Anjel v podsvetí

Anjel v podsvetí https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434422/bmid_anjel-v-podsveti-6jj-434422.jpg 5 413 121

V Prahe vyčíňa mor a cisár Rudolf II. sa aj s celým dvorom presťahoval do Plzne. Povesť tohto mravopočestného, panovníkovi oddaného mesta však ohrozuje séria zločinov. Najprv sa záhadne stratí synovec ruského vyslanca Vlasjeva, ktorý prišiel vyjednávať v mene cára Godunova. Pod hrozbou škandálu radnica poverí hajtmana Leopolda Steina, aby mladíka našiel. Prípad je však zložitejší a stopy vedú k vysokopostaveným osobám, hajtman teda požiada o pomoc svojho brata, chýrneho vyšetrovateľa Joachima Steina. Kapitán prichádza do Plzne so seržantom Jarošom po boku. V meste ich však čakajú hrozné správy a rozbieha sa nebezpečné pátranie, v ktorom nechýbajú umučení anjeli, tajné bratstvo zhýralých kacírov, dvojtvárni alchymisti, vražední špióni a démon, čo loví duše v labyrinte podzemných chodieb pod Plzňou.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Anjel v podsvetí , 2020

iveta3689
09.07.2021 4 z 5

Opět skvělé, napínavé. Některé detaily byly až moc překombinované, ale to se v celkově dobré knize rozptýlí.

andrej0867
21.06.2021 5 z 5

Trochu som sa stracal v troch Habsburgoch (Matyas/Matej, Maximilan III a Rudolf II), dozvedel som sa nieco o dedicnej degeneracii Habsburgovskeho rodu (Habsburgska celust ako viditelny dosledok pribuzenskych svadieb medzi spanielskou a rakuskou vetvou rodu), zistil som ze Plzen je postavena na pieskovcovom podlozi a celovo som sa a skvele bavil. Tradicne vyborny Cervenak.

Jaruš7
19.06.2021 5 z 5

Další drsný případ z plzeňského podzemí.
Fantazie si nebere servítky a pivní chloubě sází jednu ťafku za druhou.
Prostředí a vodní zdroje líčí jako z hororového scénáře, až se to jeví jako pomsta.
Co musí každého psychicky rozhodit je živý Anděl.
Citace: " Připouštím, Výsosti, že existují věci mimo naše chápání. Musíme si zachovat pokoru a přijmout i myšlenku, že některé události a úkazy se vymykají pozemskému vysvětlení."
"Seržante... Je čas abyste předvedl svou rouhačskou zálibu."
..."Mluvím o tom, že rád hledáte pozemská vysvětlení úkazů, které jsou připisovány nadpřirozeným silám. Obávám se, že byste se dokázal šťourat i v zázracích svatých. Teď to ale může být k užitku. "

Jako vždy poutavý realitu nelibě vystihující případ Anděla v podsvětí.

LadikRS
07.06.2021 5 z 5

Po slabším Lese Přízraků je zde pan Červenák v plné formě. Námět zachází možná až příliš daleko je pokud jde o sexuální bizarnost odhalovaných zločinů, ale má spád typický pro celou sérii a čte se velice dobře. Už se těším na další pokračování :)

Česneksmedem
02.06.2021 5 z 5

Tak to teda byla pecka!!! Asi nejlepší z celé série (a že je to parádní už od prvního dílu).
Jednou jsem musel trošku nechápavě zavrtět hlavou to když nadávali na plzeňské pivo. To si teda JČ dovolil dost . Knihu i celou sérii rozhodně doporučuji!

Ella_85
25.05.2021 5 z 5

Mam doctenou celou serii, az me to zamrzelo, ze uz je konec.
A tenhle dil byla teda jizda, to vam povim. U nekterych pasazi jsem se „cervenala“ u nekterych mi bylo trochu soufl. Ale co, Cervenak ukazal, ze umi a tahle trojka ma porad co nabidnout. Vsak uz je dalsi pribeh o jejich osudech napsany.
Doporucuju vsem co maji radi historii a detektivky. Tady je to bajecne zkombinovano

Fuckenbrau
17.05.2021 5 z 5

No tuhle sérii se vždy rok těším a pak to přečtu za pár dní... :( tak už se těším na další případ do Kremnice, pro hrst dukátů...

TeaPeter
12.05.2021 4 z 5

Série se po minulém vážně slabém dílu dostala opět do formy. A to je dobře. Dobrý námět, dobře napsáno a hlavně nečekané rozuzlení. Povídání o plzeňském podzemí mi trošičku evokovalo první díl série o Pendergastovi nebo starý francouzský film Krysy z temnot - pod zemí je ještě jiný svět, o kterém z povrchu jen tušíme.

Modrina
03.05.2021 5 z 5

Drsné. Ale skvělé! Naštěstí to podle závěru nebyl závěrečný díl ságy. :)

tatjana1737
23.04.2021

(SPOILER) Nedočetla jsem... Když jsem došla k objevu, který mi umožnil pochopit, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje, bylo mi z toho značně nevolno. Svěřila jsem se své exšvagrušce, která to už četla, a ta mi odepsala, že bude hůř. Její zpráva končila podpůrným doporučením: "Brace yourself!" A tak, když se začalo mluvit o větším počtu andělů, jsem s ohledem na Jarošovo koronerovské ohledání usoudila, že jsem asi momentálně přecitlivělá, ale že na to nemám. Proč, proč, Červenáku, mi tohle děláš? Po několikaměsíčním čtení Adlera-Olsena, který i hnusárny dokáže podat jemně, že si čtenář nemusí jít ublinknout, jsem vyměkla a nedala to. Ještě nejsem rozhodnutá, zda to někdy zkusím dočíst, anebo si to raději nechám odvyprávět a cenzurovat.

