Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401762/bmid_konec-leta-xW6-401762.jpg 4 1028 292

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

Mesicnililie
20.10.2019 4 z 5

Zajímavý příběh s překvapivým koncem. Přečetla jsem to jedním dechem, protože jsem zvědavá a zajímalo mě jak to dopadne:-)

ritz
17.10.2019 5 z 5

Wau, tak tohle byla pecka, tohle rozuzlení mě vůbec nenapadl.

Kikuse13
13.10.2019 5 z 5

Knížka je skvělá, bavila mě od začátku dokonce. Měla jsem dva tipy a ty se splnily, ale co se stalo s Billym a kde může být jsem netušila. Byla to moje první knížka od tohoto spisovatele a těším se na další.

Awča
11.10.2019 4 z 5

Zápletka byla napínavá a originální, začátek mě velmi bavil, ale poté mi něco chybělo, nějak jsem se nemohla ztotožnit s hlavní hrdinkou, popravdě mě místy trochu štavala. Konec byl překvapivý. Další díl si ráda přečtu.

Juvka
21.09.2019 4 z 5

Napínavý příběh o zmizení teprve pětiletého kluka, který ale není až takové zmizení jak se na první pohled zdálo. Od půlky knížky už tušíte asi jak to je doopravdy, ale přesto Vás konec překvapí. Kniha se čte dobře.

Janík511
01.09.2019 4 z 5

Četla se dobře. Zápletka na můj vkus mohla být lepší, ale i tak jsem byla spokojená. Nelituji, že jsem ji četla.

etranger
27.08.2019 5 z 5

Vše, co jsem od této knihy při koupi očekával, se mi dostalo. Čtivý, napínavý příběh bez větších lapsů. V rámci žánru se asi nejedná o nijak podstatné dílo, pět hvězd dávám za to, že tato kniha je přesně tím čím má být.

111moni
29.07.2019 5 z 5

Autor mne nezklamal,spíše velmi příjemně překvapil,jeho knihy jsou čím dále lepší, příběh je napínavý, prolínají se dvě linky,které přirozeně přistupují jedna druhou.Nechybí napětí,příběh se vyvījī ,må spád,kniha je čtivá,postavy vykresleny velmi dobře.

Miretti
28.07.2019 5 z 5

Tato kniha si v mé čtečce pěknou dobu počkala, než přišel její čas. Musím smeknout před stylem pana autora, neskutečně mi sedl, příběh, místo, kde se odehrával , střídání časových linek..to vše bylo bravurně napsané. Často mě až mrazilo a došlo i na hodně emotivní scény, což nesmírně
oceňuji a u knih vyhledávám. Těším se na další knihy pana autora.

harena
17.07.2019 4 z 5

Rozhodně to není strhující krimidrama, jak píší v anotaci, spíš takové zdlouhavější počtení. Vera pátrá, co se stalo jejímu malému bratrovi před dvaceti lety a vyrovnává se stále se vztahem ke své matce, s její smrtí, jak se po narození bratra Billyho cítila odstrčená atd. Byla jsem ráda, že se blížím ke konci a nakonec mě zklamal i ten závěr.

Kaja42
15.07.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře hned od začátku.Vedla mě pěkně k tomu,co jsem chtěla,ppřechod v čase nebyl vůbec překážkou,do poslední chvíle jsem netušila,kde může Billy být a takový konec jsem nečekala.

Simstr
03.07.2019 4 z 5

Četla jsem druhý díl této série jako první a tento díl jako druhý, ale to vůbec ničemu nevadí. První díl je ale o dost slabší než díl druhý. Přeskakování do minulosti z přítomnosti je přirozené, ničemu nevadí a orientujete se. Čtivá knížka, určitě si přečtu od tohoto autora další :-)

Kalima206
23.06.2019 1 z 5

Ačkoliv má tato kniha asi opět zajímavou myšlenku, vadí mi ty přechody z osob a různých dob (minulost/současnost) a tak nějak mi nevyhovuje ani styl, jakým je to psáno. A tak bohužel knihu odkládám a těším se na něco, co mě zase chytne a nedá mi spát :D

Pája699
19.06.2019 5 z 5

Upřímně podle komentářů, jsem od khihy moc neočekávala. Tak nějak jsem odkládala její přečtení. Před chvilkou jsem obrátila poslední list a ještě teď mě mrazí a mám husinu. Dle mého knížka je na napínavá, krásně se čte, jsou tam nečekané zvraty. Já osobně jsem ji nemohla odložit z ruky a trvalo mi dva dny, než jsem se dozvědělaco se ono osudového léta vlastně stalo...mohu jen doporučit dalším četářům.

Burinkacdbd
08.06.2019 4 z 5

Zvláštní kniha. Takové trochu "zakonzervování" se v minulosti u spousty osob vyskytujících se v příběhu. Ke konci příběhu jsem tak trochu doufala, že Billy přece jenom žije. Bylo to však jen takové falešné nabuzení před závěrečnou lečí. Hlavní hrdinka mi vůbec nebyla sympatická. Váhala jsem mezi 3-4 *, ale za neotřelost příběhu a za autorův debut (samostatný psychothriller) dávám nakonec 4 *.
2019

mispulin
05.06.2019 3 z 5

Jak už tady někdo psal. Je to trochu zdlouhavé, ale číst se to dalo. Takové pohodlné čtení s očekávaným koncem.

iiiccc
04.06.2019 3 z 5

Líbí se mi titulek "Léto, které nikdy neskončilo", protože v životě každého člověka je období, které není vůbec uzavřené a dořešené, ač nemusí působit takovou bolest jako postavám této knihy. Příběh mě bavil, retrospektivní náhledy byly dobré a probouzely touhu číst dál. Rozuzlení také stálo za to. Zklamalo mě až to, co bylo poté - rychlé ukončení a nic.

Světluška4
30.05.2019 5 z 5

Musím říct, že podle některých komentářů jsem od knihy moc neočekávala. Byla to první kniha tohoto autora. Ve výsledku se mi kniha velmi líbila, proto nemůžu dát jinak než 5*. Kniha se mi dobře četla, nebyla zbytečně drastická a průběhu čtení mě napadalo mnoho závěrů jak to může dopadnout, ale konec byl nakonec jiný a překvapivý. Ani mi nevadilo, že závěr proběhl rychle, jak někteří uvádějí, protože jsem byla velmi napnutá jak to asi dopadne. Musím říct, že jako matka dvou dětí jsem na konci nebyla daleko od slziček. Takže kniha je pěkná a čtivě napsaná, určitě stojí za přečtění a už se těším na další knihu od tohoto autora.

Ajuszka
25.05.2019 5 z 5

Léto ještě nezačalo a já už mám Konec léta za sebou ???? Poutavý příběh o zmizení malého chlapce.Kniha se četla dobře,příběh byl pěkný,závěr mírně překvapivý.Určitě doporučuji a v budoucnu sáhnu po autorově novince Podzimní případ...Třeba na podzim ????

Pro více recenzí sledujte můj instagram knizni_thrillery

Denisa153
16.05.2019 5 z 5

Super, četlo se to dobře a vůbec jsem se nemohla odtrhnout...