Kroniky prachu

Kroniky prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458196/bmid_kroniky-prachu-cwg-458196.jpg 4 2090 661

Kroniky prachu série

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

milena8281
14.07.2020 5 z 5

Krásné čtení. Hlavní hrdinka byla svérázná a bystrá, vtipná a pohotová. Některé pasáže byly velmi úsměvné. Takové pohodové čtení. Já jsem si to moc užila.

DominaCZ
12.07.2020 1 z 5

Proč to jsou dop.dele Kroniky prachu, když je to staropanenská hysteróza na x stranách?

Čekala jsem tajný archivy, objevy, vzbouření se a jakousi formu boje hrdinky z historie, ale ono to je o neposedné pi.dě a puboš nářkům...

Hvězda za obálku, jinak bych musela dát tisíc odpadů za to zklamání. Nejen dějový ale hlavně reáliemi. Autorka si měla o té době něco načíst. Pokud by totiž mladá dáma skutečně z vyšších vrstev byla, NIKDY by dělat nešla, natož aby jako svobodná šla žít někam do temňákova a o nesrovnalostech v módě a dataci ani nemluvím.

Zaujme jednoduchý naivky.
A ne, Austen to FAKT není.

zaandulee
12.07.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se opravdu velmi těšila, nemohla jsem se dočkat až si ji koupím, avšak na hodně internetových prodejnách byla brzo vyprodaná. Nedávno jsem se k ní však dostala, a musím říct, že mě úplně okouzlila její obálka. Je nádherně navržená a skvěle se hodí k tématu knihy.

Co se týče příběhu knihy, moje očekávání se rozhodně splnila. Kniha byla plná humoru, romance, pohody, příjemně se četla. Jak jsem čekala, zhltla jsem ji během 2 dnů jako nic. ♥ Hlavní hrdinka mi byla sympatická, v různých věcech jsem se s ní ztotožňovala. Pana Reeda jsem si samozřejmě také zamilovala, kdo by ne, že? :D Celou knihu jsem se jen pousmívala nad momenty těch dvou postav a byla plná očekávání, jak se to s nimi bude vyvíjet.

Konec knihy mě trochu překvapil, rozhodně to mohlo být trošku prodloužené, ale i přesto jsem s ním byla spokojena. ♥ Chtěla bych vědět, co by na závěr řekli ostatní postavy, jak by to vše probíhalo dál. Někde jsem ale četla, že by mohla mít kniha i druhý díl, tak uvidíme. :)

Celkově knihu hodnotím velmi kladně. Je to opravdu příjemné čtení, nad kterým se neustále budete usmívat. (+ ta nádherná obálka ♥)

verdulos7977
12.07.2020

Dávám jen tři hvězdy... Bohužel mi přišla kniha opravdu zdlouhavá, a konec rychlý...
Nicméně nadruhou stranu musím říci, že jsem dvě stránky probulela a u knihy se kolikrát culila jak malá holka :) Za zři dny jsem přečetla a nepřišlo mi, že jsem četla tolik stran... Kniha si zaslouži druhý dil a já se na něj budu těšit ????

Tejeja
09.07.2020 5 z 5

Krásná kniha plná radostného očekávání. Některým by to možná mohlo připadat zdlouhavé, protože se vlastně dvakrát nic neděje. A přesto se toho za těch 540 stran, co kniha má změní dost. Bavilo mě sledovat proměnu obou hlavních hrdinů i vývoj vztahů v rodině, hlavně matky s dcerou. Myslela jsem, že mi vydrží dýl, ale za tři dny ji mám přečtenou.. a pokud někdy vyjde další díl, určitě si ho přečtu.

