Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401762/bmid_konec-leta-xW6-401762.jpg 4 1024 292

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

mrliš
22.08.2020 3 z 5

V příběhu není skoro žádná akce ale i tak v celku nenudil. Pro mě to je takový průměrný kousek, který je rychle zapomenutelný. Neurazí, nenadchne.

luciefeix
27.07.2020 1 z 5

Pribeh ma nekolik potencionalu ale nic moc se z toho nevyplni

anája
23.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha byla dobře napsaná a napínavá, dávám pět hvězdiček i přesto, že na konci jsem byla trochu zklamaná a to tím -pozor spoiler , tím jak nás autor oklamal na začátku, ten příběh pochodu chlapcových myšlenek se mi líbil a čekala jsem jeho rozuzlení, které se nekonalo.

Simona99
14.07.2020 3 z 5

Zajímavý námět. Knížka se četla poměrně dobře a rychle. Určitě se neřadí mezi drsné krimi, ale spíše člověka upoutá svou tajemností. V podstatě až do konce netušíte, jak knížka skončí a kdo je vinnen...

magic11
28.06.2020 3 z 5

Lepší průměr, dobře se četla

Migi99
19.06.2020 4 z 5

Kvalitní čtivá detektivka se zajímavým koncem a překvapivým rozuzlením. První kniha série. Další díly mi přišly o něco lepší, ale stojí za přečtení. Přečteno za 1 den :-)

Terka1975
18.06.2020 4 z 5

Autor zkrátka umí pracovat s emocemi a i když jeho příběhy nejsou krváky, ani tento ne, tak vás chvíli mrazí, když Veronika pátrá a stále se cítí v ohrožení, chvíli si popláčete, když vzpomíná nebo vás příjemně pohladí venkovská zahrada na švédském venkově. Konec je prostě autorova klasika, vše je jinak, ale o to hůř, kolik postav zasáhne minulost. Už se těším na jarní příběh.

Aghatte
23.05.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Ne, že by byla tak skvělá, ale chtěla jsem vědět, zda to, co si myslím, je pravda či nikoliv (ano). Jak zde bylo zmíněno, autor nás oklamal, hned v první kapitole, takže těžko dělat závěry, kdo pachatele uhodne.
Vadila mi osoba Veroniky. Tedy její zasazení do skupiny. Jako terapeutka? Spíš jako pacient. Vím, že se "musela setkat" s tajemným mladíkem, ale to mohla i jako pacientka. Psychicky nevyrovnaná, neschopna zvládat stres, se záchvaty paniky, sklony k alkoholismu a stalkingu, psychiatrickou rodinnou anamnézou..., těžko by ji nechal někdo pracovat s žalem převálcovanými osobami. Navíc ukázky z její práce jasně vypovídaly, že na to nemá, dělala chybu za chybou. Nebo je švédské zdravotnictví na tom tak špatně, že zaměstnává psychicky narušené jedince?
Některá hluchá místa jsem přeskákala, nic neříkající rozhovory, popisy krajiny. Plížící se postavy za dveřmi, okny, trapné honičky, rvačky, na napětí to nepřidalo.
Sympatický byl bratr a stárnoucí vyšetřovatel, který to chudák odskákal. Udělali z něj všichni totálního vola. Divím se, že je pak všechny nepostřílel on. Chápala bych to. Vlastně žádný případ ani neexistoval.
Nic, co by musel člověk mít doma, ale z knihovny na půjčení dobrý. Podzim a Zimu si půjčím také.

barush89
20.05.2020 2 z 5

Bohužel mě kniha nudila. Nemohla jsem se vůbec dostat do děje a napínavé na tom bylo akorát to, ze už to snad brzy dočtu.

megan35
16.05.2020 4 z 5

Ale jo,četlo se to dobře,děj byl napínavý,ale konec jedno velké překvapení,nečekala jsem to.Určitě si koupím další knihu autora.

jankasvanka
13.05.2020 5 z 5

Napínavý příběh až do samého konce. Těším se až si přečtu další knihu.

AlbionFoxyFox
26.04.2020 4 z 5

Má druhá kniha od autora. Opět se mi četla velmi dobře, líbilo se mi prolínání kapitol o minulosti se současností, snažila jsem si vytvořit vlastní teorie, jak to bylo doopravdy, a závěr mě velmi překvapil. Příjemné, nenáročné čtení :)

Danago
24.04.2020 4 z 5

Četlo se mi to dobře. Je to něco trochu jiného, pomalejší, více psychologické. Konec mě překvapil.

tezzpoletsar
20.04.2020 5 z 5

super knížka, moc hezky se četla a až
do konce mě napínala, jak to vlastně všechno bylo...

Skalara
19.04.2020 4 z 5

Nebylo to špatné na další díl se určitě podívám. Mám ráda krátké kapitoly a není to tolik přehnaně natažený příběh detaily.

bigben
09.04.2020 2 z 5

Bezútěšná deprese, nešťastní lidé a smutný příběh....za mě ne....

berila
31.03.2020 5 z 5

Mně se kniha četla dobře od samého začátku. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, je to první kniha od tohoto autora a už se chystám na další. Opravdu naprostá spokojenost.

Korba2468
27.03.2020 4 z 5

Dobrá kniha, ze začátku mi trvalo než jsem se do knihy začetl, ale tak po sto stránkách kniha začíná nabírat na obrátkách a nelze ji odložit z ruky.

Miru79
24.03.2020 4 z 5

Hm, ke konci to jelo jako po másle, přesto se dostavilo lehké zklamání. Věřím, že mnozí detetivkáři již odhalili dopředu nástin rozuzlení a možnou vysvětlující verzi. Takže fajn počtení na dovču s netypickým pojetím bez detektiva v pravém slova smyslu, ale na nejlepší det.román roku kdekoli to nestačí. Další tituly řady autora prověří a již vyšly, takže ráda pokusím následující chod.

kuttnerovka
21.03.2020 4 z 5

Perfektně se četla. Napínavý příběh, vše plynulo pozvolna a najednou závěr taková bomba. Naprosto nečekané. Jdu na další knihy autora ????