Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2291 457

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

nejpet
28.10.2015 3 z 5

Pro mě překvapivá kniha, ač má krev v názvu, na mě to byla jatka. Někdo ji tu přirovnával k pohádce od Andersena, no tak možná od Erbena nebo od bratří Grimmů... Každopádně vtipné, kruté, skvělé zvraty a skvělý spád. Olav si zatím nezískal tolik mých sympatií jako Harry a Sonny, ale na pokračování se moc těším.

skipiii
26.10.2015 4 z 5

i presto ze je zaver lehce predvidatelny,nelze se od knihy odtrhnout, i presto ze zde chybi postava Harryho Hola na briliantnosti to nic neubralo a tesim se na pokracovani

pagac17
25.10.2015

Zcela jsem zhltnul tuto detektivku, autora mám rád. Je to napínavá detektivka. I když jsem závěr předpokládal, přesto se čtenář jistě pobaví.

VEROXYL
24.10.2015 5 z 5

nadherne.ciste.poeticke.necakajte harryho. skor hansa christiana andersena.

čef
13.10.2015 5 z 5

Odbočení autora od předchozích románů s Harry Holem, ale nikterak zásadní, pořád jde o vcelku zajímavý kriminální thriller. Dosavadní úroveň sice nebyla dosažena,na to je tato povídka příliš krátká, ale přečíst se to dá.

Rocker007
11.10.2015 5 z 5

Pět hodin četby. Výborné. Čím více Nesba čtu, tím více se mi líbí jeho smysl pro humor. Ačkoli je příběh o nájemném vrahu, jsou tam někdy věty, které zkrátka jsou vtipné. :)
Velmi povedené, s chutí jsem přečetl.

dan-sam
01.10.2015 4 z 5

Útlost knížky mne zarazila, ale když jsem přijal tezi, že se vlastně jedná o delší povídku, najednou se to dalo snést. Navíc, těžiště příběhu neleží na začátku či uprostřed. Ne, to jen autor klade jednotlivé prvky na sebe, aby v závěru vše skvěle zapadlo na správné místo. Onen moment dokonalého pochopení jsem zažil zatím jen u Nesbøho, nikdo jiný mi jej nedopřál a už jen pro něj a jeho originalitu (podobně jako v Lovci hlav) stojí za to knihu (knížečku) přečíst.
Jediné, co mi dojem trochu narušilo bylo to, že jakmile se autor zmíní o nějakém detailu, byť třeba nepodstatném, je zřejmé, že bude zatraceně důležitý pro další děj. Jinak velmi příjemná četba do mrazivých nocí.

carla17
01.10.2015 2 z 5

Jsem strašně zklamaná - již od první strany jsem měla pocit, že se jedná o nějaký hloupý žert - že Jo Nesbo nemohl napsat v příčetném stavu ani jednu jedinou řádku té knihy. Ta kniha je podle mého názoru ne o několik, ale přímo o desítky tříd níž pod vším, co Nesbo kdy napsal (četla jsem od něj zatím vše, i knížky pro děti). Co se týče zápletky, stylu, slovní zásoby, vykreslení charakterů, očekávaného napětí - je to neuvěřitelná šmíra a průser. To radši neměl vydávat fakt už nic. Celá "holeovská" desítka přitom byla brilantní a skvělá, nechápu proč si takhle kazí renomé geniálního autora; o peníze už mu přece jít nemůže. K druhému dílu se už ani nepřiblížím.

Moniks
30.09.2015 3 z 5

Ahoj tak nějak nevím.včera jsem knihu dočetla a nevím co napsat.... Jestli me bavila či že ji musím dočíst...asi už další nezkusim.nějak smíšené pocity asi se vratim ke svému.ale každý má každopádně jiný názor.

princesse
29.09.2015 3 z 5

Tak nevím, moje druhá kniha od tohoto autora a měla jsem pocit, že snad u Nesbů neměli co jíst, tak musel něco "vycucat z prstu". Unešená jsem nebyla ani z, pro mě první, kníhy Levhart, ale Krev na sněhu mě naprosto utvrdila v tom, že pan Nesbo není spisovatel pro mě. Bohužel.

aneleh18
24.09.2015 4 z 5

Mám jako e-knihu a nevím, jestli to bylo jiným formátem při vnímání příběhu, ale po přečtení jsem měla celkem rozporuplné pocity, Pak s odstupem času jsem si uvědomila, že velikost jakéhokoliv autora spočívá také v umění vybočit ze zajetých kolejí a poskytnout čtenáři překvapení. To se určitě povedlo a upřímně - kdybych neočekávala typického Jo N., to mírné "zklamání" by se nekonalo.

Jack333
23.09.2015 4 z 5

Nikdy jsem nepřišel na chuť Nesbovi, tentokrát jsem ale udělal výjimku a jiné pojetí příběhu se mi naprosto líbilo ;)

Manyna
21.09.2015 3 z 5

Jako odpolední počtení do deštivého počasí - OK. Ale Nesbø to umí líp, daleko líp.

poiu
20.09.2015 4 z 5

Skvěle napsaná, živá, zajímavá krimi.... :-) Hlavním hrdinou je nájemný vrah Olav, kterého si nejde nezamilovat.... Škoda, že byla kniha tak MOC krátká..... A ten závěr!!!! Ach...

Nemůžu se dočkat druhého dílu...

Jakira
20.09.2015 3 z 5

Bohužel docela zklamání...a vlastně ani neumím popsat v čem byl zakopaný pes, že mě to tentokrát nenadchlo a nebavilo. Asi tomu dám ještě jednu šanci a za nějakou dobu to otevřu znovu a zkusím na to přijít.

Margarete
17.09.2015 5 z 5

Abych se přiznala, na to až si přečtu tuhle knihu jsem čekala jako malé děcko na Vánoce, a Jo nezklamal. Ačkoliv se mi přes školu nedaří číst tak často, jak bych si přála, celé dva dny, ano DVA dny, jsem hltala slovíčko po slovíčku a lituju dne kdy jsem knihu dočetla. I když jsem nečekala, že story bude kvalitní jako HH, ale byla jsem mile překvapena. Ale ten konec jsi zbabral, jak si mi to mohl udělat?

saez
09.09.2015 5 z 5

Buď autora miluju tak, až jsem nekritická, nebo to vážně bylo dobře napsané :-)

Mia77
09.09.2015 3 z 5

Je to spíš taková krátká povídka, čte se dobře, ale jak si člověk zvykne na výborně napsané detektivky s HH, nedá se to srovnat. Já bych spíš brala, než aby Jo Nesbo psal takové krátké povídky, aby zase vyplodil další díl s HH :-) Jinak hodnocení spíš 3,5 hvězdičky.

Šánka
02.09.2015 4 z 5

Asi byla chyba se hned po dočtení Přízraku pustit do této povídky, která je tak hodně jiná, netypický Nesbo, jiný styl psaní, ale i tak je to další moc dobré autorovo dílko. Hrdina opět žádný klaďas, ale nájemný zabiják, který si přesto moje sympatie získal.

allebra
31.08.2015 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, byla jsem nadšená a viděla jsem to na pět hvězdiček. Zhruba v půlce druhé třetiny jsem se začala přiklánět ke čtyřem hvězdičkám a konec bych dala za tři hvězdičky, takže celkově za čtyři. Určitě si přečtu pokračování.