Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2291 457

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

jozka_II
01.07.2016 4 z 5

Nejdriv jsem absolvoval desetkrat HH. A presvedcil se, ze i kdyz ma autor slabsi chvile, dokaze vetsinou napsat dlouhe dilo plne zvratu a zajimavych odbocek. Jednohubka Krev na snehu ukazuje, ze to autor umi i kdyz zrovna nema k dispozici 500 stran.

Tom121
27.06.2016 3 z 5

Nesbo bez Harryho? Průměr. Čtivá povídka, co rychle uteče. Hlavní hrdina působí nevěrohodně, vykonstruovaně. Olav se prezentuje, že není příliš chytrý, přesto chrlí zajímavosti z různých oborů. Je hrozně citlivý, dobrosrdečný, přesto běžně vraždí. Jako samostatná povídka v nějakém souboru, ok. Jako samostatná kniha, za mě ne. Příště zas raději Harryho.

marwinmh
24.06.2016 2 z 5

Byla jsem zvědavá na jiný příběh nez pribeh s Harrrym, a i kdyz námět nebyl špatný, kniha mela rychly spad a zajimavy dvojity konec, přesto me nijak zvlášť neoslovila.

Vlastina67
15.06.2016 2 z 5

Autora mám ráda, ale tato kniha se mi moc nelíbila - jak jsem se na ni těšila, tak mě dost zklamala. Nemohu obdivovat nájemného vraha, který kvůli "zakázce" zabijí i nevinné lidi.

Aniga
05.06.2016 4 z 5

Jo Nesbø nezklamal...
Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná. Hlavní postava je prostě "pohodář- zabiják", který má vše pod kontrolou... až do určitého momentu.
Je to právě on, kdo knihu dělá tak zajímavou - samotný Olav!
To, jak dovede být láskyplný a na druhou stranu bez problému za pět minut někoho odpráskne, aniž by z toho měl před tím nervy.

vyvodka
30.05.2016 5 z 5

Napínavé, zajímavé čtení, které mělo spád. Nejdříve mě zaskočila tenkost knížky, ale nakonec: proč ne? Příjemná změna, když máte po 150 stránkách přečteno. Nemám pocit, že bych byla o něco ochuzena. Prostě Nesbo byl výstižný, jasný, žádná popisná omáčka, rovnou k věci a přesto psychologický profil hlavní postavy vykreslil celistvě. Oceňuji odvahu autora pustit se do trošku jiného formátu než jak jsme ho doposud znali.

jesterka.as
27.05.2016 4 z 5

Jméno Jo Nesbo jsem pořád někde potkávala, tak jsem chtěla nějakou knihu zkusit. Padla mi první do cesty tato a nezklamala. Kniha je sice malá (do kabelky ideální) a čte se rychle, ale díky tomu děj nezadrhává a dobře se čte. Uvidíme jak jsou na tom jeho další knihy...:)

Mr.Pajek
20.05.2016 5 z 5

Takový rychlovka :) Četlo se to hezky, příběh měl příjemný děj.

Lolila
20.05.2016 5 z 5

Je to veľmi tenká knižka, rýchlo prečítaná. Príbeh o zabijákovi má spád, je vtipná, žiadne naťahovanie a prekvapujúci záver. Nesbo nesklame.

Miruš
16.05.2016 5 z 5

Jo Nesbo prostě nezklame... :)

Swahill
03.05.2016 4 z 5

První kniha od Nesba do které jsem se opravdu začetla a dala ji za dva dny :)

lesumir
01.05.2016 5 z 5

Moc nechápu to hodnocení, je to velmi vtipná a svižná detektivka s nádechem solidního retra.

knihomoli

Suprová rychlovka

Mesič
26.04.2016 5 z 5

Naprosto úžas
ná. Četla jsem ji jedním dechem. Děj knihy byl poutavý a styl psaní dokonalý. Dlouho už mě nĕjaká kniha takhle nevtáhla!

orchidea
23.04.2016

Zatím nejhorší dílo od Jo Nesbo, co jsem od něj četla.
Nikomu nedoporučuji .

Peslik
20.04.2016 3 z 5

Když se člověk odpoutá od Harryho, zjistí, že zas tak špatné čtivo to není. Rychlá a pohodová kniha.

amanek
13.04.2016 5 z 5

Mě se líbila. Příběh na jeden večer. A ten konec....

Plútarchos
10.04.2016 3 z 5

Nečte se to špatně - má to spád, je tam akce, milostná zápletka, napětí... Ale je tam několik ale! Olav Johansen dělá špinavou práci pro chlápka jménem Daniel Hoffmann. Nesbö udělal ze zabijáka sympatickou postavu - jednoduchý, citlivý, zamilovaný, empatický. Není to klasická detektivka s pátráním po vrahovi, není to klasický Nesbö. Jenže co je to "klasický" Nesbö. Píšící knihy na jedno brdo? Ne, tohle je sonda do člověka, který se shodou okolností živí zabíjením, ale má stejné touhy a sny, jako ostatní lidé. Romantický příběh okořeněný drsným tématem. Nejvíce mě však překvapil a zaujal závěr - to drama má totiž dva konce - jeden happyend a druhý méně šťastný. A je na čtenáři, který se vybere, který se mu líbí víc... Mně se líbil ten happyend!

"Skoro mě to už nebolelo. Jako bych mohl všechno nechat plavat, jako by to už nebylo na mně, byl jsem loď na řece a rozhodoval proud. Osud, cíl byly dané. Zbytek byla cesta, čas a to, co člověk pozoruje na břehu. Život je jednoduchý, jen když je člověk dostatečně nemocný. Vplul jsem do světa snů."

katkaost
04.04.2016 3 z 5

Nemám srovnání s jinými knihami od Jo Nesba. Je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Knížka se četla výborně, opravdu čtivý a poměrně poutavý děj. Přečetla jsem ji během své cesty vlakem. Co se týká detektivek plný počet bodů dát nemůžu. Přesto si od tohoto autora ráda přečtu něco dalšího.