Konec léta ekniha

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401762/big_konec-leta-xW6-401762.jpg 4850

Roční období 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

Slutet på sommaren, 2016

Kniha Konec léta

zp87

Thrillerům, kde jsou oběťmi děti, se většinou vyhýbám, ale nyní jsem se rozhodla to překonat, protože Zimní oheň se mi moc líbil. A nelituji toho. Ovšem teď zas na nějakou dobu stačilo.
Celou dobu jsem doufala, že bude pravda někde jinde, protože tělíčko Billyho se nikdy nenašlo... A ono to bylo fakt trochu složitější. Což se asi dá čekat.
Napínavý příběh ano, smutný rozhodně, ale drsný thiller to nebyl. To bylo ale jasné předem ( Chris Carter leží jiné poličce), De La Motte píše jiné, spíš psychologické thillery.
Veronika mě moc bavila, a to mívám s ženskými hrdinkami většinou problém (že by to bylo tím, že ji napsal chlap?), bavila mě její obsese, živit se smutkem druhých lidí. A Issak mě bavil taky, škoda, že příběh nenabídl víc z jeho života.

Mrzí mě jen, že se v druhé části knihy někam vytratil cholerik Lars, život skupiny 'zvládání smutku' s Ruudem v popředí a nebylo moc vysvětleno pozadí okolo Veroničiny poslední lásky.

Zajímavým detailem byly dopisy, o kterých jsem si dlouho myslela, že je psala Veronica Leonovi... A vlastně nakonec vše zapadlo tam, kam mělo.

DenisaMue

Obča ssi ráda přečtu nějaký napínavý thriler, tohle sice bylo napínavé, ale jinak mě to moc nebavilo a dočetla jsem to jen proto, že jsem za knihu utratila peníze.

Nymfadora.T.

Kniha se četla velice dobře, po dlouhé době moc pěkná detektivka, těším se, že si přečtu všechny.

MagdalenaSlaba

Sice jsem se do knihy dlouho nemohla začíst, ale musím uznat, že z psychologického hlediska jsou jednotlivé postavy opravdu dobře vykreslené. To platí obzvlášť o hlavní hrdince, která se velmi obtížně vyrovnává nejen se zmizením mladšího bratra, sebevraždou matky, ale i s bolestivým rozchodem. Zhruba od poloviny knihy mě děj konečně více vtáhl a musím říct, že nakonec byl i docela napínavý. Oceňuji hlavně to, že jsem až do poslední chvíle netušila, jak to celé doopravdy bylo. Pro milovníky detektivních příběhů to určitě není šlápnutí vedle.

michaelaaa5

Kniha se dobře četla a měla slušný rozjezd, kdy v roce 1983 beze stopy zmizel pětiletý chlapec. V kapitolách se střídalo vyšetřování v minulosti a pátrání na vlastní pěst v současnosti. Následovala nudná pasáž, ve které napětí vystřídaly zdlouhavé popisy prostředí a všeho možného. Asi poslední třetina příběhu opět nabrala spád a konec mě překvapil.

Pepina19

Tento příběh se mi líbil víc než Podzimní případ. Prolog, kde se malý Billy ztratil nastartoval mou zvědavost zjistit co bylo dál.

Blanka29

Na doporuceni jsem se pustila do teto knihy, bohuzel ze zacatku se kniha dost vlekla, a hlavni hrdinka byla pro me nesympaticka az psychopaticka. Ke konci uz to konecne melo grady, ale na to jak se to ze zacatku vleklo, byl konec takovy osekany a rychly.....

Mlsnákočka

Tak tohle bylo hodně napínavé! Anders de la Motte dokáže perfektně rozehrát příběh, přidávat zápletky a přitom vás dokonale zmást. Nedokázala jsem přestat číst, abych se rychle dobrala pravdy. A tak nějak jsem uhodla, jak to asi bylo. Skvělá kniha, jako ostatně všechna roční období.