Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326940/fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4.5277

Knihy k sérii Harry Potter

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Samira

Čtení mne bavilo od malička, ale svět Harryho Pottera ho poprvé posunul v téměř tajný, paralelní a naprosto fascinující druhý život. Nikdy na první otevření nezapomenu.
Fantastická zvířata byla proto obrovským darem, na který jsem se nesmírně těšila. Ve filmové formě fungují úžasně. Od příběhu, přes postavy, po samotný svět, který ač známý znovu nabízí mnoho nového a to jsme teprve na počátku.
Ve formě scénáře se četl výrazně hůře, než-li Prokleté dítě. Dlouho jsem si na formu zvykala a celou dobu mi bylo nesmírně líto, že nedržím klasickou prozaickou knihu. Příběh by si ji zasloužil a já bych si každičký detail vychutnala.
Tak uvidíme, co pro nás autorka ještě připraví.
Jinak samozřejmě stojí za to!

Silmarien

Bolo to milé. Je to špecifický formát, treba ho tak aj čítať a keďže som už film videla, nekonalo sa samozrejme žiadne prekvapenie. Ale navnadilo ma to pozrieť si film aj druhýkrát, lebo jednotlivé opisy scén mi pripomenuli atmosféru a čaro celého diela.

Míša.K.

Kniha byla skvělá. Měla jsem jí přečtenou v podstatě během jednoho dne, četla se opravdu dobře a rychle. Určitě doporučuji.

Tofinka

Jejda! Na tuhle knihu bych málem zapomněla... :) Knihu jsem četla asi před týdnem na dovolené a úplně jsem se tu o ní zapomněla zmínit.
Takže... Kniha se četla dobře. Podle mého byla víceméně totožná s filmem, tudíž kdo viděl film - počítejte s tím, že tam nenajdete nějaké závratné změny.
Nakonec ještě musím pochválit obálku a ilustrace uvnitř knihy... :)

Kate_Hall

Četla se velice rychle, je to skvělá knížka. Příběh je úžasný a fantastický :). Trochu mi vadilo že jsem už v půlce předpovídala jak to dopadne.

petrarka72

Filmové scénáře jsou ideální pro rychločtení. Zachycují jen situace, akce a dialogy, takže člověk si udělá poměrně přesnou představu, o čem je příběh (potažmo film) - ale v tomto případě mi bližší popis "zviřátek" chyběl. Takže ideálně kombinovat s učebnicí stejného názvu, která vyšla v roce 2001 - nebo se rovnou podívat na film...

ComposeAdela

Kdybych neviděla film, tak moc by mě čtení nebavilo, ale takhle se mi osvětlily záležitosti, kterých jsem si ve filmu ani nevšimla. Mimo jiné krásné grafické zpracování.

Ivuska97

Tak jo, pro mě tohle byl absolutní chaos. Všichni mě varovali, abych se nejdřív podívala na film, že to pak budu líp chápat. Jenže já se nikdy nedívám na film dřív než si čtu knížku, takže zmatek jak blázen. :D Teď si pustím film a pak si to přečtu znova. :) 4*

Ajinka126

Krasné, vtipné, lehké, promyšlené a přesto si to drží punc lehkosti. Přiznám se, že jsem jako první viděla film a bylo velmi zvláštní až pak číst tento scénář. Protože vždy, když čtu nějakou knihu si ji promítám do svých fantazií a to mě vhání hlouběji do děje. Tohle bylo jiné. Četla jsem to, promítala si do toho nějakou svoji představu a na pozadí se mi promítal film. Ale jinak je to nádherná knižní edice. VIzuálně i obsahově.

Alex.rrr

Přečteno skoro jedním dechem. Jsem ráda, že jsem se na chvíli mohla opět ponořit do světa čar a kouzel. Sice nejsem fanda scénářů, ale kniha je tak hezky napsaná, že jsem si na to rychle zvykla. Dokonce ve filmu je věta navíc ;) – ale to je spíš pro fajnšmekry :D

katallinka

Naprostá spokojenost. Kniha je nádherně graficky zpracována a velmi rychle se četla. Narozdíl od Harryho Pottera a prokletého dítěte je zde vidět, že je to kniha Rowlingové, která nám opět dala možnost nahlédnout do světa kouzel. Moc se mi samozřejmě líbil příběh, ale také zasazení nikoli do Anglie, ale do Ameriky.

