Kroniky prachu

Kroniky prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458196/bmid_kroniky-prachu-cwg-458196.jpg 4 2089 660

Kroniky prachu série

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

H.Anetka000
11.08.2020 4 z 5

Pěkné, letní, romantické čtení. Je pravda, že je to taková kapku limonáda, ale prostředí knihovny, kde se děj odehrává, je pro mne, knihomolku skvělé... Příběhu dávám 3 hvězdy a za neskutečně nádhernou obálku další hvězdu :)

katst
10.08.2020 2 z 5

Kniha má naprosto dokonalou obálku. I prostředí knihovny a téma knih se mi líbí.... Ale...
Měla jsem moc velká očekávání. Do knihy jsem se za celou dobu čtení nedokázala pořádně začíst. Kniha je zbytečně objemná na to, jak je celý děj plytký. Postavy jsou takové nijaké, nejsou dostatečně propracované pro to, aby si vůči nim čtenář vypěstoval vůbec nějaké pocity. A tu správnou romantiku, jiskření mezi hlavními postavami, jsem v knize hledala též marně...

Majka1979
09.08.2020 5 z 5

Ako je to možné, že som ja o tejto knihe dlho nevedela. Som taká rada, že som si ju prečítala a má čestné miesto v mojej knižnici. Príbeh bol skvelý. Oceňujem Ani, tá bola podľa mňa skvelá silná žena a teda jednu dobu som jej šéfa nemohla ani vystáť, no ten záver bol skvelý, veľmi rada sa k nej ešte raz vrátim. Určite bude toto jedna z tých nezabudnuteľných :)

Zumaan
07.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Krásná romantická kniha, která potěší snad každou duši. Jediné co strhávám z bezchybneho hodnocení je zklamání z konce. Thomas by za ní mohl přijít dřív a ona by mu nemusela hned skočit do náruče.
Jinak jsem si hlavní pár zamilovala:)

Krchnaida
06.08.2020 4 z 5

Milá oddychovka, četlo se fajn. Tento žánr sice vyloženě nevyhledávám, ale přiznám se, že mě naprosto okouzlila obálka knihy. Je nádherná :-) . Na obsah děje mi knížka přišla až moc vybavená počtem stránek, ale nevadí. Animant i Elisa mají rozhodně moje sympatie :-) :-)

Zelvicka03
05.08.2020 5 z 5

Kniha předčila mé očekávání! Moc se mi líbila. Určitě doporučuju!!

Mi--LADA
04.08.2020 3 z 5

Pro knihovnice a knihomolky jako dělané, láska ke knihám je prostoupená všemi stránkami. Příběh mi přišel jinak jako průměrný oddechový románek pro ženy a dívky. Na chvilku pobaví, ovšem do hitparády svých nej jí i přes svojí lásku ke knížkám nezařadím. Ještě tisíc! čtenářek zde na databázi čeká na přečtení, tak jsem docela zvědavá, kolik z nich bude z tohoto hitu trošičku zklamaná. Milé to je, ovšem žádné terno, nemůžu si pomoci, to není.
Každopádně to byl od autorky dobrý nápad a market.tah, napsat slaďák o nezadané knihovnici.

terinkha
04.08.2020 5 z 5

Nejsem typ na romantické knihy, takže plný počet hvězd je vlastně dost nezvyklý.
Ale s ohledem na to, že jsem se od knihy téměř nemohla odtrhnout (ich formu mám ráda), hltala jsem jednu stránku za druhou, skoro celou knihu se usmívala a prožívala s Animant její velkou lásku, nemůžu jinak.
Příběh byl krásný, líbil se mi jazyk, byly mi sympatické postavy, prostředí, do kterého je kniha zasazena a nakonec i doba, kdy chycení za ruku znamenalo náklonnost a troufalost (ach, kde jsou ty časy...).
Děkuju za příjemný zážitek ♥

