Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1578 1578

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

zdenek118
31.03.2018 4 z 5

Druhá knížka této autorky s detektivní zápletkou tentokráte umístěná do prostředí jedné malé obce jménem Smrčina na berounského okresu, kde se téměř celý děj odehrává v prostředí kolem dostihového sportu a chovu koní. Autorce nelze upřít snahu upoutat pozornost čtenářů hned ze začátku knihy tím, že byla nalezena mrtvola mladé dívky blízko starého mlýna nedaleko zmíněné obce.
První polovina knihy mě příliš neupoutala, protože autorka docela popisně seznamuje čtenáře s dalšími obyvateli obce s jejich povahami a s jejich vzájemnými vztahy ne vždy vřelými. V druhé části příběh pro mě začal mít spád, kdy autorka jménem policejního vyšetřovatele Bergmana, začíná rozplétat souvislosti vraždy dívky s dalšími vraždami. Trochu mně vadila skutečnost, že se z děje vytratila postava Nely, nové majitelky zchátralého starého mlýna, která se objevuje znovu v příběhu až v poslední třetině knihy. Přesto hodnotím knihu dobře, protože jsem se seznámil pro mě s novým prostředím chovu koní, dostihů a sázení. Kniha je čtivá a způsob vyprávění příběhu od autorky mě vyhovuje. Rád si přečtu i další její díla.

ilčidlo
19.03.2018 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, těším se na další

Modrina
11.03.2018 5 z 5

Třetí knížka od této autorky, kterou jsem si přečetla, se mi moc líbila. Další rozhodně budou následovat. :)

Knižní střípky
24.02.2018 3 z 5

Opět jsem si u detektivky od paní Klevisové odpočinula, mám ráda detektivky z českého prostředí, které mají hlavu a patu a to vždy u autorčiných knih najdu. Zde navíc bylo pro mě atraktivní prostředí, mám ráda detektivky z prostředí vesnic, opuštěných domů. Život na vesnici je jiný a i když jsem z velkého města, je mi bližší a vždy se ráda ponořím do příběhu z prostředí českého venkova. Čtení jsem si užila, se zápletkou jako takovou jsem velmi spokojená.

kopretina19
20.02.2018 5 z 5

Mé první setkání s detektivkou a rozhodně ne poslední. A musím říct, že tedy paráda. Knížka se četla úplně sama.

ctenarkaEva
10.02.2018 4 z 5

Další skvělá detektivka od této autorky, kterou jsem v poslední době se zájmem přečetla. Zajímavý příběh i prostředí - tajemný mlýn, postavy, z nichž každá má svá tajemství. Kniha se četla dobře, doporučuji ji stejně jako další knihy ze série o Josefu Bergmanovi.

JitkaHambi
01.02.2018 5 z 5

Má druhá kniha od této autorky a opět jsem nebyla zklamána.Vžila jsem se do osudů obyvatel Smrčiny tak, že mi bylo líto, že jsem knihu dočetla :-) Už se těším na další knihy od této autorky.

rubit
28.01.2018 4 z 5

M. Klevisovou mám z každou knížkou radši a radši. Moc mě baví její propletené příběhy plné postav, kde detektivní zápletka hraje spíše vedlejší roli. Jen mě trošku mrzí, že některé dějové linky nejsou kolikrát dotaženy do konce, ale to je maličkost. Moc se mě to líbilo.

ddkk
17.01.2018 4 z 5

Není to vůbec špatná detektivka, ale....možná jsme zmlsaní zahraniční produkcí promyšlených, komplikovaných a logicky na sebe navazujících příběhů, které nelze odložit aniž je dočteme...V tomto případě je vidět, že se autorka snaží příběh také více rozvinout, vést po různých liniích, k hlavnímu vyšetřování přidává jaksi mimochodem nepříliš intenzivně šetřený další případ. Naznačuje různé vztahové konflikty zúčastněných, snaží se čtenáře také tak trochu vodit za nos...No, dávám za snahu 4, ale nějak to pořád není úplně ono. A jen tak mimochodem, tajemství, které v knize naznačuje a týká se jednoho zmizení, odhaleno není. Že by se na ně zapomnělo?

mirka71
16.01.2018 5 z 5

Pěkná česká detektivka, další knížka autorky, kterou si ráda přečtu znovu. Hezký styl psaní, nenudí, zajímavá zápletka. Rozhodně stojí za přečtení.

