Kdo skrývá tvář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zápletka posledního autorova románu má kořeny v přímořských přístavech, hlavní příběh se však odehrává na konci 17. století v krajích Vysočiny na pomezí Čech a Moravy. Na místě uprostřed hlubokých lesů, nazývaném Liščí kameny, byl spáchán brutální masakr. Pátrání po neznámých pachatelích se ujímá zeman Jožík Bukovský. Hrdina posledních Pošívalových knih tak učiní navzdory vágnímu postoji úřadů, od nepaměti příznačnému pro rozporuplnou českou společnost. Román o pokrytectví, zákeřných intrikách, veliké lásce a především o neústupném smyslu jedince pro spravedlnost v lidském řádu, je drsným kriminálním thrillerem. Autor pracuje důsledně s napětím, vědomě spojuje minulost s dnešním vnímáním a literární tradici s postmodernou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171368/kdo-skryva-tvar-171368.jpg 4.615
Série

Jožík Bukovský 5.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kdo skrývá tvář

Přidat komentář
Dant76
29.03.2020

Poslední příběh zemana Jožíka Bukovského. Pěkně vyprávěný, jen škoda, že už žádný další nebude...

jarin58
11.04.2018

Moje první setkání s Jožíkem Bukovským,a určitě ne poslední.Příjemné překvapení.


Dandulka
18.12.2014

V této knize na mne zapůsobilo, že se zde krásně míchá to špatné a tím dobrým. Rodinná soudržnost je nade všechno a přitom jen tak mimochodem chytíme bandů lotrů.... Kéž by to tak bylo i v životě!

orinka3
22.06.2014

Příjemné čtení, jen si myslím, že by autor neměl zas až tak podceňovat čtenáře zbytečnými vysvětlivkami na stránkách, pod textem. Trochu mě to rušilo. V závěru knihy mi nepřijde jako šťastný nápad střídat popisy svatebního obřadu se čtením zápisu od soudu. Jinak pěkné. Každopádně, hlavní postava knihy je sympatický chlapík a doufám, že se dočkám další knihy, kde bude opět hrát hlavní roli.