Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1644 440

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

LeHor
11.10.2022 3 z 5

Přečetla jsem, ale za mne zdlouhavé. Doufám, že další díl bude lepší a z Čech.

MarNe
05.10.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou.
Příjemná oddychovka v netypickém prostředí pro českou autorku. Zajímavá zápletka. Vraha jsem neodhalila.

Mišák240
26.09.2022 4 z 5

Pěkný oddychový detektivní příběh. Ráda si přečtu další knihy od autorky.

8182
18.09.2022 3 z 5

Knihu jsem četla déle než jsem chtěla, autorčin styl mi příliš nesedí, i když téma českého detektiva na dovolené není špatné.

Kortez
10.09.2022 3 z 5

Audiokniha.
V autě při poslechu audioknih skvěle ubíhá čas a kilometry. Takže já se bavil. Jenže já se bavil právě na tom, jak Bergman zrovna na dovolené když si jde za polární kruh odpočinout od vražd a mrtvol najde čistě náhodou další mrtvolu, jak mu krásně jde vyšetřování tam kde nemá žádné pravomoci, jak mu všichni všechno hned vyklopí a ještě se s každým vesničanem z konce světa bez problémů domluví.

Barakoudel
10.09.2022 3 z 5

Knížku jsem četla před pár lety, střípky závěru si vybavuji. Pro mě ale určitě nepatří mezi desítku nejlepších detektivek, které jsem zatím četla, ačkoli na české krimi úrovni může patřit vysoko. Líbila se mi propracovanost chování postav, závěrečné vysvětlení téměř každého detailu, který byl v příběhu zmíněný a snad nulová chybovost a překlepovost v pravopisné stránce. Třeba ale jednou v hodnocení změním názor, pokud se ke knížce vrátím.

mirinda973
05.09.2022 4 z 5

Pro mě zatím asi nejlepší z přečtených od paní Klevisové.
Zajímavá zápletka, vůbec jsem netušila vraha:o)
Super, doporučuji

otesánek
28.08.2022 5 z 5

Bergman se stává svědkem zločinu a díky své profesionální deformaci se jeho dovolená stane pátráním soukromého očka. Jedinou maličkou výtku ke knize mám. To že každý - až asi na dvě postavy- mluví plynule anglicky a komunikace za polárním kruhem teda úplně na pohodu. To je takové "neuvěřitelné". Tedy alespoň pro mně. Jinak skvělá kniha. Líbí se mi popis krajiny. Žádné zdlouhavé líčení každého kamene na cestě a přesto si dokážu představit jak foukal vítr, táhlo od moře a jak asi vypadala stará škola.

Magrata15
27.08.2022 5 z 5

Knihy od M. Klevisové se mi prostě líbí.
Na začátku to vůbec nevypadá jako detektivka, je tam dlouhý popis prostředí a seznámení s postavami, ale pak už je to hodně rychlé. A Bergman je sice trošku morous, ale sympaťák.

Kami33
25.08.2022 5 z 5

Opět hezké čtení

cukrovka
25.08.2022 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Autorka mě opět nezklamala. Zajímavé prostředí, dobře vykreslené postavy a jejich vztahy a dostatek napětí. Jen mě trochu zarazilo, jak Bergman umí dobře anglicky, když v minulém díle preferoval němčinu.

vlčice68
20.08.2022 5 z 5

Nádherně vykreslené prostředí, literárně kvalitní.

Nikol681
18.08.2022 4 z 5

Zmizela v mlze, je trochu odbočka z Čech, ale opět velmi pěkně napsané, napínavé. Skvěle popsaná příroda, parádně vykreslené postavy. Knížka má spád a opět stojí za přečtení :)

FoxFox
08.08.2022 5 z 5

Nečetla jsem žádný jiný díl z této série, ale Zmizela v mlze se mi líbila hodně.
Kniha začíná zmizením Ann-Solvieg, ale není to zdaleka jediná podivná věc, která se na odlehlém norském fjordu stane. Zvolené prostředí dodávalo ději na zajímavosti, atmosféra byla skvěle vylíčena. Autorka výborně vykreslila i jednotlivé postavy, kdy žádná nebyla černobílá a měla pro svoje jednání určité důvody.
Doporučuji a určitě se ráda pustím i do dalších případů detektiva Bergmana.

mcabr
03.08.2022 5 z 5

Pěkné čtení, zajímavý děj.

ErikaKej
30.07.2022 5 z 5

Ako prvé som od Michaely Klevisovej čítala knihy odohrávajúce sa v Česku , a preto som bola zvedavá ako sa popasuje s nečeskými reáliami. A nebola som sklamaná. Krásne vykreslené prostredie, sonda do postáv a napínava zápletka radia knihu medzi výborne romány. Klevisova nepíše klasické detektívky, skôr romány s detektívnou zápletkou. Príbeh som mala zhltnutý za 1 deň, počuvala som to ako audioknihu. Kristýna Kocianová číta nádherne, veľmi príjemne sa počúva jej hlas. Odporúčam.

JIVaJaH
30.07.2022 5 z 5

Kniha ve stylu A.Christie. Zajímavý děj, skvěle vylíčené postavy a krajina kolem polárního kruhu.

sweeney
24.07.2022 5 z 5

Nerada se sice co se týče děl Michaely Klevisové neustále opakuji, nicméně opět zase musím. Úžasné čtení. Zkrátka se mi její knihy líbí víc a víc. A že je děj opět zasazen mimo české luhy a háje? Za mě vůbec nevadí. Příběh je naopak cizím prostředím ozvláštněn. Palec nahoru :)

martini.ce
24.07.2022 5 z 5

Mě to prostě baví. Styl vyprávění, jednotlivé lidské osudy i detektiv, co neumí ani na dovolené odpočívat. A do polozapomenuté vesničky u moře bych se taky hned podívala.

rafan65
17.07.2022 5 z 5

Za mě opět spokojenost. Český vyšetřovatel Bergman zavítá do Norska na rybářskou dovolenou, kde řeší další případ. Životy lidí obývajících nehostinné končiny kdesi za polárním kruhem popisuje Michaela Klevisová velmi hodnověrně. Příběhy kriminalisty Bergmana mě baví, líbí se mi sympaticky a lidsky působící postavy, pomalé tempo příběhu a také pokaždé jiné místo zločinu. Jinak děj i zápletka jsou zajímavé. Četbu jsem si užíval.