Karanténa

Karanténa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/bmid_karantena-aQb-444860.jpeg 3 633 198

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Lockdown , 2020

zouharov
28.01.2021 4 z 5

Knížka se mi četla dobře, ale zápletka trošku předvídatelná.

STARKAN
25.01.2021 3 z 5

Škoda. Do 3/4 velice pěkná kniha. Pan May zřejmě počítá se zfilmováním knihy, protože jinak si nedovedu vysvětlit ten konec, který je jak vystřižený z hloupého akčního filmu, tj. naprosto nereálný a nedávající logiku. Posloucháno jako audiokniha - Daniel Bambas je vynikající!

annatenta
14.01.2021 2 z 5

Tak tohle se nepovedlo, v ději jsem se ztrácela a hlavní postavy mi byly nesympatické.

iLuciferie
14.01.2021 2 z 5

Ano, knížka se se sérií z ostrova Lewis opravdu nedá srovnávat. Příběh je přitažený za všechny vlasy, které se objevily v jeho dosahu. Co mě ale bavilo bylo prostředí, ve kterém se děj odehrává. Autor opravdu pěkně vylíčil atmosféru města zasaženého epidemií - za to klobouk dolů.
(Posloucháno jako velmi zdařilá audiokniha.)

annacte
11.01.2021 3 z 5

Nedá se říct, že by to byla nejlepší detektivka, kterou jsem četla, děj je celkem předvídatelný a text nepropracovaný, nepřekvapuje mě, že hned po napsání se jej autorovi nepodařilo vydat. Ale bavilo mě to, bylo to čtivé a přečetla jsem to rychle.

maris123
04.01.2021 3 z 5

Průměrná detektivka, ve srovnání s jinými autorovými knihami je ke konci zápletka místy přitažená za vlasy. Nebýt aktuálního lockdownu, zůstala by buď v zapomnění nebo by ji autor doladil na svou obvyklou úroveň

marketa6511
03.01.2021 odpad!

Nesrovnatelně špatné oproti jiným knihám Petra Maye. Ty mám ráda, ty mě baví. Tohle vydávat neměli, veze se to jen na současné epidemicke vlně.

MichaelaS081
02.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila.

ViolettaCh.
01.01.2021 3 z 5

Děj knihy je situován do chřipkovou pandemií zasaženého Londýna, přičemž autor knihu psal v době, kdy svět ještě nezachvátila koronavirová situace. Jde tedy o atraktivní pozadí detektivního příběhu, který ale sám o sobě není až tak převratný a strhující. Je to moje první kniha tohoto autora a určitě se mrknu na další, protože jeho styl psaní se mi celkem líbí.

Ladislav73
01.01.2021 4 z 5

„Asi bychom to neměli dělat,“ řekl. „Mohl bych tě nakazit. Chodím ven častěji než ty.“
„To bychom pak ale rovnou mohli přestat žít, protože stejně umřeme.“ Amy se na něj zadívala. „A když nebudeme žít, dokud můžeme, tak umřeme, aniž bychom kdy žili.“

Margerite
28.12.2020 3 z 5

Tak tohle bylo pro mě bohužel zklamání. Dramatické a zajímavé prostředí pandemie jaksi vyšumělo doztracena. Za mě zatím nejhorší kniha Petera Maye. Bylo to celé tak nějak letem světem, člověk se s postavami pořádně ani neseznámil a už byl konec. Příliš akce, příliš brutální. Prostě nečekejte ani Ostrov Entry, ani Skálu. Nejblíž má román asi k sérii Akta Ento, ale i ta je mnohem lépe napsaná. Ale pana Maye nezatracuji, i mistr tesař se někdy utne :)

Zlatinka.Emilly
28.12.2020 5 z 5

Fakt pěkná kniha a v dnešní pandemické době aktuální. Jak jednoduše se dá zneužít znalost virů, jak málo stačí a epidemie chřipky se rozvine v děsivou pandemii, která zasáhne celý svět. V této knize se nehovoří o nárůstu chřipky jako celosvětové katastrofy, jedná se o určitý problém týkající se Londýna a rozuzlení příběhu je opravdu šokující. Sice je konec takový mírně otevřený, ale nic co by bylo čtenářům na škodu. Vše v příběhu bylo odhaleno, vše vysvětleno. Určitě si tuto knihu přečtěte a já zařazuji dalšího oblíbeného spisovatele do své databáze.

