Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1641 440

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

Selinute
11.10.2017 5 z 5

Ani na své dovolené, tentokrát až za polárním kruhem, si Josef Bergman od svých povinností neoddechne. Poté, co se náhodně ocitne na místě činu, je nenásilně vtažen do vyšetřování vraždy neznáme ženy.
Ráda si přečtu dobrou severskou detektivku a tuto od Míši Klevisové můžu zařadit mezi ty opravdu povedené. Násilí nečekejte. Je to jiná seveřanka. Jiná než na jaké jsme ze severských bestsellerů zvyklí. Tento poklidně plynoucí, zajímavě se rozvíjející příběh zasazený do poutavého prostředí norských fjordů a nádherné okolní přírody, působí tak přesvědčivě, jakoby je autorka důvěrně znala. Za mě skvělá klasická detektivka...

mmmisulka.r
03.10.2017 4 z 5

Čtivá a zajímavá detektivka ze severského prostředí, díky tomu mě to opravdu bavilo.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

dlabikk
02.10.2017 2 z 5

Tato detektivka od autorky mi přišla zatím nejslabší. Děj se táhl, do dočtení jsem se musela nutit. Chybou asi byla volba severského prostředí. Detektivky / thrillery ze severu mám ráda pro jejich drsnost a tady mi to chybělo.

jankaander
01.10.2017 5 z 5

Konečně jsem kápla na detektivky které mě baví,četlo se to krásně a těším se na další,doporučuji

johannis
29.09.2017

Tyhle detektivky mam rada. Do posledni chvile nevite, kdo je vrahem. Muze to byt kdokoliv. Pribeh je neskutecne ctivy a chytlavy. A ač je to detektivka, neni tam tolik surovosti a psychopatickych vylevu jako u jinych.

alca.h
27.09.2017 5 z 5

Jako českou detektivku si málokdy představím něco čtivého. Je super, že jsem objevila Klevisovou. Začátek knihy byl pravda rozvleklý (co kapitola, to nové postavy, žádný spád). Pak se to krásně rozjelo a závěr byl rychlost sama. Plus bod dávám za skvěle vykreslený konec světa. Kdo v detektivkách nemusí krvavé extrémní způsoby vražd (severská krimi), a přesto rád vyšetřování záhad, bude se tady dobře bavit.

Puntíkatýhrnek
27.09.2017 5 z 5

Úžasné...smekám před paní Klevisovou, jak skvěle dokáže příběh zasadit do jakéhokoliv prostředí. Má smysl pro detaily i emoce, příběh mě vždycky vtáhne do děje..Moc se mi to líbilo...opět mi touhle knihou potvrdila, že je nejlepší současnou českou spisovatelkou, alespoň pro mne...Knihu určitě doporučuji.

raty
25.09.2017 5 z 5

Česká detektivka odehrávající se v zapadlé norské vesničce? Zajímavý a pěkně zpracovaný nápad. Opět skvělé čtení.

anko57
24.09.2017 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, čtivá, určitě si přečtu i její předchozí díla.

Yogini
23.09.2017 4 z 5

První 2/3 knihy jsem byla napnutá jak kšandy, hltala jsem Josefa Bergmana a příběh zanesený do Severu, poslední část mě zklamala, asi jsem čekala více šokující rozuzlení....má 3.kniha od této autorky, opět kvalitní, baví mě její psaní.

Jíťa512
23.09.2017 5 z 5

Již pátá skvělá Bergmanovka, těžko říct, která je nejlepší.

martina.bella
21.09.2017 5 z 5

Čtivá detektivka, nešlo se odtrhnout. Mě právě bavilo exotické prostředí dalekého severu, které tu je tak autenticky popsané,až mi u některých pasáží byla zima. A také jsem dostala chuť se tam podívat. Trochu mi to připomnělo knížky německého autora Jana Costina Wagnera, který též detektivní příběhy píše z Laponska, ačkoli je Němec.

alnahu
18.09.2017 4 z 5

Detektivka z norské vesnice ,kterou vyšetřuje český detektiv Josef Bergman se četla dobře, výborně jsou popsaná místa v Norsku, zálivy i fjordy, ale přesto se mi předešlé knihy z české prostředí líbily víc.

Heyhey
15.09.2017 5 z 5

Velmi jsem si tuto knihu užila. Chválím a doporučuji.

Keddie
15.09.2017 4 z 5

Předchozí díly se mi líbily více. Snad byl příběh trochu rozvláčnější. Už se těším, až se detektiv vrátí do Čech. Snad.

Danago
13.09.2017 3 z 5

Tak bohužel touto knížkou jsem se jen težko prokousávala. Příběh má zajímavý námět , ale bohužel knížka je na mě hodně pomalá. Vyšetřování se táhne, nic moc se neděje. Je to podle mě takový anglický styl detektivky , i když od čeké autorky odehrávající se v Norsku. Český kriminalista na dovolené v Norsku vyřeší vše svou intuicí a bravurním myšlením mnohem dřív než místní policie. Je to pro mě trošku naivní a moc mě to nebavilo.

hs777
08.09.2017 5 z 5

Poslední díl je jako třešinka na dortu . Opět výtečný - postavy, děj, prostředí, pátrání ... jediné, co mi trochu vadilo, že o tom sympatickém stárnoucím pohodáři Josefu Bergmanovi nám Michaela Klevisová neodhalila ještě víc ... no snad není všem dnům nebo spíš dílům konec. Tato série má ještě jednu velkou výhodu - nemusí se číst postupně. Takže co je volné v knihovně - neváhejte, půjčte a čtěte !

DariDerek
01.09.2017 5 z 5

Mám za sebou celou sérii a pro mě byl tento nejlepší díl. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/zmizela-v-mlze-michaela-klevisova.html

Aymira
20.08.2017 4 z 5

Michaela Klevisová píše velmi čtivě, což je výhoda, která u jejích knih dohání určitou průměrnost v ději. Tentokrát se vrhla na pole severské detektivky a to doslova, protože celý příběh se odehrává v téměř nejsevernějším bodě Evropy, kde polární lišky dávají dobrou noc. První třetina knihy je hodně rozvleklá, neboť se po celou dobu pouze seznamujeme s velkým množstvím postav, takže se časem jména začnou malinko plést. Ale s dalším detektivním dějem jsem spokojená (i když o žádném velkém vyšetřování nemůže být ani řeč) a ke konci do sebe všechno krásně zapadlo. Určitě ke spokojenosti velkou měrou přispělo právě prostředí, nejsem si úplně jistá, jestli by takto příběh fungoval i v českých podmínkách. Na další knihu si mileráda počkám a už teď se na ni těším.

genie
18.08.2017 4 z 5

Novinka z pera české autorky je opět povedená - slušná zápletka, uvěřitelné postavy, na zajímavosti přidalo severské prostředí ... Přesto se těším, až Bergman bude řešit zase něco "doma".