Katova dcera

Katova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/bmid_katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4 470 128

Katova dcera série

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Henkerstochter , 2008

v.e.v.er.ka
17.10.2014 5 z 5

Za mě super :-) jen jsem trosku nepochopila nazev knihy ;-)

Miruš
12.08.2014 5 z 5

Bezvadná knížka, splnila moje očekávání, již dříve jsem četla Katova dcera a král zlodějů a teď se těším na další díly Katovy dcery a jiné nepřečtené knihy tohoto autora.

klokan.1905
12.07.2014 5 z 5

Byl jsem mile překvapen. Knížka Katova dcera se mi moc líbila... Dávám pět hvězdiček a sahám po pokračování... ;-)

Lucka385
21.04.2014 4 z 5

Dobrá historická detektivka. Nechtěla bych žít v té době. Bát se říct nějaké špatné slovo, aby Vás hned nepodezírali z čarodějnictví.....

katynais
19.03.2014 4 z 5

Milé překvapení, takova historicka napinava detektivka. Jedine co mě rozčilovalo byla hloupost lidí te dobe(dnes jsou nekteri jeste vic debilni, ale jinym zpusobem:) ale Upalovat zeny ze byly carodejnice, to je mazec

Bezantina
20.02.2014 5 z 5

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

Ranuncul
08.02.2014 4 z 5

Velmi dobrá knížka co má hlavu,patu a spád.Dobře napsaná.Doporučuji všem co mají rádi historické romány s detektivní zápletkou.Rozhodně si časem přečtu i ostatní díly a snad budou stejně dobré.Této knížce bych dala spíš 4 a půl hvězdičky.

Roanna
10.01.2014 4 z 5

Kniha má zvláštní atmosféru. Vykreslení tehdejší doby bylo velmi působivé a uvěřitelné. Děj samotný je napínavý od začátku do konce. A protože i v žilách autora koluje Kuislovská krev, je příběh o to podmanivější.

orinka3
08.12.2013 5 z 5

Dobře napsaná knížka, živé postavy, zajímavý a napínavý děj. Čte se výborně a další díly neztrácejí dech.

verunka32
24.07.2013 5 z 5

Tato kniha me velice zaujala. Mohu jen doporucit tem kdo maji rady historicke knihy s detektivnim nadechem.

hadak
09.06.2013 3 z 5

Opravdu mě tohle čtení zaujalo a celá knížka mě bavila. Ačkoli jsem si občas vzpomněl na knihu Paměti kata Jana Mydláře nebo na Kladivo na čarodějnice, tohle bylo nakonec jiné, téměř detektivka z doby pobělohorské.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Děj příběhu se odehrává v německém městečku Schongau po třicetileté válce. Zde je nalezeno tělo mrtvého chlapce, který má na zádech podivné znamení. Lidé propadnou panice a věří, že tento hrozný čin má na svědomí čarodějnice a obviní místní porodní bábu. Následují další hrůzné nálezy mrtvých děti se stejnými znameními, které ještě více prohloubí strach obyvatel malého městě. Jak už název knihy napovídá, tak hlavní hrdinkou knihy je dcera kata. Vedle ní však příběhu dominují i další postavy, samotný kat a mladý medik, kteří se snaží společně dokázat, že tyto zločiny nemají na svědomí žádné čáry, ale naopak zlé lidské počínání. Pötzch dokázal napsat skvělý příběh a dokázal ho báječně vygradovat. V okamžiku, kdy už to vypadá, že musí dojít k rozluzlení celé zápletky se děj neuvěřitelně zamotá a těžko se dá od knihy otrhnout, protože netušíte, jak to s hlavními hrdiny dopadne.

dymlik
01.06.2013

Zajímavá knížka, která se velmi dobře čte. Je to taková trošku oddychovka. Jen mi trošku vadilo, že autor během knihy používal stejné věty a fráze víckrát, než mi bylo milé. Jinak opravdu příjemná knížka.

kuky921
05.05.2013 5 z 5

Velmi pěkná knížka, zatím jsem četla jen první díl a postupně se snad dostanu i dalším.

kryspin66
21.04.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila. Bezva historická krimi. Když byl někdo v té době nepohodlný stačilo ukázat prstem a byl označen za čaroděje nebo čarodějnici a hned se upalovalo. Na mučidlech se přiznal každý.Viz film Goyovy přízkaky. Chystám se číst další dva díly.

evafort
16.03.2013 5 z 5

Kniha se mi moc l

DagmarM
11.02.2013 4 z 5

Detektivka ze 17. století. Stylem mi připomíná knihy Vlastimila Vondrušky.

vercza
10.02.2013 5 z 5

historická detektivka. V thle době nebylo nic jednoduššího než na nějakou ženu ukázat prstem a říct, že je čarodejnice. Spousta lupičů, vrahounů a kdejakých darebáků se tak jistě vyhla šibenici. Naštěstí je ale v tomto příběhu dobrosrdečný kat a medik, kteří osvobodí porodní bábu, nařčenou z čarodejnictví, od upálení na hranici, a celému příběhu přijdou na kloub.

Marika Vanova
01.02.2013 5 z 5

Rok 1659 - děsivá doba, kdo je a kdo není čarodějnice, podezírání, udávání (i když každá doba je v tomto podobná, ať už jde o čarodejnice či něco jiného), funkce kata apod. Kniha se četla dobře, zvláště, když je to detektivka, ale nevím, proč se jmenuje Katova dcera, příhodnější by možná bylo "KAT" - dle příběhu. Postava kata pro mě vystupovala s podivem velmi lidsky a sympaticky.

liskabystrouska
04.01.2013 4 z 5

hodně čtivá kniha, zajímavé téma, středověká detektivka s vykreslenými detaily ;) doporučuji a těším se na další díl :)