Mrazivý oheň

Mrazivý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299442/bmid_mrazivy-ohen-fBZ-299442.jpg 4 648 154

Kroniky Kaninu série

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Frostfire , 2015

Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

Skvělá knížka, hrozně mě bavila. Doporučuji :3

Gabusza
21.12.2020 3 z 5

Kniha má krásnou obálku, příběh má taky zajímavý, ale nebavila mě. Je to napsáno zvláštním stylem, vlastně se tam pořádně nic neděje a to je škoda. Dám ji ještě druhou šanci :) mám druhý díl a uvidíme jaký bude :))

Fortuna7
15.12.2020 5 z 5

Tak za mě to teda bylo super. Knížka má pár svých chybiček, ale ty se dají snadno přehlédnout. Děj a svět knihy je originální. Pro začínající YA čtenáře velké doporučení.

123719
01.11.2020 4 z 5

Kniha je čtivá

marta14
04.10.2020 3 z 5

3,5 čekala jsem trochu víc. Když se nad tím teď zamyslím, tak vlastně ani nevím o čem to bylo. Pěkná oddechovka, ale děj nic moc. Do druhého dílu se asi nepustím.

ydnac
03.09.2020 3 z 5

Další hezká pohádka :-) Mně se líbila celá série, znovu jsme v novém světě a hezky se to četlo.

Ella161
10.08.2020 5 z 5

Jak mám začít? Vzala jsem si tuhle knihu, protože jsem se chtěla odreagovat od románů a ponořit se do jiného světa. Nemohla jsem si vybrat lepší příběh. Děj je napínavý. Donutí Vás číst bez přestávky. Líbí se mi, že je tam taková velká zápletka a já mohu hádat, jak to je či není. Postavy jsou skvělé. Kladné i ty záporné. Jsou tak hezky popsané a vyobrazené, že jsi je nádherně představíte. Lehce jsem se ztotožnila s hlavní hrdinkou Bryn, která je chytrá, nebojácná a hlavně věrná. Miluju její styl mluvy. Často používá sarkasmus. Zároveň však mluví inteligentně i rozvážně. Ridley je tak sladký! Toho si prostě nejde neoblíbit. Vlastně mi byl sympatický už od začátku. Líbí se mi, jak používá sarkasmus či škádlení. Nemohla jsem se dočkat, až konečně bude s Bryn vést nějaký rozhovor. Miluju jejich společné chvilky. Jo a asi jsem se zakoukala do Konstantina. Já vím, že on je ten “padouch”, ale já si nemůžu pomoct. Podle mě je prostě hodný, jen se musí chovat tak, jak se chová. No kdyby ne, proč by vůbec upozorňoval na to, aby byla Bryn na pozoru? Taky mi připadalo, že mu na ní možná malinko záleží. Avšak kdo ví? Tohle je teprv první díl, takže to nemusí být všechno tak, jak se zdá.

allita99
04.08.2020 5 z 5

božííííííííííííííííííííííííííííííííííííí kniha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Julia284
31.07.2020 4 z 5

Kniha mě nadchla jak přebalem, tak i anotací. Příběh byl skvěle napsaný. Knihu jsem dočetla za dva dny. Doporučuji.

martina5069
12.03.2020 3 z 5

Autorku mám hrozně ráda už kvuli sérii Tryllové, proto jsem se pustila do kronik Kaninu. Musím uznat, že kniha není špatná, co se týče rozjezdu prvního dílu, i to končí malinko uzavřeně, takže se hned nemusíte pouštět do dalšího dílu. Zatím mě to docela baví, takže až nebudu mít do čeho píchnout, určitě se do dalšího dílu pustím ale momentálně mi tento žánr nesedne, asi čtecí krize. Co se týče postav tak pořád nevím co si myslet o Konstantinu Blackovy, myslí to dobře nebo je to záporák? Bryn je sympaťačka, i když občas neví co chce a Rydleyho si zamiluje asi každá. Suma sumárum dávám 3 hvězdičky, třeba ode mě druhý díl dostane víc.

denniys
10.03.2020 3 z 5

Další kniha u které nevím, co si myslet..jak je zde již zmíněno - jedná se o seznamovací díl, ale mně prostě přišlo, že se v celé knize vůbec nic nestalo a to je špatně...

LucyBlack
26.02.2020 3 z 5

Kniha byla příjemně napsaná, poměrně dobrý nápad na svět. Hrdinka byla fajn. Ale, mělo to jednu velkou mouchu. Nemělo to žádný příběh. A pokud už nějaký, tak naprosto chaotický.
Šlo tam o děti kaninů, to, že se Ruby chce dostat do elitní gardy, nebo ta hloupá vražda? Za mě nic moc.

CampHalfBlood
19.02.2020 3 z 5

Popravdě jsem byla mile překvapena, kniha se mi líbila, ale zase na druhou stranu ne natolik, abych měla nutkání jít do knihkupectví a koupit další díl.. takže tři hvězdičky :)

Zelvicka03
06.02.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala a nevěděla jsem co očekávat. Byla jsem potěšena, je vážně moc pěkná.

vlkove
14.01.2020 3 z 5

Upřímně tohle pro mě bylo hodně slabé. Většina knih z tohoto žánru se mi zamlouvá ale toto byl přešlap. Samotná myšlenka Tryllů se mi nelíbila, hlavní hrdinka je nesympatická a samotné zápletky je v knize poskromnu. Knihu doporučuji mladším čtenářkám a lidem co z tohoto žánru mají jen málo načteno.
V sérii pokračovat nebudu. Od autorky mám doma ještě její druhou česky vydanou sérii, tak zkusím zda tam budu spokojenější.

Efka.J
15.12.2019 3 z 5

Podle recenzí jsem čekala že to bude spíše oddechové kniha, ale i přesto jsem od ní čekala trochu víc. Pořád jsem si říkala, že teď se už určitě stane něco zajímavého, něco napínavého, co mě donutí se do ní pořádně začíst. Ono to ale nějak nepřišlo. Dočetla jsem ji, protože nemám ráda když nevím konec, ale další díly asi číst nebudu. Leda bych chtěla opravdu oddechovou knížku.

Damonka12
22.11.2019 4 z 5

Knihu jsem si přečetla jen protože jsem chtěla něco lehkého a vůbec nic jsem od ní nečekala a mile mě překvapila. Okamžitě jsem sáhla po dalším dílu.

Malinali
12.11.2019 5 z 5

Krásný příběh i nápad. Knihu jsem zvolila do čtenářské výzvy, ale budu určitě číst i další díl.

sola_lupa
05.11.2019 4 z 5

Young Adult žánru, který má fantasy prvky, případně je přímo fantasy, jsem se až do dnešního dne trošku bála. Měla jsem za to, že to bude jen o lásce a nic víc. Jak já jsem se mýlila... Dobře, láska tu trochu je, ale akce je tu mnohem víc a příběh je napínavý a rozhodně nedokončený.
Mile mne tedy překvapil a budu si muset přečíst i další díly. Přeci jen bych ráda věděla, jak to dopadne. Zatím nemám tušení, kdo všechno je v těch bojích o moc zapletený.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Je to zajímavá jednohubka s jednoduchým a přímočarým příběhem. Svět je zajímavý a smysluplný, ale nenašla jsem žádnou vnější sílu, která by mě donutila pustit se do dalších díl§.

láska zima trollové království

Amanda Hocking