Pohřbené kosti

Pohřbené kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502974/bmid_pohrbene-kosti-UAF-502974.jpeg 4 770 185

Jak hluboko musí Josie Quinnová kopat, aby našla pravdu? A co s jejím vztahem udělá podezření, že Noahova zavražděná matka Colette mohla být zapletená do série zločinů? Odpověď přináší bestsellerová autorka Lisa Reganová v mrazivém thrilleru Pohřbené kosti.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Bones She Buried , 2019

Belanna
25.12.2023 4 z 5

Další napínavá detektivka série, zajímavá zápletka i rozuzlení.
Po prvních dílech jsem sice nadšená nebyla, ale nakonec jsem si na Josie zvykla a oblíbila si ji i její kolegy a přátele.
Jen mě trochu mrzí, že většina případů se točí pouze kolem rodiny a kolegů. Možná, že další díl nás už zavede dál.

Ellkao
21.12.2023 5 z 5

Josie miluju, je to trošku moje hrdinka, až mám někdy pocit že jí znám osobně a nejsem schopna hodnotit knihy objektivně :D Nikdy jsem se uplně nepřenesla přes smrt Raye, vlastně ani nevím proč :D
Kniha mě velmi bavila, jako předchozí. Líbili se mi propracované zápletky, rozuzlení velkých případu, žádné malé vraždičky z vášně :D
Pohřbené kosti opět plný počet bodů.

Rose-Mary
21.12.2023 3 z 5

Jestli jsem v komentáři ke předchozímu dílu Lisy Reganové „Nečekané přiznání“ napsala, že tato kniha mne zdaleka tak nenadchla, jako díl předchozí, u této, v pořadí páté knihy z cyklu o Josie Quinnové, to platí dvojnásob. Od samého začátku jsem se při čtení nudila. Byly tam sice vraždy, ne jenom jedna, a další násilné činy na více osobách. Jenže vyšetřování mělo strašně pomalý ráz. Nic se nedařilo. Noah, Josiin nejbližší přítel a kolega ve vyšetřování, zůstal úplně mimo, neboť šlo o vraždu jeho nejbližší osoby, matky.
Mezi oběťmi i podezřelými bylo tolik osob, že mi dalo zabrat, abych si všechna ta jména zapamatovala. Kdo měl to všechno na svědomí, mne nenapadlo ani náhodou. Proto jsem v poslední části knihy, kdy se všechno jako o překot začalo ukazovat a řešit, byla velmi překvapená. Neméně překvapená jsem byla z toho, kdo zavraždil Noahovu matku Colette. Za mne s bídou dávám tři hvězdičky.

FejKýý
10.12.2023 4 z 5

Kniha mě opět skvěle bavila a byla super čtivá. Ale to je prostě tahle série vždycky. Kdo zabil Colette, mě vůbec nepřekvapilo, ale na zbytek jsem tak nějak nepřišla, ani jsem neměla žádné své tipy a nechala prostě příběh plynout. Noah mě tento díl trošičku potrápil a Laura tak ta mi vůbec nesedla. Těším se na další díl. 3,5*

Avila
19.11.2023 5 z 5

Skvělé, čtivé no prostě napínavé jako každý díl této série. Nemám co víc dodat.... DOPORUČUJI

Marla
12.11.2023 5 z 5

Další úžasně napínavý díl zhltnutý, jinak se to říct nedá. Jen doufám, že budou k mání postupně i další díly a že vydávání nepřestane v tom nejnapínavějším....

kata3529
10.11.2023 5 z 5

jedná se o pátý díl ze série pojednávající o Josie Quinnové, a co se týče mého osobního hodnocení, tak zatím je to nejpovedenější díl série, a to zejména z toho důvodu, že se to četlo samo a stále bylo co odhalovat a čemu přicházet na kloub

příjemnou změnou zde bylo vynechání dvou úhlů pohledu, resp. jen na začátku byla zmínka z minulosti, ale jinak se celý děj odehrával v přítomnosti

je třeba se zamyslet nad tím, zda je opravdu nutné (ne)mít před ostatními tajemství, a to i v případě, že se jedná o rodinu..osobně si myslím, že ne vždy je to ten nejlepší nápad, protože někdy to nemusí dopadnout úplně dobře, ale posouzení je na každém z nás

