Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1644 440

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

Hana46
04.06.2018 5 z 5

Knížky od této autorky se mi moc líbí, vždy mně na nich něco překvapí. Napínavá zápletka i krásné popisy přírody. Mohu jen doporučit.

85098211
03.06.2018 4 z 5

Detektivky paní Klevisové mám moc ráda a i tato kniha se vydařila. Je napínavá a zápletka originální. Jediné, co se mi nezdá zrovna pravděpodobné, je vyšetřování českého detektiva (respektive policisty) v Norsku. Sice používá selský rozum, ale taky mu všichni tak nějak samozřejmě a s ochotou vychází vstříc a ve všem mu vyhoví. To by jako fakt takhle mohlo fungovat?!

Zuzaa
24.05.2018 2 z 5

Bohužel, mě tato kniha nezaujala. Severské detektivky mám ráda, ale tato na mě fungovala jak prášky na spaní. Odložila jsem ji po několika dnech trápení, asi v polovině a děsně se mi ulevilo, že ji vlastně nemusím dočítat...

Bustedka
18.05.2018 4 z 5

Klevisová mě začala opravdu moc bavit. Píše poutavě, příběh má celkem spád a nepopisuje naprosté zbytečnosti. Paradoxně jediné co mi na té detektivce vadilo bylo prostředí Norska, protože jsem z těch severských detektivek nějaká přeseverovaná a těšila jsem se na ryze českou detektivku

Allla9
12.05.2018 5 z 5

Učaroval mi popis severské přírody. Autorka píše poutavě a napínavě.

Modrina
10.05.2018 5 z 5

Knihám této autorky jsem vyloženě propadla. A tato kniha se navíc odehrávala v oblasti, kterou jsme se před pár lety nesmírně rádi toulali, takže se mi příběh odehrával doslova před očima. Skvěle odvyprávěno, v podstatě jsem ani nepotřebovala znát vraha. :)

intelektuálka
08.05.2018 5 z 5

Zajímavý detektivní příběh české autorky.
Sympatická postava detektiva, který se na dovolené v norském fjordu dostává na stopu zločinu. Kniha má hodně postav a jejich osudy jsou propletené.
A motiv vraždy byl pro mne nečekaný...
Doporučím.

koki.veru
08.05.2018 5 z 5

Velice povedena knizka,akorat me mrzi,ze tam nebylo vice o Ann-Solveig. Ale super povedeny cesky thriller :-)

ArwenAragorn
30.04.2018 5 z 5

Josef Bergman tentokrát pátrá po pachateli vraždy až za polárním kruhem. Kniha je čtivá, napínavá, postavy jsou dobře vykresleny. Jedná se o další vydařenou detektivku od Michaely Klevisové.
Zjistila jsem, že příběhy, odehrávající se v cizině se mi líbí víc, než ty, ke kterým dochází u nás.

novina
24.04.2018 4 z 5

Mé oblíbené prostředí - severská země :) Příběh byl čtivý a do poslední chvíle jsem vraha neodhalila. Přítomnost českého kriminalisty byla příjemným zpestřením.

Aaliyan
20.04.2018 5 z 5

Klevisová to prostě umí. Zbytečně nezachází někam, kde by si ve svém psaní či popisu nebyla jistá, knihu situovala do úzkého prostoru, ale o to více si s ním i s postavami vyhrála. Kniha je neskutečně čtivá, napínavá, dobře propracovaná a bavila mě od začátku do konce.

bigben
17.04.2018 4 z 5

Druhá knížka od této autorky a byla jsem spokojená. Příběh se lehce zamotal a chudák hlavní hrdina si neodpočine ani na dovolené. Jen některé popisovací pasáže bych zkrátila.

i.stefany
17.04.2018 5 z 5

Příjemná detektivka z prostředí norských fjordů nabízí opět zamotaný příběh místních obyvatel, který pomůže rozluštit Josef Bergman.

nova8907
17.04.2018 5 z 5

Hezky se mi četla

mirka71
16.04.2018 5 z 5

Dobrá detektivka, styl Michaely Klevisové mi sedí, dobře se čte, stejně jako její ostatní knížky přečteno téměř na jeden zátah. Sympatický kriminalista, ještě stará škola, který se nebojí použít selský rozum... takových je dnes jako šafránu, bohužel....

kob
16.04.2018 5 z 5

Tak jsem si říkala, že si na nějakou dobu oddychnu od severských autorů, sáhnu po Klevisové - a šup, jsem v Norsku ;-) V žádném případě však nelituji - líbila se mi.

zdehan
16.04.2018 4 z 5

Kniha byla pěkná líbila se mě doporučuji na přečtení.

mysterygirl
06.04.2018

Tak já vám nevím, jsem na str 63 a nějak se pořád nemůžu začíst.. a přitom se mi všechny ostatní knihy líbily..

twiggynka
06.04.2018 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila! Místy zbytečně zdlouhavé popisování, ale celkový dojem super!

Nikkaa
02.04.2018 4 z 5

Krásné oddychové čtení, ráda si přečtu i další knihy s vědomím že budou stejně dobré...