DavidKeller
23.12.2020 4 z 5

Zajimavé, co všechno autor před 15ti lety netrefil ...knihá má spád, čte se rychle a skvěle

happy-smile
20.12.2020 4 z 5

Dobrý thriller, Peter May prostě psát umí, a jak vidíme, tak má docela široký záběr. Ten, kdo se těší na předpověď celosvětové pandemie, bude možná zklamaný. Je to pouze něco okrajového, co rámuje příběh, jinak se tam tím autor nějak podrobně nezabývá.

stajka
19.12.2020 4 z 5

Pokud byla kniha napsána před 15 lety, je až neuvěřitelné, jak moc je v dnešní době reálná.

HaHa11
07.12.2020

Prvotina Petera Maye na své vydání čekala poměrně dlouho, a nejsem si jista, zda neměla čekat dosud. Možná kdybych ji četla v jiné době/za jiných okolností, ale takhle musím konstatovat, že už dlouho jsem nenarazila na nic depresivnějšího. Kruté, drsné, naturalistické a opakující se popisy lidského utrpení i zdevastovaného a paralyzovaného Londýna. A literární hodnoty? Problematické! Zápletka průhledná, postavy schematické, vývoj předvídatelný, a korunu tomu nasadil krkolomný závěr. Tímto počinem by si mě autor zcela bezpečně nezískal. Ponechávám bez hodnocení - každý někdy začínal!

Standa24
04.12.2020 4 z 5

Příběh se odehrává během 24 hodin, takže kniha má velký spád. Pomáhá tomu i kulisa Londýna, kde život plyne o mnoho rychleji než na skotksých ostrovech, kde se předchozí knihy, které jsem od Petera Maye četl odehrávaly. Doufejme, že pandemická apokalypsa během které se příběh odehrává zůstane jenom spisovatelovou fikcí a něčeho podobného se nedočkáme i ve skutečnosti.

Burák
04.12.2020 1 z 5

Skvěle načasování vydání knihy, abstraktní námět a dobře řemeslně dovyprávěno. Tím bohužel ale pozitiva Karantény končí. Napínavé mi to moc nepřišlo, celá zápletka se dala vytušit už před koncem první poloviny příběhu. Závěr knihy byl jak z nějaké parodie na thrillery/horory. Na Petera Maye určite nezanevřu, pořád ho čadím k svým oblíbeným autorům, ale tohle se opravdu nepovedlo.

evickakyticka
04.12.2020 3 z 5

Petera Maye a jeho série mám moc ráda, nejvíc asi tu z ostova Lewis. Škoda, že tuto šuplíkovou knihu nevytáhl na světlo dřív, než světem opravdová pandemie. Určitě by měla úplně jiné ohlasy než teď. Ale k samotnému ději: občas mi dění přišlo přehnané, moc náhodné a tak trochu dnešnímu ději poupravené. Kdo ví. Zatím nejslabší, co jsem od autora četla.

Lenka0805
02.12.2020 3 z 5

Kniha mi byla doporučená, tak jsem hned zakoupila. Nejsme si úplně jistá, zda mohu uvěřit tomu, že kniha byla napsaná již před tolika lety a teprve v současnosti vydaná, ale budiž...
Když pominu tuto myšlenku, tak děj téměř kopíruje současné covidové dění a ne každý věří tomu, že za to může matička zemička. Děj mi více připomíná kriminální příběh, než pandemický děj, ale jinak celkem dobré čtení. Od autora si přečtu určitě i něco dalšího.