Krev pro rusalku

Krev pro rusalku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390163/bmid_krev-pro-rusalku-xbk-390163.jpg 4 424 131

Rusalka (Sněgoňová) série

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění, v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.... celý text

Slůník
31.03.2024 4 z 5

Za mě nejvíc ze všeho výborná noirová detektivka.

markinho962
15.03.2024 3 z 5

Strašně nadhodnocená kniha, zbytečně natahované, postavy mdlé, nevýrazné, škoda,možná jsem čekal čekal mnohem více zábavy a měl jsem vysoká očekávání, druhému dílu šanci dám

Weylin
06.03.2024 4 z 5

Abych byla zcela upřímná, knihy od českých a slovenských autorů jsou, respektivě byly, naprostým zklamáním. Alespoň pro mě. Nikdy jsem nedokázala udržet pozornost a i byť jen 300 stránkovou knihu jsem louskala dlouhé týdny. Na tuhle knihu jsem narazila pouhou náhodou a ve vší upřímnosti po přečtení popisku jsem ji začala číst jen ze srandy s myšlenkou "téma jak pro Wattpad, to chci vidět". Od srdce se musím omluvit a vzít svoje slova zpátky. Knížku jsem hltala slovo za slovem, nenašla jsem byť jen jednou část, jediný odstavec, který by mě nudil. Vývoj naprosto nesnesitelného Dominika byl krásný a zdlouhavý proces kterého si cením, protože je to tisíckrát lepší čtení než změna za jednu noc, že ano? K vlastnímu překvapení jsem většinu vývoje ani neočekávala a naprosto to uspokojilo mojí duši. Teď jsem ve velkém pokušení se podívat na zoubek i druhé knize. Každopádně mi tam chybí nějaké hlubší vysvětlení vícero věci, proto dávám o hvězdičku méně, ale pevně budu doufat, že pokud další díl navazuje (nečetla jsem ani popis abych si to nespoilerovala), že se toho dozvím více a vrátím se abych tu hvězdičku přidala!

Slezadav
04.03.2024 5 z 5

Tak tohle mě velmi příjemně překvapilo. Už dlouho jsem nečetl nic od současného českého autora ani autorky. Evidentně chyba, protože Krev pro rusalku měla ten správný spád, správnou dávku krve i napětí. Velmi zdařilá fantasy detektivka z Brna. Urban fantasy mám celkem rád a tady se autorce povedlo doslova na pár stránkách uvést čtenáře do světa a vysvětlit jeho specifika. Po všech elfech, čarodějích a dracích z klasického fantasy jsou meluzíny a rusalky příjemná změna. Nemohl jsem se také ubránit tomu, že mi kniha připomínala jeden seriál, taktéž velmi zdařilý Carnival Row.

klara1550
15.02.2024 5 z 5

Přidávám se s oceňujícím komentářem. Krev pro rusalku je moc čtivá kniha se zajímavou atmosférou (trošku mi připomíná seriál Carnival Row). Pravda, hlavní hrdina není žádný sympaťák, ale do kontextu příběhu mi sedí. Začátek mě naprosto chytnul, knížku jsem hltala, konec mě nějak zklamal, vlastně ani neumím říct proč. Ale pořád je to jedna z nejlepších knih, co jsem za dlouhou dobu četla.

LexaPlexa
13.01.2024 5 z 5

Originální námět, sedí mi ta atmosféra, prostředí i styl psaní. Hlavní hrdina je dost ukňouraný a časem to začalo být fakt otravné, ale líbil se mi jeho přerod.
Celkově jsem si čtení moc užila a už se těším na další díl.