Jurfinka
08.07.2020 5 z 5

Výborně se četla, čtivý příběh až mě po 520 strankach mrzelo, že končí

18LenkA12
08.07.2020 5 z 5

Nádherná romantická kniha, plná zklamání a lásky. Celý příběh jsem prožívala tak jako by se kniha týkala mě. Je okouzlující překonat veškeré překážky ve vztahu a pak si užívat ty nezapomenutelné chvilky plné něhy a přesně to bylo i v knize. Víc takových knih plné lásky a romantiky.

aginecka
08.07.2020 3 z 5

Čekala jsem nenáročnou romanci pro mladší čtenářky, ale tohle bylo trochu zklamání. Nevadí mi předvídatelný příběh ani neoriginální postavy, s tím se v žánru počítá. Co mě ale od začátku do konce rozčilovalo, byl rozpor mezi austenovskou dobou, kdy by se příběh měl odehrávat, a chováním i řečí hrdinky. Něčemu takovému se dá jen těžko věřit. Zvlášť když dobovou a současnou morálku autorka střídá v rámci jedné kapitoly. S jazykovými prostředky je to dost podobné, ale k tomu mohlo dojít i na trase mezi němčinou a češtinou…

ImGinny
07.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Jako romantika a příběh celkově příjemný. Jenže... Všechno (teda skoro všechno, abych nepřeháněla), co se v tý knížce děje, máte v anotaci (odjezd do Londýna, práce v knihovně, poté láska k mrzutému knihovníkovi...) Oceňuju, že Animant není taková ta klasická hrdinka v knize žánr romantika (miloučká, sladká a podobně), ale je jízlivá, sarkastická a mazaná (a oproti jiným hrdinkám logicky uvažuje) - stejně jako knihovník - a kniha jako taková není žádná přeslazená slaďárna. A konec rozesměje a rozněžní. Neurazí, ale zase tak šíleně nenadchne.

red_marionette
07.07.2020 5 z 5

Naprosto dokonalý příběh! Sama jsem se do pana Reeda zamilovala❤

Netti
04.07.2020 4 z 5

Ze začátku (cca 1/4 knihy) se nic moc nedělo a závěr byl, dle mého, zase trochu moc rychlý... Ale to nic nemění na tom, že se mi knížka velmi líbila a hezky jsem si u ní odpočinula.

MíšaS.
03.07.2020 odpad!

Tohle je jedna z nejzbytečnějších knih, které jsem kdy četla. Kýčovitý románek plný klišé a frází.
Od přečtení anotace jsem věděla jak bude celý příběh vypadat a bohužel jsem se nemýlila.
Animant je rozmazlený fracek, co si o sobě myslí, jak není chytrá a Thomas pro mně nebyl uvěřitelná postava.

AnnieR.
01.07.2020 5 z 5

To, že jsem knihu přečetla do 24h, už to o tom něco vypovídá.
Trochu jsem se bála počtu stran, ale nakonec to nebylo úplně na škodu. Když mi kniha přišla, vážně jsem se její tloušťky lekla, přísahám! ale nakonec jsem byla smutná, když byl konec. Víc takových knih!

„Pan Reed je jako hádanka, kterou člověk musí uhádnout, jako tajemství, které bych ráda odhalila, a ať na to budu mít času, kolik chci, jemu nikdy nepřijdu na kloub zcela a úplně.“

Musím se přidat k většině názorů, že mi kniha velice připomíná Pýchu a Předsudek...

1. Matinka, která musí svou dceru provdat i když dcera nemá zájem! (U Kroniky je máti více snesitelná)
2. Dva muži (p. Boyle a p. Reed - p. Wickham a p. Darcy)
3. Hlavní hrdinka - feministka?
4. Věčné omílání pýchy!
5. Zamilovala jsem si jak pana Darcyho, tak i pana Reeda - oba stejně!
atd.

Kniha se mi krásně četla, možná i o chlup lépe než PP. Ale to nemění nic na tom, že tyhle dvě knihy jsou na nejvyšším postu v mé knihovně i v mém srdci.
Dobře, ale teď jen o této knize.

Animant, když pominu, jak krásné jméno to je a jak se mi k ní hodí... tak tahle žena si mě získala. Mladá, drzá, sarkastická... tohle já můžu. Získala si mě hned od první stránky.
Pan Thomas Reed, tak to je větší oříšek. A já se do něj zamilovala . Nejdřív nevíte, co si něm máte myslet, ale jeho potutelný úsměv Vám musí napovědět. Jo, naprosto Animant chápu, já být na jejím místě, ať se jde pan Boyle bodnout (i když mi ho bylo párkrát líto).

