddechnout. Konečně dočteno! Kniha mi neučarovala, tak jako její nádherná obálka. Mrzí mě to.
Nicméně román to byl velmi romantický... což asi nebude pro mě. Již na začátku knihy, když se na scéně objevili první muži jsem věděla, jak kniha dopadne. Děj byl opravdu velmi předvídatelný a zápletka jednoduchá.
Takže můj závěr je takový, že kniha neurazí ani nenadchne.

Miginka
18.03.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto učarovala. Zprvu jsem se trochu lekla jejího rozsahu, po přečtení bych ještě pár stran uvítala, hlavně v rámci posledních dvou kapitol. Autorka čtenáře bravurně vtáhne do děje, jen mi občas chyběl pohled pana Reeda, který se stal mou oblíbenou knižní postavou. Doufám, že vzhledem k uspěchanému konci se dočkáme stejně dobrého pokračování.

Kristulda
16.03.2020 5 z 5

Většinou čtu thrillery, ale tohle bylo krásné čtení, uplně mě to vtáhlo, nádherná kniha, sice konec byl nejaký rychlý, napadla me myšlenka pokračovaní ale to je možná hloupost. Mrzí mě že měla jen tolik 544 stran a tak brzy to skončilo..

marketakraketak
16.03.2020 5 z 5

Nejsem teda žádná cíťa, ale bylo to vskutku krásné, svižné ( trochu jsem se lekla tloušťky knihy) děj se perfektně odvíjel, co bylo skoro jasné se ztratilo, to zřejmé zůstalo do konce trochu napínavé. Prostředí krásných šatů, plesů, knih a ....

TetaLik
11.03.2020

Kniha je super.

rnusccnm
11.03.2020 5 z 5

Kniha byla naprosto fantastická, z nedostatku času mi trvalo, než jsem ji přečetla, ale vtáhla mě rychle do děje! Napětí ve mně stoupalo každou větou. Pocity, které ve mně kvetly, jsou nepopsatelný. Nikdy jsem nebyla na dívčí romány, no tahle kniha to vzala za pravý opak. Nebudu lhát, na konci knihy mi ukápla slza, skončilo to dle mých představ.

Sablu
10.03.2020 5 z 5

Když jsem si knihu půjčovala v knihovně, tak jsem si říkala, sakra to je taková bichle, snad ji do měsíce stihnu přečíst. No, o tři dny později už nemám co číst a je mi to líto, protože kniha byla skvělá.

Šeli006
09.03.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Okamžitě mě vtáhla do děje a nemohla jsem se dočkat co bude dál. Kvůli rychlejšímu konci bych velmi uvítala druhý díl, protože mě hodně zajímá co bude dál mezi hlavními hrdiny a jak na ně zareaguje jejich okolí. Knihu vřele doporučuji.

Medasek
08.03.2020 5 z 5

Ach jo, jak já nesnášim, když čtu dobrou knihu a ona najednou skončí. Tahle kniha mě úplně rozsekala na kousky. Mým snem je pracovat v knihovně, a kdybych mohla pracovat ve stejné knihovně jako hlavní hrdinka, byla bych vážně šťastná.
Děj rychle ubýhal a mě stránky mizeli před očima. Úžasný příběh, i když značně předvídatelný.
Pana Reeda jsem si zamilovala. I Animat byla úžasná.
Jediné mínus knihy je na můj vkus příliš rychle ukončený konec.
Takže za mě tak 4,5*

EvaSupovic
07.03.2020 5 z 5

Pořád jsem tak nějak čekala, co se bude dít, ale i tak jsem byla velmi mile překvapena a četla se skoro sama. Práce Animant je asi sen každého knihomola.

