Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439320/bmid_kralovstvi-1z4-439320.jpg 4 1369 383

Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací zdejší rodák Carl Opgard a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy se těší, že v malém hospodářství, kde oba vyrůstali, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a jako vždy spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší. Udělá však Roy to, co po něm bratr žádá, zvlášť když se začíná ukazovat, co všechno mu Carl zatajil?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Kongeriket , 2020

kačka567
10.07.2022 3 z 5

Kniha byla čtivá, i když se v ní vlastně nic moc nedělo - sem tam někdo někoho zabil, ale nedělala se z toho věda. Líbila se mi, ale chápu i ty, kteří ji nedočetli. Je to jako koprovka - někdo ji miluje a někdo nenávidí, záleží na chuti každého čtenáře.

Stromovous
01.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Je to světový román, ale s počtem mrtvých se vyrovná i thrilleru. Způsob podání příběho mi vyhovoval, ale knihu jsem četl nějaký čas i díky tomu, že je příběh psán nespisovně a mě to do začtení se do příběhu rušilo. Chápu proč to Nesbø udělal, ale konec mě dostal... Je to první kniha od Jo Nesbøa a určitě ne poslední!

dagmar7365
30.06.2022 3 z 5

Jo Nesbo umí psát čtivě, dokázal udržet mou pozornost a zvědavost, jak to celé dopadne. Líbí se mi jak detailně dokáže příběh postavit, v tomto případě například ornitologické poznámky. Ale jinak jsem z příběhu zklamaná, Royova oddanost pro mě byla nepochopitelná.

the_res13
13.06.2022 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Knihu jsem četla skoro tři měsíce, kvůli její nečtivosti a neschopnosti vás vtáhnout. Nesympatické a nerealistické hlavní postavy, příběh jak ze špatného filmu, kam se autor snaží nacpat vše, včetně několika velmi závažných témat, a vyjde mu z toho vlastně nic.

Temi001
07.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Bohužel musím říct, že já se nezařadím mezi velké fanoušky této knihy. Tak do tři čtvrtin jsem byla nadšená. Moc se mi líbilo postupné odhalování minulosti. Závěr mi ale připomínal spíš nějakou černou komedii, házet lidi jen tak do propasti a ono to prostě jen tak prochází. Nebo ta logika hlavní postavy. Nejprve celý život brání vlastního bráchu, přehlíží i vraždu a pak se ho rozhode zlikvidovat kvůli podvodu, aby v závěru když mu zabije jeho milovanou osobu ho opět kryl.

Kopretinka784
04.06.2022 4 z 5

Po několika letech jsem opět sáhla po tomto autorovi. Tak jako dříve jsem měla problém se začíst. Ovšem nevzdala jsem to a vyplatilo se. Nehodnotila bych jako nej nej, ale četla jsem s napětím, co bude dál. Konec mě překvapil. Čekala jsem úplně jiné zakončení.

VěraČamková
01.06.2022 3 z 5

Měla jsem trochu problém se začíst, HH to v žádném případě nebyl, já jsem od autora očekávala více, takže pro mě příběh nebyl až tak úchvatný a skutečně jsem se musela občas k přečtení donutit.

daPhytCZ
22.05.2022 5 z 5

Komplexní román ze zapadlé vsi v norských horách. Příběh dvou bratrů je správně seversky depresivní, ale velmi čtivý.

Swaii
17.05.2022 4 z 5

Ze začátku se mi nedařilo se začíst, minimálně 2x jsem musela knihu odložit a pak se k ní vrátit, ale jakmile se dej rozjel už jsem se chytla a byl to starý známý Jo Nesbo se svýma tragickýma postavama, hromadou deprese ale taky místy až lyrickými pohledy na svět (Carlova záliba v ptácích a jejich přirovnávání k osobám, pouto s horami). Jsem ráda že jsem knihu neodložila a nakonec si příběh užila.

pablito
01.05.2022 5 z 5

Zločin a trest zasazený do 21. století. Neitelektuálně se přiznám, že řádově záživnější než od Dostojevkého.