Co mi trochu chybí, ale knize to na kráse neubírá, je to, že bych ráda četla o myšlenkách pana Reeda, protože jsem opravdu několikrát potřebovala vědět co si myslí!

A co se mi líbilo asi úplně nejvíc bylo jeho vyznání z lásky.
"Jde mi o tebe. Chci tě zpátky. Já bez tebe prostě nedokážu žít!"

A taky, tak obálka je vážně nádherná ❤️

bara-z5649

No tak tohle...
Myslela jsem si, že to nebude vůbec můj šálek kávy a nebude se mi to tolik líbit. A maximálně se to vyškrábe na tři hvězdičky, ale opak byl pravdou a já bych si přečetla klidně dalších minimálně 100 stránek. To bylo tak úžasný! Doporučuji! Moc!

salča
30.06.2020 5 z 5

Krásná obálka - krásný příběh - krásné pohlazení na duši.

Starlet
30.06.2020 5 z 5

Kroniky prachu, jedno z nejvíce nádherných romantických příběhů, které nejsou fantazy. Nádherný příběh, připomínající knihy Jane Austenové. Může Vám to připadat ve stylu psaní, v době zasazení příběhu, nebo třeba v nesnesitelné matce, která se snaží jen o jediné, dcerušku provdat do dobré rodiny nejlépe s nejbohatším mužem venkova. To by ovšem Animat nemohla mít radši knihy než muže. Mladá a drzá knihovnice, úžasná kombinace, která rozhodně funguje. Animant je totiž člověk, který si po sobě nenechá šlapat a pan Reed muž který vyžaduje dokonalost a samozřejmost. Potyčky mezi těma dvěma byli naprosto dokonalé a ze srdce jsem se bavila.
Rozhodně nečekejte, že by hlavní hrdinka řešila nějakou velkou záhadu, je to prostě nádherný společenský román, u kterého se rozhodně nebudete nudit. Všechno se točí kolem vztahů, mezi Animant a její matkou, nebo panem knihovníkem, nebo třeba dotěrností jednoho muže.
Konec byl úžasný a rozhodně jsem něco takového čekala, ale mám tu jednu věc která mě hodně mrzela a to, že kniha skončila zatraceně brzy. Ještě bych jistě uvítala tak padesát stránek navíc.
Knihu hodnotím 5/5, protože si to rozhodně zaslouží. Myslím, že nebudu jediná která se zamilovala do této bichličky a mám v plánu si ji přečíst aspoň ještě jednou (minimálně)

FunkovaV
29.06.2020 5 z 5

Moc krásná kniha, která se skvěle četla. I když je dost dlouhá (skoro 550 stran) i přesto v ní nejsou prázdná místa a knížka pořad krásně plyne. Hlavní hrdinou Animant jsem si oblíbila hned jak jsem knihu začala číst.
Není to žádný akční příběh, ale i přesto, mě pohltila a já musela číst pořad dál.
Řekla bych že tahle kniha se určitě objeví na seznamu míchání nejoblíbenějších knih za tenhle rok.

Michalka98
29.06.2020 4 z 5

Milé a krásné odpočinkové čtení, které pohladí po duši milovníky Jane Austenové. Jen mne mrzí, že jsem si nedokázala vytvořit vztah k hlavním postavám. Hlavní hrdinka mi nebyla nesympatická, ale zároveň nemůžu říct, že bych si ji nějak zvlášť oblíbila. Pan Reed byl záhadný a zajímavý, ale bohužel jsem se do něj nedokázala zamilovat. Autorka ovšem píše opravdu čtivě, stránky mi mizely před očima a celkově jsem si čtení užila.

Nekťa
27.06.2020

No to byla krásně napsaná romantika... :-) A ještě navíc z prostředí knihovny, což pro mě jako pro knihovnici bylo velké plus. Po dlouhé době jsem četla knížku tohoto žánru a i přes počet stran děj rychle ubíhal. Hlavní postavy byly sympatické, vtipné a jejich postupné pomalé sbližování...no kdo by odolal Thomasi Reedovi :-))

petronella1
27.06.2020 5 z 5

Kniha má nádhernou obálku. Bylo to moc příjemné čtení.