Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326940/fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4.4481

Knihy k sérii Harry Potter

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

blonďatá.luc

Koupila jsem si scénář v originále, slyšela jsem, že je to dobrá četba pro zlepšení angličtiny - no, četlo se mi to docela těžko. Navíc je to scénář, takže čtenář nemůže očekávat nic jiného než to, co viděl ve filmu. Jak stále říkám, scénáře jsou od toho, aby se hráli a ne četli, takže to nebyl takový zážitek jako ostatní knihy z tohoto světa (z pozdějšího časového období). Přesto mám příběh moc ráda a ty 4* si zaslouží.

nai.ivka

Film se mi moc líbil a tak jsem si ho s radostí přečetla. Nevím jak by se to četlo někomu, kdo ho neviděl.

ejwa1937

Parádní, oddychové čtení. Napínavý děj, zajímavý příběh. Nemám co vytknout - jinak moje první kniha od J.K.R..

Mabie

Hodně dobré, ale není to klasický Harry Potter, kterého jsem hltala :-)

Turmee

Tak krásně se to četlo. Přestože od scénáře se jakýsi spád a šmrnc očekává, tady to opravdu plynulo samo. A veškeré scény byly popsány dost detailně na to, aby si je čtenář dokázal bohatě představit.
Film byl za mě super a stejně tak tahle knížka.

DancerJaneBooks

Tuhle knížku jsem si půjčila s tím, že jsem vlastně nevěděla do čeho jdu. Objevila jsem ji v knihovně a tak jsem si řekla, že když jsem ještě neviděla ten film, tak si přečtu knížku a ještě k tomu jsem nic od téhle autorky nečetla (ani Harryho Pottera, což už mám v plánu si přečíst). Myslela jsem si, že bude lepší, když jsem ještě neviděla ten film, tím pádem vlastně nevím, jak to dopadne. Ale opak byl pravdou. Právě by, podle mě, bylo lepší, kdybych první viděla film, protože bych měla aspoň takovou nějakou osnovu, podle které, bych si skládala ten příběh v té knížce. Protože jsem se v tom moc orientovat nedokázala. Plusy jsou v tom, že si to dokážete lépe představit, když je tam popsané, jestli to je v exteriéru nebo interiéru, na jakém se to odehrává místě, jak se kdo cítí atd. Ale je to přece jenom scénář a prostě se to čte špatně. Příběh je to moc hezký, to jo, ale kdyby to bylo v napsané v souvislém textu, tak by se to četlo o hodně lépe. Samozřejmě jsem počítala s tím, že je to scénář a že se to bude číst zdaleka jinak, než jako obyčejná knížka, ale kdyby teď po mně někdo chtěl, abych v pár větách převyprávěla o čem byl ten příběh, tak bych to nezvládla. Některé části byly dojemné a postavy z téhle knížky jsem si oblíbila, ale bohužel se mi to teda nečetlo zrovna nejlíp a proto musím strhnout jednu hvězdičku. Ale vím, že tahle autorka je hodně známá a už se těším, až si přečtu Harryho Pottera.

Pitbullka

Milé, pěkné, svižné, napínavé. Ale Harry to není :) Trošku mě mrzí ta forma scénáře, jako klasická kniha by to bylo lepší.

marwinmh

Líbilo se mi to moc, miluji svět kouzelníků a Harryho Pottera, i když v tomto případě jsem výjimečně ráda, že jsem viděla film dřív než jsem četla knihu

Suou

Ja osobne by som si knihu nekúpil nikdy... príde mi to ako ďalšie ťahanie peňazí od fanúšikov série HP. No, ale keď som na to narazil na antikvariáte za naozaj dobrú cenu :D musel som to mať ... Kniha je v podstate verzia filmu bez obrazu, takže v tomto prípade (sám neverím, že to píšem...) je film lepšia varianta. Ale musím povedať,že sa mi páčilo ako tu boli opísané niektoré pocity postáv, sám som nevedel, že Tina a Mlok mali pre seba oči už niekde na začiatku :)

Anička.pa

Úžasný! Četla jsem a v hlavě se mi promítal film :-) Miluji kouzelný svět paní Rowlingové a ani fantastická zvířata nezklamala! Jen škoda, že je příběh psán pouze jako scénář.

Bar16

Velmi pěkný příběh, doslova kouzelný. A navíc plný překrásných tvorů. Film se mi moc líbil, scénář se četl rychle a probudil ve mě touhu se na něj znovu podívat. :-)

Nomia

Nádherný příběh v kouzelném světě Harryho Pottera. Mloka Scamandera si nejde nezamilovat a forma scénáře Fantastickým zvířatům rozhodně na kráse neubírá. Rowlingová opět předvedla, že umí stvořit napínavý a poutavý příběh, kterému nechybí paleta velmi sympatický postav.
Ale co si budeme vykládat, tetelila bych se blahy kdyby J.K. Rowling sepsala příběhy Mloka Scamandera do románové formy, věřím, že by to vyšlo na pěkných pár knih, možná i celou sérii, která by mohla být opravdu skvělá, pokud by udržela laťku Fantastických zvířat.
Atmosféra dvacátých let v New Yorku už jen krásně doplňuje celý příběh. Zároveň velmi oceňuji již dospělejší postavy, které ovšem ani při svém věku nepostrádají dětský pohled na svět.

