Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84926/bmid_dum-na-samote-6Bt-84926.jpg 4 1558 417

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah? A kdo v noci chodí okolo mlýna, jako by tu něco hledal? Nyní je na inspektoru Bergmanovi, aby určil, zda se vodítko k případu neskrývá ve složitě propletených vztazích obyvatel obce, kde má téměř každý nějaké tajemství....... celý text

veronika9761
14.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Trochu mene uryvku ze spolecenskeho romanu a vice vysetrovani, a hnedle to pribehu mnohem vic svedci. Chtěla sem dat 5*, ale zklamalo me, ze vsechna tajemstvi odhalena nebyla.

Cajda
13.04.2021 5 z 5

Bezva, bezva, bezva - jdu na další :o) Tohle se dá číst vlastně pořád, paní Klevisová píše vážně příjemně. I když ne úplně příjemné věci.

slaska77
04.04.2021 5 z 5

Paní Michaelu obdivuji a čtu již roky, někdy jsem měla pocit, že detektivce něco chybí, ale tahle se mi opravdu zase líbila hodně, přestože je již staršího data vydání. Inspektora Bergmana bylo tentokrát méně, což ale vůbec nevadilo, protože autorka opět krásně vystavěla všechny postavy, že každá z nich mohla být otevřeně či skrytě vrahem. Hlavní zápletka sice byla trochu klišé, ale bohužel takto to v životě chodí. Závěrečný epilog byl takové pohlazení na duši a to mých 4,5 hvězdiček zaokrouhlilo matematicky, tedy nahoru:-) PS. Kniha opět poputuje do místní knihovny, proto věřím, že jí mohu splnit téma darované knihy (i když splnila by i téma práce se zvířaty)

Briv
18.03.2021 4 z 5

Dům na samotě mi půjčila sousedka a to ho ještě ani nestihla přečíst. Přiznávám se, že české detektivky nečtu nijak často, tak jsem neměla ani přehnaná očekávání.
Text se čte dobře, příjemně "utíká".
V knize se pohybujeme u dostihových stájí a zamotáme se do vztahů lidí převážně z jedné menší vesnice. Místy dokáže spisovatelka vystupňovat napětí a strach, kdy někdo tajemně obchází starý mlýn, kde je sama mladá žena.
Pro mě to bylo příjemné, rychlé oddechové čtení, zřejmě ale další knihy od p. Klevisové číst nebudu.

Klára90
15.03.2021 5 z 5

Ooo to bylo velmi milé překvapení. Má první kniha od autorky a jsem ráda, že jsem ji objevila. Příběh byl uvěřitelný a napínavý po celou dobu. A líbí se mi i české prostředí - vše je hned více představitelné - vesnice a nátury místních obyvatel, rozhovory, uvažování postav. Tohle mi prostě sedlo

Vlaďkaa4
14.03.2021 5 z 5

Další podarená detektivka, kde jsou paralelně dva vrazi. Je zda trefně popsané soužití na malé vesnici. Všichni vědí všechno, ale nikdo nemá takový charakter, aby to řekl nahlas.

1predseda
09.03.2021 5 z 5

Určitě nezklame, chvílemi nadprůměr - klasická detektivka . A Radim ? A´t se z té Ameriky ozve :-)

Ignis
24.02.2021 3 z 5

Dobře se to četlo, jenom je to tak měsíc, co jsem tu knížku dočetla a už si ji vlastně ani nepamatuju.

Nočnípták
17.02.2021 5 z 5

Samozřejmě, že autorka nezklamala. Moc dobře se mi kniha četla. Vraha jsem podezřívala docela brzo, pak zase ne, pak jo. Bezvadně paní Klevisová mate a svádí z pravé cesty.
Někteří čtenáři píší, že je škoda, že nevíme co se stalo s Radimem. Já jsem ráda, můžu si třeba myslet, že někde spokojeně žije. Nebo nespokojeně. Fantazii se meze nekladou.

MajaN
12.02.2021 5 z 5

Prostredie českej dediny, ktorá nemá veľa obyvateľov,ale nájdu sa tam zaujímavé vzorky charakterov.Zaujímavý prepletenec osudov,charakterov-osoby výnimočné,egoistické,obetavé ,valcované osudom.Idealisti z mesta ktorí chceli rekonštruovať starý mlyn,tréner koní s rodinou, krčmár ktorému záhadne zmizol syn a jeho manželka to rieši tajným popíjaním.Bohatí, bezdetní podnikatelia,majitelia koní ,ktorých život sa stal stereotypom,zvykom.V románe ani jedna z postáv nemá ideálny ,spokojný život .Všade je nejaké slabé miesto, trauma,existenčný problém,ambícia.V tomto prostredí, kde sa zdanlivo nič nedeje,sa zrazu stane vražda,ktorá je veľmi podobná s vraždami v Prahe.Tu nastupuje detektív Beran.Kým rozplieta nitky ,pátra v minulosti všetkých postáv,hľadá motív ,stane sa vražda číslo 2.Geniálne rozohraný dej ma do poslednej chvíle držal v napätí,nútil ma anylyzovať,dedukovať,hľadať vraha.A teda, že kandidátov na páchateľa som mala viac.Dej je bravúrne zvládnutý,nikde nestagnuje,celý čas sa dynamicky vyvíja a to je to, čo ma baví.

pedobro
05.02.2021 4 z 5

Mám ráda detektivky, ale pravda, české prakticky neznám, nečtu. Toto bylo náhodné a překvapivě příjemné první setkání s autorkou a nejspíš si od ní ještě něco přečtu.

petra4502
24.01.2021 5 z 5

Super knížka, napínavá do konce. Těším se na další knihu této spisovatelky.

