Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84926/bmid_dum-na-samote-6Bt-84926.jpg 4 1558 417

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah? A kdo v noci chodí okolo mlýna, jako by tu něco hledal? Nyní je na inspektoru Bergmanovi, aby určil, zda se vodítko k případu neskrývá ve složitě propletených vztazích obyvatel obce, kde má téměř každý nějaké tajemství....... celý text

Annannas
22.11.2020 5 z 5

Mám moc ráda její knihy, detektivní zápletka je vždy velmi dobře doplněná životními příběhy osob. Tato mě opět nezklamala.

Poandré
19.11.2020 3 z 5

Tahle detektivka mě nechávala tak nějak v klidu, což jiné detektivky od M.Klevisové mě kolikrát nenechaly ani spát. Možná jen můj dojem. A co se stalo s Radimem?

Mateo67
14.11.2020 3 z 5

Ráda se ke knihám Michaely Klevisové vracím, protože pro mě mají jedno velké plus a tím je české prostředí se vším všudy. Prostě si v jejích knihách připadáte jako doma. Přesto dávám tentokrát jen tři hvězdičky, protože mě od začátku naladil jak název knihy (bohužel zavádějící), tak i její podařený, až trochu tajemný úvod, ale moje očekávání se po celou dobu čtení nějak nepodařilo naplnit.

PéEm
13.11.2020 5 z 5

Mám ráda tento styl příběhu,kdy to není čistě detektivka,ale jsou tam rozehrané i příběhy postav. Líbí se mi popisy myšlení jednotlivých osob, postupné odhalování vzájemných vazeb. Jsem ráda, že jsem p. Klevisovou objevila.

Slaďoška
12.11.2020 5 z 5

Opět krásně psaný detektivní příběh. Líbí se mi, že u knih této autorky si vždy odpočinu od krvavých severských detektivek a i tak čtu jedním dechem ????. Určitě si pořím její další knihy ????????

Tyet
12.11.2020 3 z 5

Průměrná česká detektivka, dobře se čte. Autorka by si měla zjistit, jak vypadají květy morušovníku :)

Kaja1
11.11.2020 5 z 5

Je vidět, že I v našem prostředí může vzniknout detektivka, která je stejně tajemná, jako ty severské, I když takova malebnější:)) Jen nevím, co se stalo s Radimem Lechem, žije nebo ho někdo zabil ?

Ver1982
01.11.2020 5 z 5

Ještě lepší než dva předchozí díly, které byly také super. Klevisová tímto dílem dohnala mou dosud naší nejoblíbenější autorku Váňovou. :)

Lehrerin
28.10.2020 5 z 5

Dům na samotě je moje třetí detektivka Michaely Klevisové. Také dvě předchozí jsem hodnotila pěti hvězdičkami, ale tentokrát mě mrzí, že nemám možnost dát hvězdiček aspoň šest. Zamilovala jsem si obyvatele Smrčiny a moc by mě zajímalo, jak to s nimi bude dál. Škoda, že už to skončilo. Za mě další super odpočinkový čtenářský zážitek.

martineden
24.10.2020 5 z 5

Opět skvělé! Vlastně by mě to bavilo, i kdyby to nebyla detektivka, ale román o lidech, vztazích, zvířatech. Psychologie postav super!

Jiitush
23.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Anotace vás navnadí na příběh jakési Nely, která koupila starý mlýn. Naivně se tedy upnete na postavu Nely, protože si myslíte, že je to hlavní postava knihy. Jenže bohužel, Nela není jednak hlavní postavou, ale vlastně není ani nijak důležitou postavou pro děj (zpětně si říkám, která z těch postav vlastně byla důležitá pro děj?). Anotace vás naláká na příběh hrdinky, která se po celou dobu akorát bojí ve velkém opuštěném mlýně a přemýšlí, jestli ho má prodat nebo ne (pardon za spoiler).

Já nevím, ale nejlepší české detektivky si prostě představuju jinak. Knihy Michaely Klevisové jsou jen o rozbředlém a natahovaném pitvání se v psychice postav, které jsou vám většinou stejně ukradené. Na mě postavy nepůsobí vždy úplně realisticky, jednak za to může přehršel neobvyklých jmen postav (taková Bohdana Břečková z Bahna, to nezní ani trochu smyšleně, že jo) a jednak chování postav mi taky mnohdy připadá nelogické (Žena zaměstnaná v pražské galerii odejde na vesnici dělat hospodyni? Manželka žije rok s vědomím, že ji manžel podvádí a nic s tím nedělá? Manžel schovává po domě dárky pro milenku tak, aby je hospodyně našla? a takových otázek mě v průběhu knihy napadlo spoustu.) a stopy vedoucí k odhalení pachatele mi přijdou dost náhodné (např. brož s volavkami), nehledně na to, že případ se zničehonic vyřeší až na poslední stránce knihy...