Sorrow

Hrozně mi vyhovovalo číst tentokráte knihu až po filmu - jednotlivé obrazy jsem si představovala tak, jak byly převedeny na plátno. Nejsem si totiž úplně jistá, jestli by moje fantazie stačila na to, vytvořit si v hlavě celistvý pohled pouze na základě scénáře; asi by mě to tolik nebavilo. Jo a vyvolalo to ve mně chuť zhlédnout ten snímek znovu :) O grafické podobě knihy už snad nemusím ani mluvit - ten zlatě vyražený niffler? ♥

Katranis

Po Harrym Potterovi mě to tolik nenadchlo.

ajka91

Rowlingová nikdy nezklame. Kniha mě bavila a díky tomu se podívu i na film.

Mali88

Moc se mi líbil film. Miluju Harryho Pottera a tak jsem ráda, že se dozvídáme o době před HP. O době, kdy byl nejmocnější čaroděj Grindewald. Ale také dost o Mloku Scamanderovi a jeho zvířátkách :)
Ikdyž je to scénář, tak se kniha četla snadno. Možná to bylo tím, že jsem dost znala z filmu.
Hodně si u mě získala také design obálky a knihy celkově. Modré pozadí se zlatou ražbou. Tyto barva také patří mrzimorské koleji, do které Mlok patřil :)

Kekik

Nádhera.
Bylo kouzelné číst známé pojmy: Brumbál, Bradavice, mudl, moták, bystrozor...
Ale i nové pojmy: nečar, Kokusa...
Nejprve jsem viděla film, pak teprve četla knihu. A vlastně to tak bylo pro mě dobře- při čtení scénáře se mi scény vybavovaly díky filmu dost skvěle. Film je výbornou "předlohou" pro knihu :-)
Jen bych chtěla upozornit, že se jedná o FILMOVÝ SCÉNÁŘ !!! Někteří zde v komentářích píší o tom, že je to formou divadlového scénáře a že by je zajímalo, jak to na prknech divadla udělají. (Kouzla, zvířata...)
Takže- F I L M O V Ý S C É N Á Ř. Proto si tady mohou napsat cokoliv, co pak zfilmovají
Jinak KOUZELNÝ POŽITEK.
Zvířata ve filmu- NÁDHERA !!!

bibi.r

Líbil se mi film i scénář :). Znovu jsem se zamilovala do světa Harryho Pottera.

Lokina

Film jsem viděla jako první a od prvního záběru na Mloka Scamandera (v podání Eddieho Redmayne, kterého zbožňuji), jsem věděla, že se mi to musí líbit. Taky že jsem filmu a jeho nádhernému příběhu propadla :-D
Musím dát plný počet, to prostě jinak ani nejde. Kniha, která je psaná formou hry, se četla takřka sama.
Příběh vás opět vtáhnul do magického a krásného světa čar a kouzel, vytvořeného Rowlingovou. Bylo to milé, strašidelné a při čtení jsem měla chuť sama vejít do příběhu :-)
Další plusík za překrásné grafické zpracování knihy, které z ní dělá klenot a který bude pyšnou ozdobou každé knihovny.

alca.h

Na úvod asi takto: mánii Harryho Pottera jsem jednoduše nepropadla. Nečetla jsem žádnou knihu o tomto mladém čaroději. Neumím se vžít do takových těch pohádkových příběhů, chybí mi nejspíš kus představivost. V rukách mi ale díky nakladatelství přistála Fantastická zvířata. A ono mě to bavilo. Mělo to švih a spád a i když to byl výlet do trochu jiného světa, všechno bylo snadno pochopitelné a představitelné, i ten větvík.

26. června 2017 to je dvacet let od vydání prvního Pottera. A pokud si říkáte, že by vás zajímalo, o čem to celosvětové šílenství je, a přitom se vám předem nechce do klasických bichlí od J.K. Rowling, Fantastická zvířata a kde je najít, by mohl být dobrý krok do světa kouzel. Necelých třista stránek v podobě scénáře se čte rychle a i díky obrázkům je to celé takové chytlavé. A i když se s Harry Potterem v knize nepotkáte, třeba vás namotivuje seznámit se s ním pořádně od prvního dílu.

kacenka7206

Čekala jsem na knihu než se podívám na film. Knížka mě dostala, bylo to strašně super, ale moc mě mrzelo, že byla tak krátká.