Hoshi
06.03.2020 5 z 5

Ach, mé srdíčko plesá a stýská si, že kniha neměla o pár stránek víc. Jako všechny mě na první pohled zaujala obálka a prostě: "Tu musím mít!" a když jsem si přečetla anotaci..... Trochu mě mrzí, že některé kapitoly nebyly z pohledu nerudného pana Reeda a konec byl tak uspěchaný, ale co se dá dělat. Příběh je čtivý, oddechový, romantický a strašně rychle utekl. Už se těším, až se ke knize zase vrátím :)

Astonius
04.03.2020 2 z 5

V hodnocení bych potřebovala půlit, abych mohla dát 50 %, protože se mi to líbilo tak na půl - a to v rámci žánru. Hlavní věc, kterou příběhu vyčítám, je ta nemožná délka, dalo by se zkrátit např. o 200 stran a vznikla by z toho kniha, která má větší spád - ke konci už to bylo vyloženě nudné. Další mínus vidím v hlavní hrdince, která za emancipací a pokrokovostí skrývala jen vlezlost, nezdrženlivost a nevyzrálost, opravdu mi byla nesympatická a od začátku jsem si říkala, že ten, kdo ji dostane, z ní bude po pár letech dost nešťastný..... :-) A ten hlavní vztah, to nejvíc romantické, mi prostě nějak unikalo. Nevím, jak jsem mohla ten stěžejní okamžik přehlédnout nebo jestli na mne už nepůsobil vzhledem k mému věku, ale podstatu toho "silného citu", kterým Animant ve druhé polovině knihy vzdychala, jsem nezaznamenala - tedy neprožívala jsem to natolik, abych hned na onoho muže hleděla jinýma očima. I přes těch pár světlých okamžiků v chování hlavních hrdinů mi připadal knihovník pořád stejný podivín a ona pořád stejně vlezlá, její náhlý cit jsem nechápala... Pro mě to bylo čtení jen jako "výplň", kdy jsem vůbec nemusela zapojovat mozek, takový slabý čajíček pro slečny. Ze začátku mě to celkem bavilo, ale děje bylo pomálu a zhruba od strany 300 jsem už vyhlížela konec. Na několik let budu mít od podobné literatury zase pokoj..... :-)

Nuttelka
03.03.2020 3 z 5

Také jsem se nechala strhnout davem a bohužel musím říct, že obálka předčila děj. Obálka je krásná, to je bez debat, ale děj mě moc neoslovil, občas jsem i přeskakovala řádky. Škoda, mrzí mě to, ale vím, že se ke knize už nevrátím.

Bajkas
03.03.2020 4 z 5

Užasná kniha.Přesně tuhle knížku jsem v tomhle nevlídném počasí potřebovala. Nechala jsem se absolutně strhnout dějem a nedokázala knížku zavřít. Jsem naprosto okouzlena.

anishta
02.03.2020 5 z 5

Awww, moje srdéčko poskakuje radostí. To bylo tak krásné. Něco mezi Austenovou a Gierovou. Prostě dokonalost. Našlo by se pár chybiček, ale kvůli celkovému dojmu je to úplně fuk. Krásná kniha.

Akženka
02.03.2020 4 z 5

Skvělá knížka. Po dočtení jsem musela nechat chvilku vstřebat děj, než jsem začala číst další. Celá knížka byla hezky psaná, krásně plynula a děj se odehrával na místě, které jako by bylo vymyšlené přímo pro mě. Dala bych cokoliv, abych mohla pracovat na místě jako Animant :)
Rozhodně doporučuji všem, kteří vidí krásu v historických knihovnách a mají rádi trochu té romantiky.

Ophelie
29.02.2020 5 z 5

Úžasná kniha! Přečteno za dva dny - od knihy se mi vůbec nechtělo odcházet. Hlavní postavu - Animant (mimochodem hezké originální jméno) jsem si hned oblíbila. Je to pohádkový (v dobrém slova smyslu), romantický, místy i hodně vtipný příběh, který se čte prostě sám. A nakonec mi byl sympatický i ten protiva knihovník Thomas ;) Oddychovka, kterou si zamilujete!

jasmína
28.02.2020 4 z 5

Nejsem sice vůbec na takové zamilované a předvídatelné romány, ale jednou za pár let proč ne, a vybrala jsem dobře.

Hezky se to četlo

akinomV
27.02.2020 5 z 5

Tak to byla taková úžasně oddechová romantika, kterou jsem vlastně ani nechtěla dočíst, protože se mi nechtělo ten příběh opouštět :-D Já byla nadmíru spokojena :-D

Jandýs
26.02.2020 5 z 5

To je tak milý román, s úžasnou, námi knihomoly, milovanou atmosférou, perfektním dialogy a hlavně dokonalou překrásnou obálkou, že musím odpustit zbytečnou zdlouhavost příběhu. Je to moc hezky napsané, ráda se k ní někdy vrátím.