Katova dcera a král žebráků

Katova dcera a král žebráků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113786/bmid_katova-dcera-a-kral-zebraku-QjK-113786.jpg 4 238 45

Katova dcera série

Schongauský kat Jakob Kuisl spadl do nastražené pasti. Při návštěvě v Řeznu najde svou sestru a švagra v lazebně mrtvé. Městské stráže zatknou Kuisla jako podezřelého a uvrhnou ho do vězení. Nyní jemu, katovi, hrozí mučení a poprava. Jeho dcera Magdalena a medik Simon horečně hledají skutečného pachatele a narazí přitom na komplot, při němž je ohrožena budoucnost císařské říše.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der König der Bettler , 2010

kryspin66
30.04.2013 4 z 5

Celá trilogie je zajímavá a stojí za přečtení. Tento třetí díl byl napínavý a dlouho jsem neodhalil pozadí příběhu a ani vrahy.

Leskodka
08.12.2012 5 z 5

Kniha opět nezklamala.

nier
05.10.2012 4 z 5

Třetího dílu jsem se docela obávala - nemám ráda příběhy, kde je podezříván, vězněn nebo dokonce mučen hlavní hrdina...Nakonec to bylo v knížce vykresleno docela okrajově, co mi vadilo víc byla spousta vyhrocených situací, kde byl ten či onen zachráněn v poslední chvíli...Přesto příjemný zážitek a těším se na čtvrté pokračování.

cori
17.06.2012 4 z 5

Další napínavý příběh o Magdaleně a jejím otci Jakubovi čtenáře tentokrát přivádí do Řezna roku 1662. Kat okusí mučící procedury na vlastní kůži, Magdalena má nového ctitele tajemného Benátčana Silvia a Simon se dává do služeb krále žebráků, jemuž ošetřuje poddané. Přečetla jsem za dva dny. Jestli máte rádi historické detektivky plné záhad, kniha vás určitě nezklame (znalost předchozích dílů není nutná). Autor na konec knihy připojil i turistického průvodce po Řezně a místech, na kterých se děj knihy odehrává.

miczoken
24.03.2012 5 z 5

Další příběh kata Jacoba, jeho dcery Magdaleny a jejího milého Simona, který hned na začátku chytne a až do konce nepustí. Knihu jsem opět přečetla jedním dechem a na jejím konci jsem litovala, že ještě dál nepokračuje. Líbí se mi, že spisovatel příběh zasadil do prostředí, které opravdu existuje (existovalo).