výborné čtení, které doporučuji všem - za mě se jedná o jednu z TOP knížek 2023

dikobraz
08.11.2023 5 z 5

Velmi dobra seria! Som spokojny. Zaujimavy dej, kde sa riesi davna minulost a ciny, ktore maju vplyv aj na sucasnost. Autorka to dobre pospajala, nic nelogicke tam nebolo. Tip mi, klasicky, nevysiel.
Jedina taka mala vycitka je to, ze vysetrovanie je zaujimave, vsetko super. Ale koniec je vzdy tak strasne rychlo vyrieseny a pride mi to, akoby to chcela mat autorka uz za sebou. Vysvetli vsetko, to je ok. Ale keby to je trochu dramatickejsie na konci, aby som si povedal ze vau. Tu je to take suche, bolo to takto a takto a koniec. To ale nic nemeni na tom, ze je to skvela seria, to je len moj pocit.
A idem rychlo na dalsiu cast. Juchu.

Arwen777
30.10.2023 5 z 5

Audiokniha
V knihovně jsem se bohužel nedočkala a už se mi po Josie tak stýskalo, že jsem vzala zavděk audio verzí. Mimochodem načtení Jitkou Ježkovou mi vyhovovalo a líbilo se mi.
Napínavý příběh, ve kterém s rozbíhajícím se vyšetřováním mrtví kvapem přibývají. Jak už tu bylo zmíněno, i tentokrát se točíme v kruhu rodinném - sice je to rodina Noaha, ale i tak je to Josie velice blízko. Také bych tento koncept už raději opustila, ale na čtivosti to knize neubralo. Zápletka byla složitá a její rozmotávání opět sahá do minulosti, nicméně musím pochválit její originalitu a komplikovanost. Přidejte trochu vyhrocených rodinných a partnerských vztahů a vyjde vám prima odpočinková detektivní četba.
Dám si pauzu a pak se podívám po dalším dílu.

Betulefetule
26.10.2023 5 z 5

Knihy Lisy Reganové jsem měla vždycky v oblibě, ale nemohla bych je označit za oblíbené. Tahle kniha byla ale dokonalá. Dneska večer jsem si k ní sedla (lehla), a přečetla jsem ji. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. (Myslím to vážně, právě jsem ji dočetla a je půl 12 v noci :) ), takže pokud jad touhle knihou váháte, rozhodně ji doporučuji ;)

Šárka88
20.10.2023 4 z 5

Audiokniha- Jitka Ježková
Mám za sebou pátý díl detektivky Josie. Nebylo to špatné, ale hned na začátku jsem si typla pachatele, a nebyla jsem zas tak daleko. Jen mi tam taky něco chybělo, tento díl nebyl tak dobrý, opět se to týkalo někoho blízkého. Brzy bude Josie takto sama, těším se na další díl.

Sulmo
08.10.2023 3 z 5

Dávám nižší hodnocení. Tak nějak tomu něco chybělo. A hlavní hrdinové se teda chovali jako malí!

Knižnítoulky
07.10.2023 5 z 5

Postup a průběh vyšetřování vtahuje čtenáře do děje úžasným způsobem. Knihu nelze odložit. Jedině až na konci.

Gibis
06.10.2023 4 z 5

Asi si musíme zvyknout, že všechny Josiiny případy se týkají výhradně lidí jí nejbližších. Když čtete díly rychle po sobě, je to opravdu do očí bijící, ale když si mezi nimi necháte nějakou časovou mezeru, asi vám to ani nepřijde. Protože se to opravdu výborně čte, děj rychle ubíhá a zkrátka potřebujete vědět, jak to dopadne :)

šipek
03.10.2023 4 z 5

Tak tahle série mě hodně baví. U tohoto dílu jsem přemýšlel, že jednu hvězdičku uberu. Zdál se mi nejslabší, ale vzhledem k předešlým dílům jsem zůstal u pěti hvězdiček. Vřele doporučuji a já se jdu poohlédnout po dalším pokračování této série.