Noctua8
04.08.2020 3 z 5

Romantický příběh, který se odehrává na vícero stránkách, než bývá u tohoto žánru zvykem. Vlastně by se dalo říct, že na těch víc jak 500 stránkách se toho zase tolik nestalo, ale přesto to uběhlo velmi rychle... Prostředí univerzitní knihovny a jejích tajných zákoutí je lákavé pro každého knihomola. I když by si přeci jenom zasloužili větší prostor, víc epizodních situací a možná víc tajemství. Stejně tak postavy - Reedovic bratři, Elisa, poslíček Phillipe i univerzitní hospodyně a vlastně i další postavy, které byly většinou dobře načnuté, ale s malým prostorem pro vlastní život. Poslední 2 kapitoly jsou skutečná červená knihovna, dle mého názoru zbytečně. S trochou snahy mohl být příběh pěkným knihovnickým románem, ne jen lovestory.

Libi.livres
03.08.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mě naprosto okouzlila... i přes velký počet stran se velmi rychle a lehce četla, bylo zde hezky vykresleno prostředí starého Londýna i dobové zvyklosti a každodenní život, což pronikalo i do samotné mluvy tedy textu knihy, který byl tehdejšími obraty a zdvořilostními frázemi protkaný. Nejlepší však byly slovní přestřelky mezi hlavními hrdiny, které jsem si zamilovala - Animant a panem Reedem, které byly velice bystré, pohotové a plné důvtipu, pokaždé jsem se na jejich další konfrontaci a následné dialogy těšila, protože mi vždy vykouzlily úsměv na tváři. Postavy byly dobře charakterově vykreslené a zároveň se během děje i vyvíjely, navíc byl příběh zasazen do prostřední královské univerzitní knihovny, co víc si přát... snad jen, aby to nikdy neskončilo, protože konec byl na mě až moc uspěchaný.
Knihu doporučuji jako nenáročné, milé čtení pro dobrou náladu, jelikož je to vskutku půvabná kniha:-))

kyticka152
29.07.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jde o velmi milé a oddychové čtení. Ze začátku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Ale po 100 stránkách mě to začalo opravdu bavit a čtení jsem si užívala. Animant je, dle mého názoru, překvapivě příjemná hlavní hrdinka a s jejími názory jsem jednoduše souhlasila. Což se mi moc často nestává. To mě také více nutilo ke čtení dalších kapitol. Myslím si, že je velmi důležité říct, že kniha má prvky Jane Austenové, ale není to Jane Austenová, tak ať potom nejste zklamaní. :) Příběh mě moc bavil a jsem z knihy opravdu nadšená. DOPORUČUJI k přečtení!

Gilnien
28.07.2020 4 z 5

Původně jsem chtěla dát jen 3 hvězdičky, ale kniha mě v průběhu strhla a já prostě chtěla číst a číst.
Kdo se těší na podobné čtivo jako Pýchy a předsudek, tak bude zklamaný (odtud pramení i mé počáteční zklamání). Kromě podoby v ději se jedná o úplně něco jiného - jiná doba, stylistika autory, atd. V knize nejsou žádné haló scény, prostě si tak poklidně čtete příběh jedné dívky, u kterého ale nutně potřebujete znát konec (i když ho vlastně tušíte celou dobu). I postavy by mohly být propracovanější. Víte o nich sice všechno, ale furt tam chybí takové to něco. Přesto je to vážně dobrá kniha.

lidunka1
27.07.2020 5 z 5

Jako knihovnice jsem byla nadšená.