Sitth
10.01.2024 3 z 5

Další povedený kousek od naší autorky. První dvě třetiny knihy vynikající, velmi příjemně zasazený prvek fantasy do našeho světa s trochou alternativy. Vnucuje se mi přirovnání k Sudetenlandu od Kotlety, kde sice nejsou rusalky, ale i přesto jsem knize od Sněgoňově věřil více.
Trošku mi chybělo podrobnější vysvětlení historie, to by mě velmi zaujalo. Příběh se odvíjí slušně, sice nemá velký spád, ale díky stylu psaní, dobrému vykreslení situací a psychologickému rozboru stavu mysli hlavního hrdiny se dostáváme do poslední třetiny knihy.
A tady mi to začalo drobet váznout, případ pořád skoro na stejném bodě, hodně nevysvětleno a vše, co bylo doposud přínosem se obrací proti mně. Už mě nebaví slyšet hrdinovy myšlenky pořád dokola, jeho pitvání všeho, co mu kdo provedl, ale chápu, že autorka je žena a vše musí být řečeno vícekrát, abychom to my chlapi pochopili DOSTATEČNĚ. Ale s tím má problém ve všech knihách od autorky.
Už i proto jsem chtěl mít závěr za sebou a možná i díky tomu jsem si ho příliš neužil. Nebo jsem čekal větší překvapení, nevím. Ale i tak je to velmi dobrý počin a dávám 4/6

katallinka
06.01.2024 3 z 5

3,5* Autorka vytvořila velmi zajímavý a originální svět. Rusalky, divoženky a další se jako hlavní postavy velmi povedly. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a příliš mi nesedla, nedokázala jsem se zaposlouchat a musela jsem ji mít hodně zrychlenou, ať mě neuspává. Trošku lituji, že jsem se nepustila do knihy. Do dalšího dílu se určitě pustím.

Tamten
01.01.2024 4 z 5

Takové krimi noir s prvky fantasy. Sympatické na tom je, že kdyby se ty fantasy prvky objevili ve skutečném světě, tak by to asi dopadlo přesně tak, jak se tu popisuje. Obě strany mají svoji pravdu, když se na to koukáte z jedné či druhé strany, tak to dává dokonalý smysl, ale nikdy společně nemohou fungovat. Zcela reálný problém bez šance na vyřešení. A krásně se to táhne celou knihou.

Morning
30.12.2023 odpad!

Nedočteno. Dal jsem tomu 100 stran a kniha putovala do Knihobudky. Hlavní postava nesympatický ubožák, děj slabý.
Přitom svět jako takový by měl potenciál.

karinga
03.12.2023 5 z 5

Tahle kniha udělala z Kristýny Sněgoňové hvězdu české fantastiky a zcela právem. Malokdo to ví, ale pro víly, rusalky a žínky mám slabost (a to až takovou, že jsem o postavě víly v literatuře napsala bakalářku), takže uspojit moje chutě a zároveň přijít s něčím novým není jen tak. A ja jsem strašně ráda, že se to Kristýně povedlo.

Protože víly a rusalky, co šlapou a žerou maso, to je fakt originální. A takový je i román.

Tady nikdo na paloučku netančí. Je to drsné a místy dost ponuré vyprávění, při kterém lezou kostlivci ze skříní, sloupávaj se strupy na starých ranách a co chvíli se někde najde mrtvola. A vám nezbývá nic jiného, než sledovat, jak se hlavní hrdina snaží z těch všech sra*ek dostat (pokud možno bez úhony). Jo, je protivnej a asi ne každej překousne takovýho hlavního hrdinu, ale já to vzala. Každej máme něco.

K tomu kulisy Brna (já ho snad začnu mít i ráda :-D).
Inu dobré, sakra dobré to bylo! A Kristýna má o fanynku víc.

TerkinKnižnySve
15.11.2023 5 z 5

Kristýna Sněgoňová - Krev pro Rusalku

Počet strán: 563
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #fantasy #thriller

Musím povedať, že toto bola jazda!

V prvom momente pri tom zhrození koľko má kniha strán som bola nakoniec prekvapená, že knihu som zhlta za dva dni.

Kniha sa číta veľmi rýchlo a velmi ľahko s hlavne veľmi pútavo.