Ačkoli přiznávám autorovi alespoň jedno plus, a to že v knize byly výjimečně (poprvé) řešeny střevní potíže i páně seržantovy a nikoli jen Barbaričovy. Ostatně toto jsem Červenákovi vyčítala na jeho stránkách: ve všech předchozích knihách byly vždy zevrubné popisy jen Barbaričova čůrání či blinkání. A tak, jak jsem si řekla o seznámení s paní Steinovou, i v tomto ohledu mě autor vyslyšel :-).

cori
22.04.2021 3 z 5

Tak naše trojice si může zabodnout špendlík do dalšího města na mapě habsburské monarchie, v němž vyčistili peleš lotrovskou. Plzeňský quest se točí kolem sexuálních orgií a hříšníka, který ostatní hříšné duše raději likviduje, aby je zbavil jejich chtíče. Myslím si, že Jaroš se se Steinem určitě ještě setká a prsty v tom bude mít určitě uhrančivá Viktorie.
Chtěla bych vidět Barbariče s jeho pochcanou slámou.

Hellboy12
17.04.2021 4 z 5

Táto časť mi prišla trošku slabšia...ale celkovo musím aj ja priznať že sa čítala veľmi dobre

Deia
11.04.2021 4 z 5

Kniha sa mi čítala dobre, ale nejak ma nenadchla. Príbeh samotný mi prišiel príliš prekombinovaný, niekedy až príliš popisný a bolo tam na môj vkus až príliš veľa postáv súvisiacich s prípadom. Páčilo sa mi ale prostredie – plzeňské katakomby mi prišli veľmi zaujímavé (aj keď občas nechutné) a záhada okolo tela v podobe anjela ma udržiavala v napätí. Takisto sa mi páčilo, že sme sa niečo málo dozvedeli aj o samotnom kapitánovi a jeho rodine a aj niečo z historických faktov. Tiež som rada, že Stein opäť vyšetruje spolu s Barbaričom (a Jarošom). Rozuzlenie prípadu sa mi ale vôbec nepáčilo, čakala som trošku niečo iné. Na ďalšie časti sa ale teším, hlavne som zvedavá, že čo bude s Jarošom, tak dúfam, že nebudem musieť čakať dlho.Siedma časť historickej detektívnej série Kapitán Stein a notár Barbarič.

Jarond
08.04.2021 5 z 5

Pecka! Jsem moc rád, že se Stein s Jarošem opět potkali s Barbaričem. Ne, že by předchozí díly byly slabší, ale střetávání se těch odlišných charakterů je nejednou zdrojem skvělého humoru. Kromě vtipu a tradičně perfektních dialogů, je stále velmi zajímavá hlavní detektivní linka s (v rámci žánru) uvěřitelným koncem. Už se moc těším na další díl.

MagdaFish
06.04.2021 5 z 5

Opět skvělé. Ano, jak už zde kdosi poznamenal, Barbaričův příjezd do Plzně je tak trochu do očí bijící "mus", ale to neva. Úžasně zkažená Plzeň přelomu 16. a 17. století to s přehledem přebije. Nejbáječnější postava, krom obvyklých podezřelých: Arcikníže Maxmillián! Jeho jedovatostí vůči císařským dvořanům jsem si užívala nejvíce. :-)

ivoiro
04.04.2021 5 z 5

Musím napsat, že to bylo zase velice příjemné. Doufám, že se dočkáme ještě dalších dílů.

cryingPickle
28.03.2021 5 z 5

Táto séria je taká dobrá, že sa neviem rozhodnúť ktorá časť je tá najlepšia. Juraj znova nesklamal.

OlafSveinsson
28.03.2021 5 z 5

Jsou dobré knihy, jsou skvělé knihy a pak jsou tu knihy, které mě po dvou probdělých nocích, strávených u postýlek nemocných dětí donutí třetí noc číst hluboko přes půlnoc. A do třetí kategorie určitě spadá i Anděl v podsvětí. Pátrání po dvou ztracených zavede Steina, Jaroše a znovu i Barbariče do nejtemnějších i nejzhýralejších míst Plzně. Klid na práci ale rozhodně nemá, protože se musí zase jednou vyrovnávat s intrikami nejmocnějších mužů říše. A dokonce se setká i se samotným císařem, kterého moje představivost prostě nedokázala nechat mluvit jinak než hlasem Jana Wericha.

zuzana2599
21.03.2021 5 z 5

Víte, že se mi vůbec nechtělo s plzeňskými hrdiny loučit ? I když kniha není žádný hubeňour, je to perfektní mix detektivky, historie a dobrodružství a ten jedinečný mix je ještě okořeněný... Čím, to už si přečtěte sami, je to prostě SODOMA GOMORA, tak báječně to umí můj oblíbený slovenský autor Ďuro Červenák.
Bravo, pane Červenák, těším se na další setkání se Steinem, Barbaričem a Bohdanem ! Když Bůh dá ... !!

otesánek
19.03.2021 5 z 5

napětí,akce,tajemno. Dokonalost. Tak jsem na ní čekala a tak rychle bylo po všem. Do posledních pár stran jsem neměla tucha kdo je vrah...... A doufám ,že není pravda co je v posledních řádcích knihy.........