Od Klevisové jsem četla už tři knihy a pokaždé jsem se po přečtení cítila zklamaná, jako by mi tam něco chybělo. V nejbližší době po dalších knížkách ze série určitě nesáhnu ...

pavla.ba
22.10.2020 4 z 5

Bylo zajímavé začít číst detektivku, kde nejsou jména jako Olafsson a George, ale naopak kniha působí domácky. Líbil se mi námět, styl psaní, postavy. Jsem možná zvyklá na trošku drsnější atmosféru, ale jako taková příjemná odpočinková detektivka se mi to líbilo :)

zdenka4808
21.10.2020 5 z 5

Moje druhá kníha od M. Klevisové. Velmi se mi líbí styl, jakým autorka píše. Starý mlýn, samota a zavražděná žena. Musím se přiznat, že jsem se docela bála, ale je toho tak akorát. Už se těším na další příběh ze série.

helenkan
16.10.2020 3 z 5

Moje druhá knížka od téhle vychvalované spisovatelky a já stále nějak nevím, co si mám myslet. Zase jsem tak trochu zklamaná. Svým způsobem sice pěkná detektivka, ale jakoby tam něco chybělo a dost věcí bylo nevyřešeno. A pak, jedno zamyšlení a Kadeřník s kterým se tak trápili je odhalen. A hotovo konec.

evask
10.10.2020 5 z 5

Dávám nakonec pět*, protože děj byl poutavý a přitom žádný drasťák plný násilí. Ale vadí mně nepřirozené dialogy, slova, která se v běžném rozhovoru nepoužívají (“nejprve”). A pak také zbytečné prodlužování textu, třeba když se tu samou informaci, řečenou jen trochu jinými slovy, dočtu znovu o pár vět dál. To si vždycky řeknu, jestli snad nakladatel platí podle počtu popsaných stránek.

ctenardejv
02.10.2020 5 z 5

Bavilo, český Minier :)

borupet
29.09.2020 4 z 5

Pěkné, čtivé, moje čtvrtá kniha od autorky. Opět hvězda dolů za rozvleklý začátek, ze začátku se vždycky nemůžu začíst, ale pak to dostane spád a je těžké se odtrhnout.

JustWomen
28.09.2020 3 z 5

Takové klidné čtení bez emocí. Nebylo to špatné, ale poněkud rozvleklé a kostrbaté, v podstatě se ani neřešily pražské vraždy Kadeřníka, ale vztahy lidí na vesnici, kde došlo k dalším vraždám, ačkoliv vůbec nebylo jisté, že se jedná o téhož vraha. Výhodou byla česká jména, která se nepletla. Závěr rychlý, stačila jedna myšlenka a bylo po všem.

ElleNora
22.09.2020 4 z 5

V malé vesnici střeží lidé spoustu tajemství a inspektor Bergman musí všem přijít na kloub. Tentokrát se řeší víc vražd a je tu otázka, jestli se jedná o více vrahů, čímž autorka děj ještě víc zkomplikovala. Motiv nemá nejdřív téměř nikdo, ale po druhé vraždě to vypadá, že mohl vraždit kdokoli. Přiznám se, že jsem vraha dostatečně včas neodhalila.
Mnoho postav jsem si zamilovala, víme, co je k jejich chování vedlo. Prostě sympatické, čtivé. Těším se na další knihy.

Eicherik
08.09.2020 5 z 5

Dům na samotě je parádní česká detektivka, která mě naprosto uchvátila. Autorka pěkně vykreslila prostředí malé vesnice. O soukromí vyšetřovatelů se tolik nedovíme, ale některé další postavy jsou popsány dostatečně. Postavy se nepletou. Jedno tajemství příběhu zůstalo nezodpovězeno, ale to mi nevadí. Obálka se zeleným písmem je pěkná. Epilog je dojemný. Sérii mám v oblíbených a těším se na další případy.