Pohřbené kosti

Pohřbené kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502974/bmid_pohrbene-kosti-UAF-502974.jpeg 4 769 185

Jak hluboko musí Josie Quinnová kopat, aby našla pravdu? A co s jejím vztahem udělá podezření, že Noahova zavražděná matka Colette mohla být zapletená do série zločinů? Odpověď přináší bestsellerová autorka Lisa Reganová v mrazivém thrilleru Pohřbené kosti.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Bones She Buried , 2019

JitkaHambi
16.05.2023 3 z 5

Tak tato kniha mě narozdíl od předchozích docela zklamala.
Chvílemi jsem se ztrácela ve všech postavách a chvílemi mě to i nudilo.
Doufám že Tichý pláč bude lepší.

Pája699
08.05.2023 3 z 5

Bohužel musím dát menší hodnocení. U této autorky poprvé, ale nejde to jinak. Detektiv Josie Quinnová, se s případem poprala bravůrně o tom žádná. Vražda matky přítele odstartovala neskutečný sled událostí hooodně až do minulosti. Cesta byla trnitá, ale na můj vkus strašně překombinované...Moc postav...moc všeho :-) člověk si musel dát vážně pozor, jinak by se ztratil v ději a v postavách.

Za mě lepší průměr. Knihu i tak doporučím dalším čtenářům. Tato kniha neurazí, ale ani jinak zvlášť nenadchne.

Btw. Jinak vraha jsem odhadla a to mě potěšilo. Začíná být ze mě krimi detektiv :-D

85098211
05.05.2023 5 z 5

V dalším případu s Josie Quinnovou jde nejen o pohřbené kosti, jak napovídá titul knihy, ale zároveň o dávno pohřbená tajemství. Protože aktuálně totiž hrozí, že by pravda, stará celou řadu let, mohla vyjít na světlo - a tomu samozřejmě někdo musí zabránit za každou cenu. První obětí se tedy stane Colette, milá stará paní a zároveň matka Josiina přítele Noaha. Stopy ovšem vedou k dalšímu pohřešovanému muži, protože Drew Pratt zmizel již před celou řadou let. A Josie spolu se svou kolegyní Gretchen a dalšími kolegy se snaží také přijít na to, za jakých okolností došlo k podezřelé smrti jeho bratra. Pro vyřešení tohoto případu je totiž nutné najít spojitost mezi jednotlivými osobami, které spolu nemají společného zdánlivě vůbec nic. Mrtvých přibývá a Josie se musí tentokrát opravdu hodně vynasnažit, aby očistila Colettino jméno a našla pachatele, který se nezastaví naprosto před ničím... No a kromě toho pevně doufám, že i v osobní rovině se na Josie usměje štěstí a ona bude ve vztahu s Noahem spokojená...
Ani tato kniha mne nezklamala - řekla bych dokonce, že od té doby, co se mi tato série dostala do rukou, se z ní stala sázka na jistotu ;-). Proto hodnotím plným počtem a další setkání s Josie, Gretchen nebo Noahem si určitě ujít nenechám.
PS: Mimochodem autorka již stihla napsat a vydat 17 případů z této série - například jen za rok 2022 byly vydány hned tři knihy! Proto pevně doufám, že se všechny dostanou i na český knižní (a audioknižní) trh ;-).

Čmeláček
04.05.2023 5 z 5

Tak jsem se vrátil k Josie a zase to bylo super počteníčko! :) Pět stars to jistí a doporučuji! :)

Aknel26
27.04.2023 3 z 5

Tato kniha mě náhodně zaujala v knihovně, tak jsem si ji půjčila a až později jsem zjistila, že se jedná o pátý díl série. Pár odkazů na předchozí díly tu sice bylo, ale na rozdíl třeba od případů Oddělení Q podle mě lze knihy číst i na přeskáčku.
Upřímně doznávám, že první polovina knihy mě nebavila. Četla jsem detektivku, ale jako bych nebyla ani zvědavá, kdo je vrah. Chytla mě až na posledních asi 150 stranách, kdy policisté opustili vedlejší linky a slepé koleje a vyšetřování dostalo jasný směr. Chování Noaha mě občas šroubovalo do sedu a měla jsem o jeho a Josiin vztah trochu obavy.

edith79
27.04.2023 4 z 5

Další napínavé čtení od autorky. Tentokrát se vyšetřování Josie opět dotýká osobně. Kromě toho, že se musí potýkat s případem vraždy matky svého přítele se i vztah s ním ocitá na tenkém ledě. Josie dělá všechno proto aby udržela křehkou rovnováhu, ale zároveň dopadla brutálního vraha. Kořeny zla sahají opět až do minulosti a na povrch vyplouvají další a další hrůzné skutečnosti. Opět to bylo velmi zajímavé, s originální zápletkou a sympatickým týmem vyšetřovatelů.

