Vraní oko

Vraní oko
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510620/bmid_vrani-oko-tIT-510620.png 5 1178 1178

Josef Bergman série

< 8. díl

Dvojnásobná držitelka ceny za nejlepší českou detektivku Michaela Klevisová se vrací k oblíbenému kriminalistovi Josefu Bergmanovi. Vyšetřování ho tentokrát zavede do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět a podezřívat. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky a dalšími podezřelými okolnostmi. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i těch, kteří před druhými něco skrývají.... celý text

veruptackova
11.07.2023 5 z 5

Michaela Klevisová se pro mě po přečtení této knihy stala Agathou Christie moderní doby. Samozřejmě si tuto teorii budu muset potvrdit u dalších knih autorky. Nyní mě nenapadá autor, jehož styl by se Královně zločinu více podobal. Který by perfektně vystavěl zápletku a propletl postavy. Pro někoho možná bude mít tato kniha mít hodně pomalý začátek. Není to detektivka, ve které najdete mrtvolu v první kapitole. Naopak trvá asi 100 stran než k něčemu pořádně dojde a než přijde na scénu vyšetřovatel. A i v tom vidím onu podobnost s klasickými detektivkami.
Vraní oko bude ideální pro ty z vás, kteří nemáte rádi krvavé detektivky, ale naopak vyhledáváte dobře vystavěnou zápletku, hloubku postav a nevadí vám, že jich je možná trochu víc.

Za sebe rozhodně knihu doporučuji. Byla jsem nadšená a hodlám se teď vrhnout na sérii pěkně od začátku.

VevodkyneLinda
10.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od paní Klevisové. Tajím dech a nemám slov. Po právu je paní Klevisová nazývána královnou českých detektivek. Moc se těším na její další díla.

ledu
10.07.2023 4 z 5

Čtivá a napínavá detektivka, příjemná prázdninová oddychovka. Knížky M. Klevisové mají vyrovnanou kvalitu.

katka.oo
09.07.2023 5 z 5

Opět perfektní a skvělé čtení od M.Klevisové, autorka opět nezklamala a napsala nám výtečné pokračování detektivek s Josefem Bergmanem, čtivý příběh, líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával, dobře popsané vztahy mezi lidmi, poklidné čtení, nemám nic co bych vytkla a hodnotím na plných 5*.

wooloong
08.07.2023 3 z 5

Tentokrát dost zklamání. Příběh nebyl úplně špatný, ale ta detektivní linka nějak nedržela pohromadě. A vrahovi jsem tu motivaci prostě nevěřila. Autorka umí lépe.

PrinceznaM
06.07.2023 3 z 5

Příběh je zajímavý, nicméně jsem při prvních kapitolách přemýšlela, zda knihu neodložím. Poněkud zdlouhavý úvod nabral na tempu až s příjezdem vyšetřovatele Bergamana, ale ani tak to nestačilo na víc, než slabé 3 hvězdy. Pokud někdo hledá jednoduché detektivní čtení, třeba na léto, proč ne.

Andělský
05.07.2023 2 z 5

Po třech dnech dočteno. Autorku jsem neznal, ale díky recenzím jsem si Vraní oko koupil. Neřekl bych, že jsem promrhal tři dny vniveč, četlo se to hezky, ale celkově to bylo zklamání. Podivně se to táhlo, k postavám jsem si nevytvořil žádný vztah, ke konci jsem se přistihl, že musím chvíli přemýšlet, kdo vlastně je Nikola, kdo je Sylva. Nějak mě to nedokázalo vtáhnout. Nekonalo se ani žádné 'Wow, tak tohle je vrah!'. Vlastně to ani nebylo překvapení. Další (i předchozí) knihy autorky nejspíš vynechám.

marketa7
05.07.2023 4 z 5

Pěkné to bylo... Detektivní příběh z jižní Moravy bravurně (jak jinak) vyřešený Bergmanem a jeho kolegyní. Postavy nečernobílé, pachatel vcelku nečekaný.

Ladygeront
03.07.2023 3 z 5

Tentokrát nechválím, to se to nekonečně vleklo!

Toňula
02.07.2023 5 z 5

Ani tentokrát autorka nezklamala, sympatická dvojice vyšetřovatelů odhaluje zákulisí dvou vražd ornitologů, propletence lidské vztahů a tajemství z minulosti, jemné napětí od začátku až do konce, čtivý způsob vyprávění, zkrátka to nemělo chybu!

twigxi
01.07.2023 3 z 5

Miluju serii s detektivem Bergmanem. Tato je ale trochu slabsi, dej mi prisel moc rozvlekly.

