Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1644 440

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

annes
29.03.2022 3 z 5

Prokletý kraj mi sedl teda mnohem líp, ale tohle bylo taky fajn. Taková pěkná oddechová detektivka, trochu se zamyšlením a ještě pro mě v sympatickém prostředí. Na českou literaturu rozhodně velmi dobré!

vikaa
26.03.2022 4 z 5

Pěkná česká detektivka z neobvyklého prostředí pro mě neznámého severu, kde jsou noci bez tmy a dny jako stvořené pro vraždu:-) No a český detektiv v odlehlé části Norska, kdo by odolal? Zvlášť když po ránu nepohrdne douškem čerstvé kávy...

fénix56
24.03.2022 3 z 5

Tak to byla moje třetí kniha od Michaely Klevisové. Musím říct, že z těch tří se mi líbila nejméně. Prostředí bylo zajímavé, i charaktery postav. Slibně se to rozjelo, jen potom se to nějak táhlo....

prochajda
21.03.2022 5 z 5

Stále lepší a lepší. Opravdu se mi kniha líbila, bavila mě a dobře se mi četla. Je skvělé, že nebyla plná brutality, ale je v ní také popsána psychologie postav a mentalita lidí na odlehlé části Norska. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

Zuna1990
17.03.2022 3 z 5

Keď chce človek nemyslieť, prípade prísť na iné myšlienky, siahne po knihe. Teda aspoň ja. Žiaľ, v posledných týždňoch knihu do ruky beriem len veľmi sporadicky. Nedá sa mi sústrediť, nedá sa mi čítať dva riadky bez toho, aby mi hlava nelietala inde. No povedala som si, hoci netreba zatvárať oči a uši, treba žiť a myslieť, ak sa dá, na dobré veci.

Túto detektívku som čítala naozaj veľmi dlho, aspoň na moje pomery. Aj keď mám detektívky rada, táto bola spočiatku dosť pomalá, až ma miestami nudila. Rozprávanie bolo pomalé, vystlané mnohými odbočkami, ktoré sa však vo výsledku javia ako dôležité pre pochopenie všetkých vzťahov. Vraha neodhalíte ani na začiatku, ani v polovici knihy, a budete mať pocit, že tých, ktorí mali na vraždu pádny dôvod, je viac. Druha polovica ma už veľkí bavila. Určite siahnem aj po iných prípadoch inšpektora Bergmana.

LucyA7
15.03.2022 5 z 5

Příběh se odehrává v cizině - to je změna oproti jiným dílům série. Bergmanovi se dovolená trochu vymkne, když se stane svědkem vraždy. Jeho policejnímu instinktu to prostě nedá a přestože si chtěl odpočinout od své práce, pouští se po stopě a zjistí zajímavé věci i sám o sobě. Odlehlá norská vesnice skrývá tajemství. Knížka se četla dobře, vyhovuje mi, že autorčiny knížky jsou napínavé, ale nejsou plné násilí a brutality.

Lacie
15.03.2022 4 z 5

Severská krimi v českém kabátě... a mě se líbí víc, než ta klasická. Vražda sice nechybí, ale obejde se bez zbytečné brutality. Rybář Bergman jakožto svědek neodolá profesní deformaci a začně šťourat na vlastní pěst. Je možná trochu s podivem, že s ním všichni opět tak ochotně mluví – ale ani dedukce mu není cizí. Tentokrát pro změnu ubírám jednu hvězdu za to jeho věčné váhání kolem soukromého života, už by si to mohl vyřešit, ať máme klid.

lenka.plaszova
05.03.2022 4 z 5

Příběh se opět odehrává mimo české prostřední a detektiv Bergman se "přichomítne" k vyšetřování vraždy - znovu pouze jako pozorovatel pátrající na vlastní pěst. Nemůžu si pomoct, ale detektivky z českého prostředí se mi líbí mnohem víc. Stejně tak i role Bergmana jako hlavního vyšetřovatele.

faba
01.03.2022 2 z 5

Audiokniha. Čte Kristýna Kociánová. Pátá kniha s Bergmanem, pro mě druhá. Asi nebude můj oblíbený kriminalista. Dle mého je to takový nemastný/neslaný/nesladký a nekořeněný polda. K vyšetření dojde tak nějak náhodou. Všichni mu všechno řeknou, i ve studeném Norsku, a s každým je hned kamarád. Jen ne se mnou.
Kniha je to dobrá, popis trochu zdlouhavý a popisný, jako kdyby byl čtenář (no napiš to!) blbec. Např. Vysvětlíme myšlenkové pochody a potom to ještě vysvětlíme čtenáři. To kdyby to nepochopil.
Nevím jestli bych u knihy vydržel, ale jako audio to šlo... Jen nevím, zda-li budu s Bergmanem pokračovat. Dokonce bude i v TV!
Dal jsem nejprve ***, ale po komentáři jsem to změnil. Dle mého hodnocení je takových knih plno.

