Koralina

Koralina https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1180/bmid_koralina-2Tg-1180.jpg 4 1410 241

Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Polaris

Coraline , 2002

Vlk.kh
25.03.2018 5 z 5

Oblíbená knížka mé drahé polovičky a rozhodně jsem neprohloupil, když jsem se nechal zlákat k jejímu přečtení. Jakožto fanda lehce ulítlého Tima Burtona a jeho tvorby jsem z téhle hororové pohádky nadšený, hodně mi to připomíná právě některé jeho filmy.

leleia
14.02.2018 5 z 5

Když jsem našla Koralinu v knihovně (v oddělení pro děti!), věděla jsem, že si ji musím přečíst. Kdysi dávno jsem viděla film, docela se mi líbil, takže nebylo o čem přemýšlet. Čekala jsem pohádku... to jsem byla úplně vedle. Během čtení této "pohádky" jsem se bála víc než u většiny hororů, které jsem četla (a že jsem jich četla docela dost). Přelouskala jsem ji jedním dechem.
Rozhodně doporučuji všem milovníků čtení, ze kterého mrazí v zádech.

Tory3007
24.01.2018 5 z 5

Knížka se mi moooc líbila
Začetla jsem se do ní sice až po chvíli, ale stálo to zato

Doporučuji

LadyCharlene
17.01.2018 5 z 5

Film znám už zpaměti, takže jsem musela přečíst i knihu. Člověk by nevěřil kolik rozdílů může být mezi knihou a filmem, zvlášť když se jedná o takovou útlou knížečku a vcelku krátký film. I přesto, že ten příběh znám i pozpátku, v podstatě jsem četla zcela odlišný příběh.
Děj ubíhal rychle, škoda, že postavy nebyly až tak vykreslené, na druhou stranu Gaiman tak dává prostor čtenářově fantazii. Kniha je strašidelnější a nekompromisnější. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Veronicess
08.01.2018 4 z 5

Milujem knihy od Neila Gaimana. Preto keď som si všimla túto knižôčku v knižnici, okamžite som si ju zobrala so sebou domov. Vedela som že bude super, lebo predsa Neil Gaiman... ale myslela som si že to bude len nejaká milá rozprávka pre deti. A ako som sa mýlila.

V jednej časti knihy som ostala tak vystrašene-paranoidná, že som sa bála zhasnúť svetlo v izbe. Tak strašidelná táto roztomilá knižôčka bola. Myslím že už nikdy nepodcením geniálnosť Neila Gaimana.

Coraline bola skvelá, ja na jej mieste by som už dávno zomrela. Odteraz je moja hrdinka. Tiež sa mi strašne páčila mačka a aj ostatné postavy, dokonca aj zlá druhá matka. Aj keď si trošku prajem aby práve tá nebola až tak dobre napísaná, myslím že o nej budem mávať nočné mory ešte dlho.

Takže táto knižka bola super. Bola desivá a strašidelná, ale aj zábavná a milá. Donúti vás cenniť si veci ktoré máte.

Vercik
15.12.2017

Bohužel jsem knihu nedočetla, nesedla mi, tudíž nechci moc hodnotit.

Kackatlacka
20.11.2017 4 z 5

Velmi poutavá fantasy pohádka (řekla bych spíše) pro dospělé.
Zlehka mě dokázala postrašit a nádherně pobavit.

Babsie
20.11.2017 4 z 5

Krásná hororová pohádka, myslím, že jsem si ještě nikdy neužívala číst něco tak zvráceného. Stejně pohlížím i na film.

artlucie
17.11.2017 5 z 5

Jak se zde už psalo, začátek knihy byl vcelku rozpačitý. Ale říkala jsem si, že je to kniha pro děti, tak jí odpustím trochu jednoduchosti a opakování slov (četla jsem v originále, na překlad to nešlo svést). S postupem času a stránek se příběh rozběhl a už se dalo jen těžko od něj odejít. Za mě skvělé, i když mi zážitek malinko kazilo to, že znám film jako své boty..

KAREL6725
16.11.2017 5 z 5

Jako vždy skvělý Gaiman , krásná kniha, úžasný příběh. Jeho příběhy nikdy nezklamou. Mám pro něho slabost, objevil jsem svět za zavřenými dveřmi. Plný počet hvězd V tomhle případě nevím co bylo lepší jestli kniha nebo film.

Kiisaki
08.11.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že s první třetinou knihy jsem měla trošku problém, což bylo patrně způsobené skutečností, že jsem knížku srovnávala s její filmovou adaptací. Ze začátku je příběh poměrně strohý, nezajímavý, stručný. Čím víc času ovšem Koralína stráví ve druhém světě a s druhou matkou, tím víc vás děj strhává. Knihu tak zhltnete hodně rychle. Gaiman má skvělý talent na kombinování pohádek, fantasy a hororů, přesto ve mě ale přetrvává pocit ze začátku čtení - film je lepší.

Kačkaknihomol
27.10.2017 4 z 5

Čekala jsem trochu strašidelnější příběh, než mi níže napsané komentáře slibovaly. Přesto ve mně Koralina rozhodně něco zanechala. Ten tíživý pocit, že ne všechny dveře vedou do kouzelného světa, kde vám Kloboučník nabízí čaj a vaším jediným nepřítelem je Srdcová královna. Skvělá kniha, hlavně na ponuré deštivé dny, kdy ji přečtěte za jeden den, k čemuž přispívá nesmírně čtivý styl Gaimana, poutavý příběh a krátký počet stran. Film je podle mě lepší než kniha, přesto nešlápnete vedle, když si příběh plný knoflíků přečtete.

Sárče
20.10.2017 5 z 5

Při čtení mě mrazilo v zádech, ale myslím, že to nebylo tak strašidelné jak se povídá. Knoflíky mi nadále nevadí.

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Pěkný příběh se zajímavou myšlenkou. Věřím, že děti by se u četby i bály a přiznám se, že z filmového zpracování i mně párkrát přejel mráz po zádech! Tohle se povedlo.

Viky007
08.08.2017 5 z 5

Zvláštní pohádka. Nejsem si jistá, jestli bych ji zařadila do dětské literatury. Hororové prvky, téma smrti, knoflíky místo očí a celková bizarnost příběhu,...
Doufám, že z toho nebudu mít noční můry :-D.

rybizka
02.07.2017 3 z 5

Krásná hororová pohádka.
Pohádky jsou víc než pravdivé: ne tím,že nám tvrdí,že existují draci,ale proto,že říkají,že draky je možné porazit.

Jane007
30.06.2017 5 z 5

Nádherná, strašidelná a napínavá pohádka s úžasnými ilustracemi. Líbilo se mi, že na konci knížky byl rozhovor s autorem.

banánovépyré
07.06.2017 5 z 5

Koralina je boží. Gaiman je boží. Tak to je.

toni-az
24.05.2017 4 z 5

Už jsem se bál, že mě čtení přestalo bavit, když jsem nemohl dát ani dobře hodnoceným knížkám víc než 3*, ale očividně to bylo výběrem. V tomto případě moc pěkná pohádka. Film si už moc nepamatuji, ale vím, že mě nějak nezaujal. Knížka naopak výborná, nic jí v podstatě nechybělo - děj, napětí, atmosféra, spád, popisy, skvělé dialogy, prostě kniha jak má být. Oproti Stardust trochu méně komplexní, ale jako krátká jednohubka ideál.

bubblebut
15.02.2017 4 z 5

Jednoduchá stylistika, ale film má větší kouzlo a tajemnější atmosféru