Tereza299
06.01.2018 3 z 5

Knihu bych ohodnotila jako "v pořádku", i když mi přišlo že opět něco bylo až příliš rozvinuté a přišlo mi to jako ztráta času. A trochu mě mrzelo, že děj celkově neodpovídal popisu knihy na zadním obalu knihy. Očekávala jsem tedy něco úplně jiného, ale i tak jsem si knihu ráda přečetla.

Valborga
03.01.2018

Tak jsem si dnes udělala radost a koupila si knížku od Michaely Klevisové Dům na samotě. Zatím jsem od ní četla Ostrov šedých mnichů, kniha se mi moc líbila.

Adelajda_4
28.12.2017 5 z 5

Tuto autorku si začínám zamilovávat čím dál, tím víc. Její detektivky jsou skvělé a uvěřitelné. Postavy jsou perfektně vykreslené a baví mě, že jako my všichni i ony mají nějaká skrytá tajemství, která při vyšetřování vyplouvají na povrch. Českému čtenáři bude také blízké české prostředí, ve kterém se děj odehrává.

Marcik7
25.12.2017 5 z 5

opravdu výborná, napínavá, přitom přehledná a uvěřitelná

aja0661
24.12.2017 5 z 5

Naprosto skvela detektivka! Precteno jednim dechem

MMacicekk
13.12.2017 5 z 5

Dům na samotě je skvělý detektivní příběh odehrávající se v českém prostředí s českými obyvateli, kteří oplývají svou typickou náturou a složitě propletenými vztahy a dávnými tajemstvími, která by měla zůstat pohřbena. Postavy jsou vykresleny opravdu bravurně a i když jich v knize nevystupuje málo, neztrácíte se v nich, protože každá z nich je originální a nezaměnitelná. Po celou dobu na vás dýchá atmosféra malé vesničky, která by jako z oka vypadla mnohým vesničkám, s nimiž jste se už jistě někde setkali. Starý mlýn skrývající dávné tajemství působí tajuplně a přiznám se, že první kapitola ve mně vzbuzovala i strach. Čtení této knihy a rozmotávání vztahů mě nesmírně bavilo a přiznám se, že vraha jsem neuhodla až do poslední chvíle. Rozuzlení bylo překvapivé a i když spoustu práce odvedli místní lidé, svůj podíl na vyřešení případu měl i kapitán Josef Bergman, který čtenářům poodhalil trochu svoje soukromí. S knihou i autorkou jsem velmi spokojena a moc se těším na další případ Josefa Bergmana.

pavčape
07.12.2017 4 z 5

Třetí kniha Michaely Klevisové a můžu říct, že s každou další knížkou se mi její příběhy líbí víc a více. Jak již bylo níže řečeno, osoby jsou vykresleny zcela reálně, do posledního detailu a jsou zcela uvěřitelné ony i jejich osudy. Příběh domu na samotě má v sobě napětí a čte se velmi dobře. Rozuzlení příběhu a odhalení vraha poslední oběti je zcela logické. Hvězdičku ale musím ubrat za odhalení vraha předchozích zločinů. Celou dobu o něm čtenář nic nevěděl, v ději se mihl jen na chviličku a nakonec taková náhoda a je odhalen! Tohle jediné mi trochu zkazilo dojem . Jinak fakt dobrý! PS: Zjišťuju, že autorka má vážně ráda kočky ;-)

Welinie
12.11.2017 4 z 5

Příjemná oddechová detektivka s prostředí klidného venkova za Prahou.

Vlak7
30.10.2017 5 z 5

Spíš oddychovka. Severské detektivky nasadily vyšší laťku. Bez napětí.

Lucek
19.10.2017 5 z 5

Madam Klevisová mě baví čím dál víc!