Michaelabla
18.01.2021 5 z 5

Autorku jsem neznala, zakoupila jsem na zkoušku pro zpestření k mým oblíbeným severským detektivkám a kniha mne tolik bavila, že jsem vzápětí objednala další a také super.. Napínavé, čtivé, bez ultra drastických scén... Doporučuji...

PolarBear
17.01.2021 5 z 5

Na základě kladných komentářů jsem si ji vybrala do čtenářské výzvy. Je to dobrá detektivka klasického střihu s hezky propracovanými postavami, možná i trochu víc román než jen čistokrevná krimi. Nebude asi bavit čtenáře, kteří od detektivky očekávají akční scény a hrůzyplné popisy. Kdo má rád spíš krimi britského střihu, toho potěší dobře vykreslené vesnické prostředí, strašidelné pasáže o ženě, která žije sama ve starém domě na samotě. V čem s komentáři z poslední doby nesouhlasím je to, že mi vůbec nevadilo, že nebylo vysvětleno, co se stalo s chlapcem jménem Radim. V literatuře je běžné, že některé dějové linky zůstávají otevřené a autor nechá prostor pro fantazii čtenářů. Já to mám právě ráda, že se pak můžu domýšlet... Skalní čtenáři detektivek na to ale asi nejsou zvyklí. Podle mě to tak autorka nechala schválně - ono se asi těžko stane, že spisovatel něco "zapomene" vysvětlit :-) Co bych vytkla je, že nebyla ještě více zdůrazněná ta "koňská" linka příběhu. Ta mě bavila velmi a toto prostředí se v české literatuře moc často neobjevuje.

kasavubu
13.01.2021 4 z 5

Opět velmi povedená Klevisová. Jen ten závěr mě trochu zklamal. Rozuzlení, kdo byl Kadeřníkem, bylo zbytečně uspěchané, mohlo to být klidně více rozvedené. Rovněž byla škoda, že jsme se nedozvěděli, co se vlastně stalo s Radimem, jako by už na to najednou nebyl v knize prostor a autorka to předčasně utnula. Přitom je dost pravděpodobné, že to byl někdo z vesnice. Jinak nemám žádnou další výtku a těším se, že se brzy pustím do dalšího pokračování série.

mona.benny
04.01.2021 5 z 5

Pro mě další super čtiva detektivka! S touto autorkou nesahnu nikdy vedle. Doporučuji. Jediné co mě zklamalo, že nevím, jak skončil Radim. Autorka asi zapomněla objasnit jeho příběh.

LB11
26.12.2020 4 z 5

Zpočátku mi přišly hlavní postavy dost narušené. Knížka je napínavá. Pro ostatní: co se stalo s Radimem, vysvětleno nebylo.

wooloong
20.12.2020 4 z 5

Spíše psychologický román s detektivní zápletkou. Tentokrát jako by příběh utíkal do mnoha stran a ne vždy se všechno načaté uzavřelo. Především ta linie s Radimem. Tak jak to s ním vlastně bylo? Žije? Jestli ne, kde je jeho tělo? Kdo ho zabil? Proč?

Mychaela
19.12.2020 5 z 5

(SPOILER) 3. přečtená Klevisovka.
Je mi to už trochu trapný, ale já jsem opět spokojená jako mimino :D ...ta ženská prostě umí!
Na jejich detektivkách mě baví, že nejsou prvoplánové a od začátku průhledné. Šmodrchanec je sakra zašmodrchaný a rozplétá se hodně pomalu a vy prostě až do posledních pár desítek stránek nevíte. Maximálně si myslíte, že víte. Dialogy nejsou o ničem, nejsou to prázdné fráze, jako je tomu poslední dobou často u amerických "bestsellerů". Fakt o něčem vypráví a jako ženskou mě i dost baví, jak se člověk dozvídá o životech jednotlivých postav, o jejich soukromí... Prostě jsou to čtivé, živé knížky.
Ano, za rok už mi asi bude Sněžný měsíc, Dům na samotě i Zlodějka příběhů trochu splývat, ale tak o tom asi ani detektivky nejsou, ne? Mají člověka odreagovat, přivést na jiné myšlenky, zahnat nudu a to se autorce daří náramně!
Nicméně, Michaelo, s "nedořešeným" Radimem u mě máte vroubek :D Zajímalo by mě, jestli byl opomenutý schválně... Podle mě skončil fakt v základech Jindrovic vily... A viděla bych to na Vandy tatíka ;)

tonysojka
29.11.2020 4 z 5

Já byl opět čtenářsky spokojen, jen se ptám jako ostatní, kteří si všimli (já ne), co se vlastně stalo s Radimem?