Vlaďkaa4
30.04.2022 4 z 5

Tak toto bylo fakt jiné, tolik neobjasněnych vražd a tolik různých kriminálních činnů v jedné knize.

david9690
26.04.2022 3 z 5

Asi se nepřidám k ostatním 5 hvězdičkovým nadšeným reakcím, ale mě ta kniha až tak moc neuchvátila a rozhodně jsem od pana spisovatele (kterého mám jinak celkem i rád) čekal něco lepšího. Není zkrátka každý den posvícení. Nepřišlo mi to bohužel ani napínavé, ani nějak strhující , že by se člověk začetl a knihu nemohl odložit. Hlavní postavy se mi jevily takové ploché, nesympatické a děj příběhu byl spíše průměrný, někdy až zbytečně naivní. Dočetl jsem to protože jsem chtěl splnit výzvu - 4. Kniha, jejíž děj se odehrává na horách.

ZuzanaZ83
18.04.2022 5 z 5

Další brilantní dílo skvělého autora. Měla jsem trochu strach po fenoménu HH. Začátek knihy mě děsil a bála jsem se, co je hlavní hrdina zač. Ale pak bylo všechno jinak.
Skvělý příběh o rodinném prokletí Opgardových.

Janadvorackova
13.04.2022 3 z 5

(SPOILER) V té zatáčce by vážně měla být svodidla -:))).
Místy trochu k smíchu, je mi líto.

Fanda74
11.04.2022 5 z 5

Výborný, napínavý román - v podstatě mě chytnul od začátku a přečetl jsem ho jedním dechem. Celá řada zvratů udržují čtenáře v neustálé pohotovosti.

Kanylka
11.04.2022 5 z 5

Naprostá "parádička"

stejsdan
01.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla fakt síla...Na knížku jsem narazila v rámci ČV, nevím proč jsem se tomuhle autorovi dosud vyhýbala. Psycho jako blázen a ten konec, který jsem absolutně nečekala, mě úplně rozsekal. Jasně, že jsem dočetla v půl druhé ráno a pak mi to ještě hodně dlouho šrotovalo v hlavě, musela jsem nad tím přemýšlet i nad svými pocity, které to ve mě vyvolalo...Naprostá bomba, ani vteřinka nudy, super vykreslené postavy i prostředí, tahle knížka bude ve mě ještě dlouho doznívat. Každopádně, pokud ještě váháte nad touhle knížkou, fakt stojí za přečtení.

Kacenak
28.03.2022 4 z 5

Musela jsem s hodnocením chvíli počkat, abych si srovnala své pocity z knížky. Je to první věc od autora mimo jeho sérii s HH (kterou mimochodem zbožňuju celou).
Je to jiný. Ale! Pořád je z toho cejtit ta napínavá Nesbovina. Konec hodně překvapivej. Hodně se mi líbí postupné odkrývání souvislostí minulosti s přítomností. Člověk vlastně přichází až postupem knížky, co se vlastně tehdy stalo a co dalo hrdinům směr v jednání. Rozhodně doporučuju přečíst.

KodalSa
21.03.2022 5 z 5

Od téhle knížky jsem nevěděla co čekat, příběhy o Harrym Holeovi mě doteď míjely, ale chtěla jsem si od autora zkusit něco přečíst. A jsem úplně nadšená, ten příběh byl výborný, napínavý a krásně se četl. Takže se teď na Nesba určitě zaměřím.

ještěrka38
04.03.2022 1 z 5

Nesba mám přečteného celého, ale tohle byla snad nejhorší kniha.. Nudné, pořád dokola kecy o budování hotelu, stejný scénář vražd, vždycky jim vše prošlo... Naprosto neuvěřitelný příběh.. Tohle se nepovedlo.