Lenka541
02.10.2023 5 z 5

Zatím druhá knížka od autorky a jsem opět nadšená. To je sice poprvé,co nečtu sérii od prvního dílu,ale ničemu to nevadí a těším se na další.

zimolka
17.09.2023 5 z 5

Já byla opět spokojená, spisovatelka prostě ví ,jak zaujmout.

janina66
13.09.2023 4 z 5

Sice dobrá zápletka a napínavý konec.
ALE zase jedna kniha z Josie, která se týká jejich bližních. Aby jí zbyly nějací blízcí, když to půjde dál.

Janaves
10.09.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé. Smekám před spisovatelkou. Takovouhle zápletku vymyslet, to je teda umění. Ubírám jednu hvězdu, protože se mi líbily jiné díly série více.

Dragon
06.09.2023

Už piaty diel série a Lisa Regan si udržiava latku kvality.
Pokiaľ ide o samotný príbeh, zápletku - dobre premyslené, napätie zvýšilo aj to, že prvou obeťou sa stala mama Josienho priateľa Noaha.

----Niekto ju tu držal na zemi, poznamenala.
Mettner prikývol. Aj ja si to myslím. A tu nevidno to dobre pre trávu, ale sú tam dve preliačiny v zemi.
Obaja si kvokli a Josie si všimla dve menšie okrúhle preliačiny udupané v poraste. Keby si ľahla chrbát, do veľkej preliačiny by sa jej zmestila akurát hlava a dve menšie by približne zodpovedali bokom. Niekto na nej sedel obkročmo, skonštatovala Josie.
Správne. Nech už bol jej vrah ktokoľvek, vysadol na ňu, zatlačil jej hlavu do zeme a potom jej zapchal ústa zeminou."----

Je to osobnejšie a Lise to dalo priestor na riešenie ich vzťahu, ktorý si musel prejsť poriadne zaťažkávajúcou skúškou. Takéto psychologické a vzťahové nuansy mám v príbehoch rád, nikdy by to nemalo byť len o vyšetrovaní a pátraní. Sme ľudia a máme emócie, vraždy, zločiny, vyšetrovanie nás ovplyvňuje.

Autorka umne drží čitateľa v strehu, vkladá rôzne ďalšie indície, naťahuje ho, provokuje. Tu skvele zafungovali tri predmety, ktoré našli u zavraždenej Colette - USB s menom Pratt, hrot šípu z jaspisu a pracka na opasok. Čo znamenajú tieto tri veci? Prečo ich mala Colette ukryté v šijacom stroji? Súvisia nejako s minulými vraždami?

---- Dobre, pozrieme sa na to, ale ak nepatrí jej bývalému manželovi, tak komu potom? Načo by bola žene ako Colette Fraleyová štyridsaťpäťročná spona na opasok, indiánsky hrot šípu a USB kľúč označený ako Pratt? A prečo sa to ukrývalo na dne šijacieho stroja? uvažoval Mettner.
Hummel nadvihol USB kľúč. Pravdepodobne bude najrozumnejšie začať s týmto. Zoberieme ho na stanicu a dáme skontrolovať, kým na to nanesieme prach na odtlačky prstov. Dezinfikovanie pri procese zberu by mohlo znehodnotiť obsah. ----

Silnou stránkou je samotný štýl Lisy Regan - vie vystavať zaujímavý príbeh, dobre strieda opisné časti s dialógmi, pokojnejšie vzťahové pasáže s dynamickými a napínavými. Má prepracované postavy, viete sa s niektorými stotožniť. Je to ľudské, autentické.
Krátke a svižné kapitoly. Trošku rodinnej drámy i romantiky. Temná minulosť a veci, o ktorých sa nehovorí...
Ak máte chuť na dobre napísanú detektívku, svižnú, čítavú - siahnite po Lise Regan. Ideálne je čítať od prvej časti, ale knihy fungujú aj samostatne. Vždy ide o uzavretý prípad, hoci osobné životy a vzťahy sa ťahajú jednotlivými dielmi. No rýchlo ich pochopíte a naskočíte na vlak, aj keby ste začali piatym dielom :-)