Sidonka3
26.07.2020 3 z 5

Pro Animant jsou knihy vším. Nic jiného nepotřebuje, maloměstská společnost a plesy jí otravují, touží jen po svém křesle, po klidu na čtení a po řádcích. Po návštěvě strýčka se jí nabízí příležitost pracovat v knihovně a tato práce jí i přes počáteční obtíže začne hodně bavit.
V Londýně zjistí, že není ples jako ples, ve velkém městě potkává oduševnělejší lidi s nimiž má smysl se bavit a zjistí, že i místní společnost může proto vzít občas i ona! na milost. Potkává nadřízeného stejného ražení. Poněkud arogantního, nevlídného a obecně neoblíbeného podivína, který lidi tak úplně nemusí a žije raději v osobitém, uzavřeném světě plným knih a neživých věcí.
Rozvláčný román nemá skoro žádný děj, zařazují se zde knihy do regálu, čtou se zde knihy a mluví se spíše o ničem, jazyk ničím nevyniká, má to hlavně atmosféru, v němž se zdůrazňuje báječná role knížek jako únik od světa, který nevyhovuje postavě, co se neumí nebo nechce zařadit do společnosti. V tom je největší devíza tohoto lehčího textu.
Animant je podle druhých lidí podivínka, co se až příliš zavírá doma a uniká před realitou do fantazie a do světa vzdělání. I když si v Londýně najde známé, je to zase okruh více než svérázných lidí (poněkud potrhlá kamarádka, podivínský a nevyzpytatelný budoucí přítel, s nímž opravdu není zvláště první týdny, ztrávené v práci, lehké vyjít). Autorka nám nepředhazuje, že svérázná holka, která se chová jinak než je běžné, urve nejoblíbenějšího prince planety. V tom je románek realistický a přesvědčivější než většina slaďáků, kde k sobě mají pasovat i partneři, kteří jsou z úplně jiných prostředí až planet.
Kroniky prachu je slaďák vyprávějící mezi řádky o samotářích a exotech, co nežijí jako většinová společnost a raději žijí ve světě knížek. Navenek se to tváří jako obyčejný dívčí románek z knihovnického prostředí, která nezkušeně tápe ve svých citech, ale postavy jsou vážně poněkud specifické.
Uvítala bych, kdyby byla kniha o polovinu kratší. Na mě to bylo moc utahané, pořád jsem čekala, co se stane a nakonec se nedělo nic moc.
Svoje kouzlo to ovšem má.
P.S.: Austenovou mi to nepřipomíná, nehledě na to, že tato klasická spisovatelka je úplně jiná liga.

Market.maky
25.07.2020 3 z 5

Odpočinková kniha, u které člověk nemusí moc přemýšlet. Je vtipná, romantická. Zhruba ve třetině mi bylo jasné jak vše skončí a tak se mi do zbylých 2 třetin moc nechtělo. I přesto je kniha plná zápletek a je velice zajímavé psaná.

hanaseidl
24.07.2020 4 z 5

Pokud čekáte oduševnělou knihu, tak toho se nedočkáte. Jeto jasná Jane Austenová. Což teda vůbec neznamená, že je knížka špatná. To vůbec ne. Je to milé. Vtipné. Lehké. Přečetla jsem za jeden den na jeden zátah. Mi se to teda moc líbilo.

alenkacermi
21.07.2020 4 z 5

Půjčená kniha od kamarádky, která ji koupila pro svou 14-letou dceru s tím, že je to vhodná četba pro mladou romantickou duši. A ta z ní byla nadšená. OK. Tak já si ji také přečtu. Třeba to bude pro mou čtenářskou krizi vzpruha.
A....ano. Milá, krásná kniha. Na dnešní dobu krásně naivní a romantická

baroo
18.07.2020 3 z 5

Je to historický dívčí román a pokud čtete Austenovou a podobné, bude se vám to hodně líbit. Já od toho čekala něco jiného, takže trochu zklamání, ale asi jen nejsem cílovka.

Rajcozrout
17.07.2020 1 z 5

Ti čtenáři, kteří udělili víc hvězdiček, píší, že se u knihy většinu času usmívali nad důvtipnými rozhovory, že jim přišla hlavní hrdinka barvitá, a hlavně že se ke knize určitě vrátí. Já jsem neskutečně ráda, že jsem za knihu dala jen deset korun za rezervaci v knihovně, protože po přečtení prvních sto stran jsem si uvědomila, že se nutím přečíst aspoň první větu každého dalšího odstavce.

milena8281
14.07.2020 5 z 5

Krásné čtení. Hlavní hrdinka byla svérázná a bystrá, vtipná a pohotová. Některé pasáže byly velmi úsměvné. Takové pohodové čtení. Já jsem si to moc užila.