Scheila
29.06.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po detektivním románu a nelituji. Kniha je psaná svižně, čtivě, odehrává se na hezkém místě a jedná se o super zápletku. :) Líbí se mi, že jsem se z knihy dozvěděla okrajově historii jedné zmíněné tradice, kterou jsem doposud neznala. Jediné co bych knize vytkla a proto hvězda dolu, je to, že jsem nepociťovala emoce se žádnou z postav. Ne že by byli postavy nesympatické, to naopak, postavy byli velmi zajímavé, ale chybělo mi tam něco, nějaká ta jiskra abych si alespoň jednu postavu oblíbila, nebo naopak nesnasela. Prostě žádná emoce vůči žádné postavě. Což je pro mě v knize důležité. Kniha ve mě nevyvolala emoce naprosto žádné. Příběh se četl hezky, lehce, odvíjel se svižně a žádné zbytečné pasáže sem nevnímala, ale ty emoce tam chyběli. Škoda. Každopádně se mi kniha dějově moc líbila a vím že po této autorce sáhnu i příště.

martinaandulka
28.06.2023 5 z 5

Česká detektivka od Klevisové je výborná je ze série Josef Bergman a i když je to už 8 díl má vzestupnou tendenci.Vraha jsem neuhodla,podezírala jsem kdekoho.ale ne toho pravého.Tentokrát nás vyšetřování zavede na Jižní Moravu do vesnice a chatové osady.

ZuK1
27.06.2023 5 z 5

Další skvěla knížka Michaely Klevisové a pokračování série s Josefem Bergmanem.
Připojuji se k níže uvedeným komentářům, i já si při jejím čtení užívala jak poklidně plynoucí příběh a jednotlivé postavy, tak atmosféru, kterou autorka dokáže úžasně a neuvěřitelně vystihnout! Člověk si připadá, jako by se právě nacházel na každém z popisovaných míst, vidí ho před sebou, slyší zvuky, cítí vůně ...
Pohodová detektivka, ze které jsem byla opravdu nadšená!

tami1
23.06.2023 5 z 5

Perfektní!

Autorka to zase dokázala! Z té atmosféry a popisu přírody mám pocit, jako bych potichu seděla a se zatajeným dechem pozorovala všechnu tu havěť.
Dokonalá psychologie postav a skvělé duo vyšetřovatelů úžasně dokresluje celý příběh.

Mišutamyš
21.06.2023 5 z 5

To bylo tak moc pěkný!
Příběh se hrozně dobře četl a děj odsýpal. Žádná záplava postav, ve kterých se ztrácíte, kdepak. Všechno krásně přehledné.
U Klevisové mám ráda, že vyšetřování plyne tak nějak poklidně, její popisy míst, kde se děj odehrává, na mne pokaždé přímo dýchnou tu jedinečnou atmosféru, kterou umí jen ona.
Za mě zase skvěle a jdu znovu číst předchozí díly. :-)

metrolog
21.06.2023 5 z 5

Dobrá detektivka, kde je všeho tak nějak přiměřeně. Má to spád, většinou úměrnou dávku pravděpodobnosti (i když ta sova...), no nakonec, možné je všechno. Trochu víc jsem čekal barvitější popis přírody, který mě v anotacích přiměl ke koupi knihy. Ale podtrženo a sečteno - spokojenost a dávám plný počet hvězdiček a všem detektivkařům doporučuji.

magnolia
16.06.2023 3 z 5

No, snad, kdybych ji nečetla po komisaři Wistingovi od H. L. Horsta, bylo by to na víc hvězd. Ale spíš ne.

morava
12.06.2023 5 z 5

Pomalu, ale jiste, zacinam byt zavisla na detektivkach pani Klevisove :-)
Tento dil jsem si uzila po vsech strankach, at uz jazykove, detektivni, vykresleni postav,popisy prirody, zkratka tento dil me bavil od zacatku ,az do konce. Dokonce si myslim, ze za me osobne z tech co jsem do ted precetla, nectu je totiz v poradi za sebou, asi zatim nejlepsi :-)
Proste velka spokojenost, a urcite doporucuji.

brabofka
11.06.2023 5 z 5

JB opět nezklamal. Už je to klasika, která se může jevit jako pomalý rozjezd. Ale nejdříve Vám vsechny představí, pak zčásti popíše co a jak a pak na scénu nastoupí ON - "mého srdce šampion". A už to jede. Grandiozní finále, kde se vše vysvětlí a zapadne do sebe jako hodinový strojek. Za to, že jsem knihu přečetla za 1 večer a zase budu čekat, hvězdy sebrat nemůžu.