4laras

Mrzí mě, že je to psané jako scénář.
Protáhlé do vět, by kniha získala úplně jiný rozměr. jinak ke knize není co dodat, propracovaný New York... všechno.

hajrys

Škoda, že je to jenom scénář. Určitě by si zasloužila. Obdivuji obrovskou fantazii autorky. Sama jsem měla problém vymyslet dceři jednoduchý příběh před spaním :-)

vanilCZmatrix

Trochu mi vadilo že je to scénář ale jinak je to skvělá kniha.

peterkovasona

Nemám slov...

AnnaNešporová

I když je to scénář, četlo se to skvěle. I Prokleté dítě se mi líbilo touto formou. Jen je asi škoda, že ji čtu až po tom, co jsem viděla film, nečeká mě tím pádem žádné překvapení.

Nixa

Protože je kniha napsaná jako scénář, tak se mi do ní moc nechtělo. Teď si říkám proč jsem jí tak odkládala? Nádherný příběh! Zvířata, která se v knize objevují mě okouzlila. Hned jsem se podívala i na film a užila jsem si ho stejně jako knihu :) Určitě jsem ve světě fantastických zvířat nebyla naposledy!

kaja_scw

kniha je opravdu užasná.A díky tomu že je napsaná jako scénář tak se čte rychle a dobře.Má velmi chytlavý děj.Je to další užasná kniha od Rowlingové ovšem až díky fantastickým zvířatum se ze mě stal pravý potterhead

Denisa153

Už nechci žádné scénáře, ale normální plnohodnotnou (čím tlustší, tím lepší) knihu do Rowlingové. Jestli se jí už nechce psát tak by si měla ušetřit i ty scénáře.

lifeoptimist

Tak jako jsem několikrát četla za ty roky už serii s HP tak i tuto knihu jsem si přes svátky dala znovu....prostě se chvíli odprostíte a zavřete se do kouzelného světa, navíc je to taková jednohubka :-)

Petass

O fous lepší, než dítě, protože příběh má nový nápad. I tak, je to jen scénář k filmu... Ve formě románu by určitě zaujal. Ale i tak je to na Rowlingovou moc chudé, jednoduché, náhodné, nedotažené... Nemám ani chuť se na film podívat...

Arisavm

Kniha pro mě byla neobvyklá už jenom stylem psaní. Neměla jsem možnost přečíst moc knih psané ve scénáři, ale musím říct, že příběh je skvělý. Knihu jsem přečetla na jeden zátah :D. Spisovatelka Rowlingová mě prostě nezklamala, určitě doporučuji přečíst.

Kapis

Plagiát Durrellova Mluvícího balíku.

Eorin
29.12.2017

Inu, je to scénář, ale skvělý :)

_tak_asi_simca_
20.11.2017

Já jsem viděla dříve ten film, než se mi dostala kniha do rukou. Ale i tak mě kniha velice bavila. Byla velice zajímavá a plná dobrodružství. Rozhodně doporučuji si přečíst.

saez
20.11.2017

Mám ráda svět stvořený fantazií J. K. Rowlingové. Scénář byl báječný, film ještě báječnější a já doufám, že příběh Mloka ještě neskončil.

TaLu
19.11.2017

Bylo osvěžující ponořit se do světa, jež svými slovy tvoří Joanne Kathleen Rowling. Všechny její knihy vnímám jako slova navlečená na nit, sbíhající se a proplétající, až vytvoří cestu, po níž čtenář dokáže jít a žasnout nad obrazy, které se zpoza těch slov vynořují. Proto mi tentokráte bylo trochu líto, že jsem film viděla dříve, než jsem přečetla tuto knihu. Téměř doslovný popis mi vyvolával obrazy z filmu, včetně postav, které bych si ve fantazii vytvářela třeba trochu jinak. Přesto jsem si po dočtení vychutnala opětné shlédnutí filmu a s překvapením zjišťovala, jak věrně se tento scénář přenesl na filmové plátno. Chvíle u knihy i filmu doporučuji. Nejen fanouškům Harry Pottera. Tento kouzelný fantasy svět se bude doufám líbit i milovníkům pohádek a kouzelných příběhů. Hrabák ve výloze opravdu stojí za vidění :o)

Blondebookdevil
11.10.2017

Upřímně nic moc, a není to tím, že je to psáno jako scénář. Nemůžu si pomoct, ale už při čtení Prokletého dítěte jsem mela pocit, že Rowlingová těží z toho, co už existuje. Je to nadstavené. Tady mě bavily popisy různých potvůrek, ale jinak o ničem.

zuzuzajda
11.10.2017

Moje jediná smůla byla, že jsem si knížku přečetla až po tom, co jsem viděla film. Zásadní minus. To je ale jenom můj problém, kdybych to bývala udělala naopak, byla bych nadšená. Takto se mi kniha sice líbila, ale jelikož jsem přesně věděla, co bude následovat (kór když se jedná o scénář), trošku mi to zkazilo radost. I tak ale dávám plný počet bodů, protože příběh je super. :-)