Rusalky, divoženky - vily všetkého druhu a veľmi zaujímavá detektivna zápletka.

Môžu za všetko víly či ľudia bažiaci po moci?

Léto a Dominik , dvojica, ktorá bola fantastická, hoci ma Dominik poväčšinou fajne vytáčal, Léto ho našťastie vyvažovala svojou "normalnosťou"

Samotný dej bol výborne napísaný, postupne gradoval a ten záver bol strhujúci a prekvapivý a nezaobišiel sa bez menších zástav srdca.

Autorku veľmi chválim a teším sa na pokračovanie!

Ďakujem @nakladatelstviepocha za #recenznivytisk v rámci našej #spoluprace

#kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #krevprorusalku #kristynasnegonova

Antonacia:
#krv #smrt #magia #víly

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s kur... pardon vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.

tomas0851
07.11.2023 5 z 5

Čtivé, zábavné, nutí k zamyšlení.
Prvotina Kristýny Sněgoňové je velmi zajímavé dílko.
Na to že má téměř 600 stran se čte velmi dobře. Příběh má spád, dobré tempo.
Ocitáme se ve světě, kde lidé žijí ve společně s vílami, divoženkami, rusalkami....
Ale ne s těmi, co známe z pohádek, ale krvelačnámi, masožravými. Monstry??
Tady mne trochu zklamalo, že vstupujeme do fantasy světa, ale alespoň mně chybí nějaké uvedení, vysvětlení. Sice víme, že byla jakási válka (kdo, s kým, proč?). Že v ní víly lidem pomohly, ale za to si vysloužily nikolivě uznání, ale rasovou segregaci, pohrdání, vykořenění z původních teritorií a život na okraji společnosti.
Setkáváme se s vyšetřovatelem Dominikem z rodu Vran. Tento rod má na svědomí zákony na ochranu lidí před vílami. Defacto rasově segregační.
Dominik trpí traumaty nejen ze své rodiny, ale hlavně ze smrti matky, kterou měla sežrat víla.
Sledujeme jak nešťastnou náhodou díky Dominikově chybě víla zabije jeho parťačku Danu. Sledujeme jak Dominik vílu přinutí za Danu se vydávat.
Sledujeme jak strach lidí z víl a hlavně z jejich schopností, nutí lidi vílám ubližovat a ponižovat. Beztrestně zabíjet...
Sledujeme, jak Dominikovu nenávist vůči všemu vílímu, nabourává, jeho z nutnosti společnice, víla Léto.
Sledujeme i mnoho dalšího, ale hlavně...
Hlavně nás to nutí zamyslet se nad lidmi jako takovými. Čeho všeho je lidstvo ze strachu schopno. A nejen ze sz´trachu. Z vypočítavosti.
Jak autorka v jedné pasáži píše. Lidstvo je fyzicky slabé, ale inteligenčně výše než víly. Proto tyto nechápou, proč s nimi lidi takto již 50let jednají a i když jsou masožravé, lidem se zcela nepochopitelně podvolily.
Kniha než fantasy z reálného Brna je spíše psychologickým zamyšlením nad lidstvem jako takovým.
Jediná výtka je k začátku - nemám rád, když skočím do fantasy světa a nevím, ani si neumím domyslet jeho původ a mám pocit, že i na konci to trochu zahaprovalo, ale nic dramatického.
Když to shrnu - netradiční, poutavé, k zamyšlení nutící.

Malarkey
16.10.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupil už na loňském ComicConu a na tom letošním jsem pak viděl trailer. Líbilo se mi, jak filmaři mají o českou fantastiku zájem, ale zhrozil jsem se, jak strašný trailer k filmu jsem viděl. O to více mě zajímalo, jak na tom je samotná kniha a tak i na ni konečně došla řada.