sassenkka
24.02.2022 4 z 5

Po páté a opět skvělé. Mně knihy Michaely Klevisové vážně sedí. Bergmana už musíte mít prostě rádi, jinak to snad ani nejde. A i když knihy nejsou extra dlouhé, autorka vždy zvládne vykreslit prostředí a postavy tak dobře, že mám pocit, že jsem s nimi.
I v tomto případě šlo o zajímavý a napínavý příběh. Malinko jsem očekávala, že se situace vyvine určitým směrem, ale to mi zážitek z knihy nezkazilo. Těším se na další díl!

petraj30
18.02.2022 5 z 5

Na začátku to bylo jen sáhodlouhé seznamování s místními obyvateli a jejich problémy. Bylo to velmi klidné čtení, které nerozvířila ani vražda. Teprve až po první polovině napětí nepatrně zhoustlo, ale pořád to bylo velmi plynulé a poklidné. Ani ten konec nebyl nijak extra napínavý. Nicméně to bylo velice povedené. Trochu mě mrzelo, že se děj neodehrává v Čechách. Minulý díl se mi tolik nelíbil, i z části proto, že se odehrával v zahraničí, ale tady mi to vůbec nevadilo. Příroda a krajina byla nádherně a věrohodně popsané. Motiv pro vraždu mi z počátku přišel jako vystřižený z jiné knihy, ale kupodivu to ke stylu psaní i zápletce sedělo.
Všechno bylo popisováno velmi dopodrobna, proto jsem všechno tak pečlivě nepročítala, ale byla jsem se čtením moc spokojená. Co mě ještě více překvapilo, bylo, že se v knize objevují lidé milejší a vstřícnější než v minulých dílech.
Skvělé, těším se na další díl.

daja51
17.02.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala - poklidné čtení, pěkné vykreslení jednotlivých postav - kdo si oblíbí detektivní příběhy od této autorky, tak dlouho neváhá a pustí se brzy do další její knihy - mohu jen doporučit.

ivoiro
08.02.2022 odpad!

Tak mám přečtený další díl této série. Knihu jsem četl kvůli ČV. Opět se potvrdilo, že si s autorkou prostě nerozumíme. Já nechci číst ženské romány (co by člověk pro ČV neudělal).

zazvorka
07.02.2022 5 z 5

Autorka má dar nenásilně, leč dokonale přiblížit prostředí a charakterizovat postavy. To je pro mne nesmírně přínosné, neboť sama mám mizernou obrazotvornost, takže vítám, když si někdo dá tu práci a předloží mi tak dokonalé kulisy příběhu. Je pro mne opravdovým potěšením číst její vyprávění. S radostí se vždy ponořím do knihy a vychutnávám si reálie, jako bych byla na místě samém. Někde se mi líbí více, někde o něco méně, ale vždy jsem spokojená - ať je to Šumava, Beskydy, Norsko, či jiný světa kraj. Mám její knihy velmi ráda, stylem psaní mi připomíná mé oblíbené anglické autorky klasických detektivních románů.

MišuleP
29.01.2022 4 z 5

Poutavý příběh, plný zvratů.

Kexina
26.01.2022 3 z 5

Rozhodně nejslabší kniha série. Sice oceňuji, že autorka pokaždé využije úplně jiné prostředí, ale tohle byla spíš nuda.

Ada0004
23.01.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Po této detektivce mi přijde jako česká Camilla Läckberg- čte se jedním dechem, není to krvák a hlavně mě baví příběhy postav. Milé oddychové počtení. Těším se na další.

loskatos
11.01.2022 3 z 5

To lepší z děl s inspektorem Bergmanem. Rozhodně se mi to líbilo víc, než knihy s dějem v Čechách.

veriszv
09.01.2022 5 z 5

Nejsem odborník, ale knihy Michaely Klevisové na mě působí spíš trochu jako psychologické romány s detektivní linkou než čistě detektivky. A asi i proto mě tolik baví, ale pro ty, kteří chtějí jednu akci za druhou to asi úplně nebude. Mě baví, to pozvolné odhalování všech skutečností a vykreslení atmosféry a prostředí. A taky mě baví, že se nejedná o žádné krváky, protože ty já fakt nemám ráda.

Takže pokud máte u detektivních příběhů stejné preference jako já, tak Michaela Klevisová je to pravé!

jasnyj
07.01.2022 4 z 5

Autorce se nějak zalíbilo v cizině (jednou Holandsko, nyní Norsko) a popisuje vztahy, život a místo až moc podrobně v prvních několika kapitolách. Sice prolog byl dobrým startem, jenže pak to byla celkem nuda. Poté co se na scéně objevil Bergman začala být knížka zajímavější a od půlky měla slušný spád.
Snad při návratu do naší země bude opět další detektivka s Bergmanem svižná už od začátku :)