Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1554 417

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

icezero
10.03.2023 4 z 5

Pěkně sepsaný příběh o lidských vztazích na malé vesnici, kde se vlastně všichni znají a vidí si skoro až do talíře... Nebo taky jinam. Tentokrát mi narozdil od dvou předchozích dílů ani nevadilo to, že je příběh trošku složitější spletenec vztahů a lidských osudů a detektivní příběh je občas trošku v pozadí. Každopádně těch postav je tolik, že se mi pachatele předem odhalit nepovedlo... Což mi teda vubec nevadí

attila1
28.02.2023 5 z 5

Opět krásné čtení. Napínavé až do konce.

simona8022
26.02.2023 5 z 5

Konečně mi bylo blízké prostředí a typ lidí, tak dávám o hvězdu víc, než minulým dílům. U Klevisové mám ten problém, že rozjíždí na intimnější rovině osudy v podstatě všech zúčastněných, takže až do konce nevím, s kým se ztotožnit, komu "fandit", koho brát jako "hlavního hrdinu". A to asi dělá její knihy tak chytlavé :)

VendulaB
25.02.2023

Zatím jednoznačně nejlepší kniha autorky (3. příběh série), tentokrát je kniha napínavá, čtivá, uvěřitelná. Možná mi chybělo trochu více policejního vyšetřování, kniha byla ve velké míře "pouze" románovým obrazem života na jedné vesnici. Přesto se četla moc dobře a užila jsem si ji.

Pet13
23.02.2023 5 z 5

Úžasná kniha s napětím až do konce.

jasminecka
16.02.2023 4 z 5

Knihu jsem dočetla, zápletka dobrá i rozzuzlení mě překvapilo, potěšilo mě vesnické a koňácké prostředí, bylo to i napínavé, ale... nějak jsem se nedovedla zbavit "metamyšlenek" (hm, takdy autorka nastiňuje vývoj; tady zvyšuje napětí; ...).

Květ
15.02.2023 5 z 5

Opět výborná Klevisová, aneb nejenom Dick Francis umí psát detektivky z dostihového prostředí :) Skvěle vystavený příběh, uvěřitelný, reálný, autorka umí krásně vykreslit postavy a jejich charaktery. Malou vesnicí Smrčina otřese nález zavražděné ženy. Přijíždí pražský detektiv Bergman a rozmotává složité klubko vztahů, tajemství, lží a polopravd... Moc mě to bavilo, můžu doporučit.

Lucciella_L
23.01.2023

Tyto detektivky jsem si oblíbila. Shodou okolností jsem dva dny po přečtení knihy viděla filmové zpracování, které mě zklamalo. Kniha je skvělá, líbí se mi, jak vždy nenápadně odhalujete vraha, abyste za pár stránek zjistili, že ten to opravdu být nemohl. Nevadil mě ani děj, který je zasazen do dostihového sportu. Za mě parádní čtení

Nofar197
18.01.2023 4 z 5

Výborná krimi, ale zdaleka mě neoslovila tolik jako ostatní knížky paní Klevisove. Patrně kvůli tomu, že svět dostihového sportu je mi cizí.

maryska09
15.01.2023 4 z 5

Další dobře napsaná kniha mé oblíbené autorky. Její knihy jsou čtivé, baví mě dobře popsané české prostředí i velmi lidsky popsané postavy. Doporučuji a těším se na další

TynaBehuncikova
28.12.2022 5 z 5

Moje třetí kniha od Klevisové (čtu je na přeskáčku, ale nevadí to ničemu) a pecka! Tahle se mi snad líbí nejvíc. Prostředí malé vesnice a koňských závodů bylo skvělé. Klevisová umí nádherně vymyslet složitý příběh založený na lidských vztazích a tajemstvích, která jsou s nimi spojena.

norrasun
28.12.2022 5 z 5

Inspektor Bergman řeší vraždy mladých žen a kulisou je vesnické společenství lidí, z nichž každý skrývá nějaké to tajemství z minulosti.
Čtivá a svižně ubíhající detektivka, pro mě jednoznačně důvod se těšit na další počiny paní Klevisové.

Cheynn
19.12.2022 4 z 5

Napínavý příběh, zajímavá zápletka a dechberoucí čtení. Konec mě ale trochu zklamal - najednou hrozně rychlé vyřešení a konec.

karol.cadex
17.12.2022 3 z 5

Zatím díl po díle ubírám hvězdy a nevím, zdali se ještě k Bergmanovi vrátím. Tento díl mě skoro ubil.
Klevisová je skvělá autorka, detektivky má psány jako podle šablony. A to je asi ten problém. Mizí autentičnost, děj a chování postav občas ujedou kamsi do neznáma asi pro čtenářův pocit napětí, jenže pak je toho už moc. Méně je někdy více a tady opravdu převažuje řemeslo (jež autorka ovládá mistrně) a kniha tím ztrácí na duši.
Jediná sympatická postava ze všech mi byl pubertální Dominik. Přitom děj odehrávající se na vsi a ve stájích byl jak dělaný pro dobro a zlo, jenže tady prostě bylo navíc hrozně moc lidský zášti, hnaní se za mamonem a omezenosti, a to nejsem žádná naivka, co se týče povahy lidí.
Jak moc jsem byla z Bergmana nadšená u prvního dílu, rychle se pravděpodobně rozloučíme ještě před koncem. Bohužel.

martinaandulka
06.12.2022 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a moc se mi líbil,že už mám 2 knihy od Klevisové doma a jsem z její tvorby nadšená,tohle její třetí kniha co jsem dočetla a jsem velice spokojená.

PavlineCZka
01.12.2022 5 z 5

Detektivky pani Klevisove me bavi. Do posledni chvile jsem na pochybach, kdo je vrah.

lifeoptimist
18.11.2022 5 z 5

Další příběh, který bych přirovnala k předchozímu....doufám, že i ostatní díly si budou držet stejně dobrou úroveň

MiraRunaway
14.11.2022 5 z 5

Třetí kniha s Josefem Bergmanem rozhodně nezklamala. Bylo to napínavé. Zábavné a zajímavé postavy, vztahy, děj, prostředí. Nemám co vytknout. Chválím a doporučuji :) Moc mě zaujala brož a vše kolem ní.

Kačison
08.11.2022 5 z 5

Jo tak tahle kniha mě bavila asi nejvíc. Četlo se samo.

Edona
15.10.2022 4 z 5

Inspektor J. Bergman řeší vraždu mladé dívky na vesnici, která možná souvisí s nedávným řáděním sériového vraha v Praze. Kromě toho nás tentokrát paní Klevisová bere do dostihového prostředí a mezi obyvateli malé vesnice je možná více tajemství, než by člověka mohlo napadnout.

Za mě se Dům na samotě oproti předchozím dílům pomalu rozbíhá, což mi trochu dělalo problém se začtením. Autorka se zaměřuje na popis postav a na jejich mezilidské vztahy, příběh se rozpíná do více stran. Ale závěr a zápletka ten pomalý začátek zase hezky vyvažují.