Katyně

Katyně https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115695/katyne-115695.jpg 4 802 135

Mrazivý příběh o škole pro mistry popravčí odkrývá neúprosné mechanismy moci. Toto své životní téma zpracoval Pavel Kohout mnohokrát, zde však s doslova brutální účinností. Katyně bezesporu patří k vrcholům tvorby tohoto autora evropského formátu, oceňovaného paradoxně více v zahraničí než v domácím českém prostředí. Nové vydání jeho „černého románu“ vychází ve výtvarně pozoruhodné grafické úpravě Pavla Růta.... celý text

dark.ma93
24.07.2012

Děj zábavný, ale psané moc nudně na mě. Musela jsem se dost nutit do čtení

dusty
12.07.2012 5 z 5

Podle mě není mnoho lepších či srovnatelných českých knih.

NaTuLdA
03.07.2012 2 z 5

Zprvu mě kniha bavila, ale pak mě začínala nudit, nápad se nemůže upřít, ale chtělo by to lepší zpracování.

oolinkaa
15.06.2012 2 z 5

Děj je chvilkama hodně nepřehledný, člověk se ztrácí v ději! Jinak pěkné

Verousek
04.06.2012 4 z 5

Když jsem si tuhle knihu půjčila v knihovně, nesla jsem ji domů se smíšenými pocity, protože jsem nevěděla co očekávat. Kniha mě ale dost překvapila. Děj byl určitě zajímavý a občas dost peprný. Trochu jsme se při čtení i styděla :)

4xab
09.10.2011 3 z 5

Zajimavy namet na zpracovani, ale proc ne?

vercza
23.09.2011 3 z 5

Tato kniha mě moc nenadchla. Čekala jsem o ní mnohem víc.
Uznávám, že námět je zajímavý, ale podrobné popisy úkonů kata a sexuálních hrádek s mladou studentkou není můj "šálek kávy".
Číst by to neměli hlavně citlivější povahy, občas se tam vyskytují dost nechutné scénky, kolikrát i na mě toho bylo moc.
Samotný styl psaní je dost chaotický a občas jsem se v textu ztrácela. I prolínání jednotlivých kapitol, kde přeskakuje přítomnost, budoucnost i minulost, mě trochu mátlo.
Musím se přiznat, že jsem se musela hodně přemlouvat, abych knížku po 100 stranách neodložila. Ale začátek a konec naprostá bomba, střed - zklamání, proto jsem hodnotila: 3 hvězdy.

zuzulique
19.09.2011 4 z 5

Nooooo...ja som bola zo začiatku z knihy nadšená, prvých 100 strán ma úplne chytilo a potom som sa začala miestami strácať, nudiť a nútiť...Ale každopádne oceňujem autorovu umeleckú invenciu! Celkovo za 4*

Breburda
11.03.2011 4 z 5

Trochu mě rozčilovalo neustále prolínání různých dějů a příliš dlouhé popisy. Ale jinak velice zajímavé dílo, které stálo za to přečíst.

annikik
02.01.2011 5 z 5

Jedním slovem Výjimečná s velkým V. Pro mě jedna z nejlepších knížek na stopro :-)

piittii
25.11.2010 4 z 5

Některé kousky opravdu nebyly úplně nejúžasnější, ale celkově mi přijde Kohoutův nápad geniální. :-)

Lemonie
30.11.-0001 4 z 5

Prvních 50 stran mi styl psaní přišel kouzelný. Dalších 300 jsem ho naopak proklínala. Chvílemi jsem se nemohla vůbec zorientovat.
A nedivím se, že autorovi bylo místy zle. Mně také..

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Pavel Kohout si musel dělat dlouhé přestávky, když to psal, protože mu z toho občas samotnému nebylo dobře. Já naopak hltala stránku za stránkou, v čemž mne ještě podpořil styl, kdy pointa (když ne celé kapitoly, tak minimálně poslední stránky) byla v podstatě jedno slovo a to bylo součástí kapitoly další. Každopádně to bylo psáno i s humorem a neuvěřitelně podnětně, musím po té knize brzo sáhnout znova.

Satalin
30.11.-0001 4 z 5

Dokonalé zkloubení více různých rovin. Lízinka, co se vůbec nezajímá o svět kolem sebe, potrhlí pseudovědátoři, fascinovaní popravami, normální dospívající postaveni před lásku, sex a zabíjení, komunismus a jeho zvůle, exkurze do práva útrpného, to všechno je chutně uvařeno dohromady do dokonalého příběhu.

Bordelka

Absurdní? Doufejme!