Krev pro rusalku autorku vytáhla do povědomí nás všech a osobně po přečtení musím říct, že se vůbec nedivím. Jedná se o skvělou městskou fantasy, která pracuje nejenom s originálním prostředím se svými jedinečnými pravidly, ale pořád v něm najdete třeba Brno. Což ve výsledku působí skvěle a stejně tak dobře to působí i v kombinaci s námětem.

Ten mě totiž od začátku nenechal vydechnout. Super námět. Trošku detektivka, trošku fantasy, trošku akční masakr. Ale spolu dohromady to perfektně sedí, že posledních sto stran jsem neměl sílu se od knihy odtrhnout. Tak moc mě pohltila, tak moc mě nadchla. Jen o to víc si říkám, že by si zasloužila lepší filmové zpracování, než to co tvůrci na ComicConu představili. Třeba ale přeci jen dojde k překvapení.

Dragell
10.10.2023 3 z 5

Krev pro rusalku je netradiční urban fantasy, jelikož sází na krimi zápletku a vyšetřování. zavede nás do Brna, kdy mezi lidmi běžně žijí rusalky, víly a další magické bytosti, které ovšem v naší společnosti mají poměrně nízké postavení.

Ačkoliv je hlavní hrdina představitelem té dobré strany - zákona - na vlastní kůži pocítíme, že nic není tak černobílé. Především pak také díky tomu, že odkrýváme jeho minulost, která se najednou vynoří jako kostlivec ve škříni. Kromě kriminálního případu a jeho rodinných trablat má ještě navíc menší průšvih v práci. Celkem si tak dějovou linku navzájem přebírají tři rozkoly a problémy, žádný z nich nebyl dominantní, a tak mi příběh nepřišel takový ucelený, spíše přelétavý. Tempo tím lehce utrpělo.

Na druhou stranu si užijete pochmurné temné atmosféry, kterou se plouží vraždy střídané sexem. Vše tu vedle sebe funguje, stejně jako dno lidské společnosti, do které se hlavní hrdina musí ponořit. Vždyť tam bují všechno neřádstvo.

Poslechnuto jako audiokniha, která mi nesedla. Interpretem je Michal Jagelka, kterého můžete znát třeba hlasem z Pirátů z Karibiku, takže jsem se na jeho podání těšila. S hlasem ale nepracoval dobře, jako by přehnaně přehrával, dával zvláštně důrazy, celkově mi to příliš nesedělo a proto je závěrečné hodnocení ovlivněno i tímto zpracováním. Doporučuji spíše zkusit knižně.

LaCucaracha
06.10.2023 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, jen místy trochu zdlouhavé a hrdina poněkud nesympatický. Zato se mi líbila noirová atmosféra, ta knížce hodně pomohla. Celkově dost příjemné překvapení.

vladenec
04.10.2023 5 z 5

Skvělá a svižná provotina. Konec gradoval a vygradoval parádně. Autorka změnila můj evidentně špatný názor, že český autor nedokáže napsat skvělou fantasy. Děkuji :)

lassse
28.09.2023 3 z 5

Slušný příběh se zajímavým nápadem a rozhodně lepší obálku ve druhém vydání :) Závěrečných 150 stránek se povedlo.

nycol
21.09.2023 3 z 5

Divný. Dalo mi hodně práce donutit se to dočíst. V Legii Kristýna boduje, tak jsem si koupila i její knihu, tedy, zřejmě první a poslední. Druhý díl už fakt nedám.

Lenka_S
12.09.2023 4 z 5

Fantasy detektivní příběh, kde víly, rusalky a jiné pohádkové žínky nejsou hodná stvoření, ale krvežíznivá stvoření, která žijí s lidmi v jakési komunitě, pod bedlivým dohledem speciálního oddělení. Jenže co když je vše jinak a nejsou to tyto bytosti, kdo baží po krvi. Musím říct, že i když je to místy hodně drsné, tak jsem si příběh užila. Pro me to byl překvapivý námět a potěšilo mě, že to bylo zase trochu něco jiného, než ostatní fantasy knihy.