Mikoláška
24.04.2023 4 z 5

Nezklamalo.... Vzhůru k dalšímu dílu

studentice
19.04.2023 2 z 5

Tento díl se mi hůře četl, ale stejně jsem potřebovala vědět, jak dopadne:)

katerina2660
18.04.2023 3 z 5

Na mně moc zamotané, moc lidí, moc překombinované, občas jsem se ztrácela... Oproti předchozím dílům jsem byla trochu zklamaná...

LeSk
18.04.2023 3 z 5

Velmi zamotaný příběh, možná až mnoho postav. Jména se mi často pletla, ale konec příběhu se už dal předpokládat. Neurazí, ani úplně nenadchne tak, jak jsem si představovala.

Ada0004
16.04.2023 5 z 5

To je strašné-detektivky Lisy jsou pro mne tak nebezpečné ! Když vezmu do ruky- mohu odložit až po přečtení ! Snad se z té závislosti vymaním opět skvělé napínavé, nepředvídatelné. Jenom mne mrzí, že zápletka, kvůli které vše začalo, byla nějak zametena do ztracena.

Olous1
15.04.2023 5 z 5

Další skvělé pokračování perfektní série s inspektorkou Josie, která mě fakt moc baví číst. Děj od začátku knihy vás dostane. A ten konec, vždy vás překvapí, já jsem takový vůbec nečekala. Ani jedna kniha od autorky mě zatím nezklamala a proto mám celou řadu ve své knihovně. Zasloužených 100%.

veriszv
12.04.2023 4 z 5

Další člověk co má blízko k Josie v centru případu? Už to začíná být trochu zvláštní
Jinak ale nemám co vytknout a těším se na další díl.

TaLu
29.03.2023 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem objevila tuto autorku. Její detektivky mají chytrou zápletku, sympatické postavy, spád a žádná hluchá místa.
Tentokráte se přes kupící oběti táhnou i stíny dávno nevyřešených případů.
Josie to nemá ani trochu lehké a podpora nikde. Ještě že se může spolehnou na svůj tým a instinkt.
Doporučuji.

januska82
29.03.2023 5 z 5

Celá séria je, zatiaľ, super. A samozrejme, ani táto časť nie je výnimkou...

Dandulka
28.03.2023 3 z 5

Asi jsem od této knihy očekávala příliš. Trochu mě zklamala.

adela3128
28.03.2023 3 z 5

Přijde mi, že se Josie lepí smůla na paty až příliš. Na to, v jak malém městě žije, se jí těch případů osobně dotýká až moc, ne?
U tohohle dílu mi přišlo, že se 90 % knihy skoro nic neděje. Bylo frustrující sledovat, jak se "snaží chytit kouř holýma rukama".
Za mě byl tenhle díl asi nejslabší. Možná už se mi série okoukala? No, stejně si přečtu další díl a budu doufat, že autorka přijde s něčím trochu novějším, než že se neštěstí děje přímo v Josiině životě.

TeaPeter
28.03.2023 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Určitě bych ale byl raději (a knize by to nijak neublížilo), kdyby tam nebylo osobní propojení mezi případem a vyšetřovateli. Překvapením pro mě bylo, z jak malicherných příčin vlastně došlo k hlavnímu zločinu. Tomu člověku muselo opravdu pořádně hrábnout. A to, co následovalo, už byla jen série tragédií.

Bla80
27.03.2023 5 z 5

Ja se tak bala o vztah Josie a Noaha... kdyz ho ovlivnila vrazda blizke osoby...
Mam rada serii s Josii, uz na me ceka u sestry na pujceni i ta posledni novinka. tesim se.

Petra00
11.03.2023 5 z 5

Tahle série je pro mně taková zaručená jistota, když si chci přečíst něco čtivého, napínavého a prostě skvělého.
Tento díl nebyl výjimkou. Knížka se skvěle četla, moc mě baví sledovat život Josie a celkově mě hrozně baví styl psaní autorky, jak zachycuje detaily, popisuje věci a situace, ale zároveň umí vychytat jejich množství, aby to byl stále napínavý thriller.
Co se týče případu samotného, tak mě taky bavil. Něco jsem sice odhadla, ale úplný konec mě překvapil, takže jsem se rozhodla dát pět hvězd, i když nejlepší díl ze série to podle mně nebyl.
Už se moc těším na další díl a všem vřele doporučuji!