Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1554 416

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

Aneleh
18.08.2013 5 z 5

Je to druhá kniha, kterou jsem zatím od této autorky přečetla a určitě si přečtu další. Zajímavá zápletka, skvělé psychologické vykreslení jednotlivých osob, z nichž každá má to svoje tajemství, k tomu trochu strašidelné a zároveň atraktivní prostředí koňských dostihů. Není to jako klasická detektivka, spíš poutavý příběh složený z mnoha lidských osudů a povah.

renataab
11.08.2013 4 z 5

Pěkný a čtivý příběh. Nejsem si jistá, kdo v tomto příběhu je hlavní hrdina. Více se věnuje prostoru Olze a Vandě, Nela je spíš okrajová postava a mrzí mě, že jí není věnováno více prostoru v knize s názvem podle jejího domova.

sabca
01.08.2013 5 z 5

Taky se mi tato kniha líbila víc než Kroky vraha. Zajímavá kriminální zápletka, kde nechybělo napětí až do konce. stojí za přečtení a těším se na další kriminálku od této spisovatelky.

Heyhey
22.07.2013 3 z 5

Kniha se čte dobře, závěry a vyústění děje jsou nečekaná. Lepší než její prvotina a tak se těším na další.

bbara155
27.06.2013 5 z 5

V pořadí třetí knížka této autorky a myslím, že nejlepší. Každá z postav má svoje malé nebo větší tajemství, které časem vyjde na světlo. Zajímavé je, že ani tak moc nejde o postavu vraha - to je takové překvapení na závěr, ale spíše o rozkrývání vztahů a tajností zúčastněných osob. Jen je škoda, že některé věci zůstaly nedořešeny a čtenář si má sám domýšlet co a jak. Knížka se mi ale líbila a autorka dokázala, že se stále zlepšuje.

mumunka
28.05.2013 4 z 5

Ze začátku sice takové lážo plážo :-),ale zhruba v polovině se to rozjede a člověk nechce knihu odložit, jen aby se už dozvěděl kdo je vrahem.

Blue
12.05.2013 4 z 5

Solidní detektivka, občas jsem měl pocit, že tu cítím ozvuk populární televizní midsomerské série, nicméně problémem je, že se nevyřešilo dávné zmizení Indyho syna. Ano, nebyla to hlavní zápletka, přidružila se až později, avšak bylo jí věnováno tolik prostoru, že její vyřešení je nakonec nezbytné. Určitě by to knize pomohlo. Takhle se cítím jako čtenář trochu ošizen.

Jančislava
03.05.2013 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Líbila se mi, postavy zajímavé a zápletka dobrá. Knihu jsem přečetla vcelku rychle, je to příjemné čtení. Sice ji znovu číst nebudu, ale mohu ji s klidem doporučit.

raty
18.03.2013 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od této autorky. Napínavá až do konce. Zajímavé prostředí.

1alena1
27.02.2013 5 z 5

Jako u každé knihy této autorky jsem se nemohla odtrhnout, prostě začnete číst a nedá vám to, dokud nejste u konce. Díky nízkému věku autorky se těším, že mě ještě mnohokrát udělá radost svým dalším dílkem.

Neri
05.02.2013 4 z 5

Dobrý detektivní příběh, správná dávka napětí, zajímavé hlavní postavy, něco mi ale u každé knihy této autorky chybí, něco, aby mne kniha bezvýhrady nadchla, asi vždy čekám trochu víc. Přesto si ráda přečtu každou její další knihu a příznivcům české detektivní tvorby mohu jen doporučit.

asterixka
06.10.2012 3 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka, čtivá, ale po přečtení prvých dvou knih od M.K. jsem očekávala trochu víc... přesto spisovatelku řadím mezi mé oblíbené.

Daisy2Little
07.06.2012 4 z 5

Čtivě napsaná kniha oceňované autorky, chtěla jsem se ke knize vracet, abych ji dočetla. Myslím, že je tam dobře vykreslená současnost i jednotlivé postavy. Taková klasická detektivka. Mně v ní jen chyběl určitý přesah, abych se dověděla něco zajímavého, nového, nejen kdo je vrah.

sachista
11.02.2012 5 z 5

Ze všech tří detektivek Michaely Klevisové rozhodně nejlepší počin. Výborně prokreslené vztahy, umně budované napětí, strašidelné prostředí osamoceného mlýna a inteligentní rozuzlení. Bravo, zatímco u předchozích dvou detektivek jsem měl drobné výhrady, Dům na samotě oceňuji nejvyšším možným hodnocením.

pihinka
11.12.2011

Knížku právě čtu a je naprosto úžasná, zajímavý děj a hlavně není to klasická detektivka: vražda a pátrání, jsou zde vykresleny i životní osudy hlavních postav, moc pěkné, další knihy od této autorky si moc ráda přečtu :-)

WEIL
27.09.2011

Vadí mi cizí názvy v českém prostředí, které je zde přítomné, i když jako by se příběh odehrával někde, kde se používají anglické a německé jména.