Kyta

"Fantastická zvířata" nezklamala. Kniha/film skrývá zajímavý příběh plný kouzel, tajemna, skvělé zápletky, humoru, hlášek, správného záporáka i zla, kterému musí kouzelníci čelit. Zkrátka objevuje se tu vše, na co jsme u autorky zvyklí a za co ji my, čtenáři, tolik milujeme.
Nakonec jsem ráda, že jsem si počkala na české vydání knihy a až potom zhlédla film. Americký kouzelnický svět jsem si zamilovala stejně jako ten anglický. Obyčejně zastávám názor, že kniha je vždy lepší než její filmová adaptace, ale u "Fantastických zvířat" musím udělat výjimku. Nedivím se, že si film získal takovou oblibu, protože si ji získal právem. I mně opravdu vyrazil dech, jak byl úžasně zpracovaný, co se výběru obsazení nebo efektů týče. Eddie Redmayne se na roli Mloka hodí dokonale. Hlavní postavy - Mlok, Jacob, Tina i Queenie - jsem si opravdu moc oblíbila, nejdřív v knize a ve filmu se to ještě zpečetilo. Myslím si, že by tomuto příběhu prospělo, kdyby byl napsán prozaicky a vydán před filmovou premiérou - je to ale jen můj subjektivní názor. Moc se mi také líbil jedinečný design knihy, který mi hodně zpříjemňoval čtení.

"Prokleté dítě" se mi četlo o něco lépe, jelikož tam nebylo tolik scénických poznámek, ale i "Zvířata" se mi po několika stranách začala číst lehce a nenuceně, když jsem si zvykla na styl psaní.

Miluju svět, který J. K. Rowling vytvořila a vždycky si ráda přečtu/zhlédnu jakýkoliv příběh z něj. Nyní se k nim přidalo i dílo Fantastická zvířata a kde je najít. Zamilovala bych si snad jakýkoliv příběh z tohoto kouzelnického světa, který autorka vytvoří.

Nikyyy

Od první stránky této krásné knížky,jsem vědela že mě kniha bude bavit číst.
Nejdřív jsem viděla film,který mě za začátku přišel trochu strašidelný ale konec filmu byl užasný.
A nesmím zapomenout na krásný design knihy.

TeriPer

Musím říct, že Fantastická zvířata je opravdu nádhera. Viděla jsem film a je prostě ÚŽASNÝ! Harry Potter mě sice moc nebaví, ale toto je opravdu úžasné. Doufám, že bude nějaké pokračování nebo tak... Už se moc těším až si to i přečtu :) :D

oolinkaa

ale jo, bylo to fajn.. za den přečtené, film jsem neviděla ( ani se na něj nebudu koukat) , takže super.. v podobě scénáře mi to vyhovovalo..

Vikos

Čekala jsem, že zábavný nebude, protože to je scénář ale spletla jsem se.. knížka byla(jestli se tomu tak dá říkat) naprosto úžasná a chytla mě natolik, že jsem ji měla přečtenou za jeden den, takže dávám pět hvězdiček :D

veru_nedvedova

Je to prostě úžasný. Akorát chyba byla, že jsem jako první viděla film. Takze už to nebyl takový zážitek.

sBety

Z kina jsem po filmu odcházela naprosto očarovaná a nadšená ze všech těch kouzelný/(ický)ch detailů a z milých tvorů a Mloka. Kniha taky dobrý. Oproti Prokletému dítěti spíš excelentní, ale pořád to není úplně stoprocentní Ono! Hold je to scénář.

Pokud by J.K. zpracovala další díl Famfrpál v průběhu věků podobně volně,, bylo by to perfektní!

Tynule

Docela lituji, že jsem si koupila jako divadelní hru nečetla se mi nejlépe
T.

SelenaDemi428

I když to byl "pouhý" scénář a ne kniha, jak jsem vždy zvyklá číst, tak se mi to moc líbilo, kouzelnický svět mě nikdy neomrzí :).

emarie

To je akože nový trend vydávať knihy ako scenáre? Beriem to ako taký malý podraz na čitateľov. Autorka sa moc nezapotí, knihy sa predajú a hotovo. Nabudúce nám možno postačia jej prípravné zápisky. Zbytok si radi predsa domyslíme a nech na inováciu prihodí pár korún navyše. Možno som moc kritická, ospravedlňujem sa, ale tak ma to naštvalo, že som knihu ani nedočítala.