Anjel v podsvetí

V Prahe vyčíňa mor a cisár Rudolf II. sa aj s celým dvorom presťahoval do Plzne. Povesť tohto mravopočestného, panovníkovi oddaného mesta však ohrozuje séria zločinov. Najprv sa záhadne stratí synovec ruského vyslanca Vlasjeva, ktorý prišiel vyjednávať v mene cára Godunova. Pod hrozbou škandálu radnica poverí hajtmana Leopolda Steina, aby mladíka našiel. Prípad je však zložitejší a stopy vedú k vysokopostaveným osobám, hajtman teda požiada o pomoc svojho brata, chýrneho vyšetrovateľa Joachima Steina. Kapitán prichádza do Plzne so seržantom Jarošom po boku. V meste ich však čakajú hrozné správy a rozbieha sa nebezpečné pátranie, v ktorom nechýbajú umučení anjeli, tajné bratstvo zhýralých kacírov, dvojtvárni alchymisti, vražední špióni a démon, čo loví duše v labyrinte podzemných chodieb pod Plzňou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434422/anjel-v-podsveti-6jj-434422.jpg 4.6139

Kapitán Stein a notár Barbarič 7.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány
Vydáno, Slovart (SK)

Anjel v podsvetí, 2020

Kniha Anjel v podsvetí

TeaPeter
předevčírem

Série se po minulém vážně slabém dílu dostala opět do formy. A to je dobře. Dobrý námět, dobře napsáno a hlavně nečekané rozuzlení. Povídání o plzeňském podzemí mi trošičku evokovalo první díl série o Pendergastovi nebo starý francouzský film Krysy z temnot - pod zemí je ještě jiný svět, o kterém z povrchu jen tušíme.

Modrina

Drsné. Ale skvělé! Naštěstí to podle závěru nebyl závěrečný díl ságy. :)

tatjana1737

(+ SPOILER) Nedočetla jsem... Když jsem došla k objevu, který mi umožnil pochopit, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje, bylo mi z toho značně nevolno. Svěřila jsem se své exšvagrušce, která to už četla, a ta mi odepsala, že bude hůř. Její zpráva končila podpůrným doporučením: "Brace yourself!" A tak, když se začalo mluvit o větším počtu andělů, jsem s ohledem na Jarošovo koronerovské ohledání usoudila, že jsem asi momentálně přecitlivělá, ale že na to nemám. Proč, proč, Červenáku, mi tohle děláš? Po několikaměsíčním čtení Adlera-Olsena, který i hnusárny dokáže podat jemně, že si čtenář nemusí jít ublinknout, jsem vyměkla a nedala to. Ještě nejsem rozhodnutá, zda to někdy zkusím dočíst, anebo si to raději nechám odvyprávět a cenzurovat.

Ačkoli přiznávám autorovi alespoň jedno plus, a to že v knize byly výjimečně (poprvé) řešeny střevní potíže i páně seržantovy a nikoli jen Barbaričovy. Ostatně toto jsem Červenákovi vyčítala na jeho stránkách: ve všech předchozích knihách byly vždy zevrubné popisy jen Barbaričova čůrání či blinkání. A tak, jak jsem si řekla o seznámení s paní Steinovou, i v tomto ohledu mě autor vyslyšel :-).

cori

Tak naše trojice si může zabodnout špendlík do dalšího města na mapě habsburské monarchie, v němž vyčistili peleš lotrovskou. Plzeňský quest se točí kolem sexuálních orgií a hříšníka, který ostatní hříšné duše raději likviduje, aby je zbavil jejich chtíče. Myslím si, že Jaroš se se Steinem určitě ještě setká a prsty v tom bude mít určitě uhrančivá Viktorie.
Chtěla bych vidět Barbariče s jeho pochcanou slámou.

Hellboy12

Táto časť mi prišla trošku slabšia...ale celkovo musím aj ja priznať že sa čítala veľmi dobre

Deia

Kniha sa mi čítala dobre, ale nejak ma nenadchla. Príbeh samotný mi prišiel príliš prekombinovaný, niekedy až príliš popisný a bolo tam na môj vkus až príliš veľa postáv súvisiacich s prípadom. Páčilo sa mi ale prostredie – plzeňské katakomby mi prišli veľmi zaujímavé (aj keď občas nechutné) a záhada okolo tela v podobe anjela ma udržiavala v napätí. Takisto sa mi páčilo, že sme sa niečo málo dozvedeli aj o samotnom kapitánovi a jeho rodine a aj niečo z historických faktov. Tiež som rada, že Stein opäť vyšetruje spolu s Barbaričom (a Jarošom). Rozuzlenie prípadu sa mi ale vôbec nepáčilo, čakala som trošku niečo iné. Na ďalšie časti sa ale teším, hlavne som zvedavá, že čo bude s Jarošom, tak dúfam, že nebudem musieť čakať dlho.Siedma časť historickej detektívnej série Kapitán Stein a notár Barbarič.

Jarond

Pecka! Jsem moc rád, že se Stein s Jarošem opět potkali s Barbaričem. Ne, že by předchozí díly byly slabší, ale střetávání se těch odlišných charakterů je nejednou zdrojem skvělého humoru. Kromě vtipu a tradičně perfektních dialogů, je stále velmi zajímavá hlavní detektivní linka s (v rámci žánru) uvěřitelným koncem. Už se moc těším na další díl.

MagdaFish

Opět skvělé. Ano, jak už zde kdosi poznamenal, Barbaričův příjezd do Plzně je tak trochu do očí bijící "mus", ale to neva. Úžasně zkažená Plzeň přelomu 16. a 17. století to s přehledem přebije. Nejbáječnější postava, krom obvyklých podezřelých: Arcikníže Maxmillián! Jeho jedovatostí vůči císařským dvořanům jsem si užívala nejvíce. :-)