Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1578 1578

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

konicekbily
07.10.2017 5 z 5

Třetí díl vyšetřovatele Bergmana moc nezatížil, většinu práce za něj, jak je u ní již zvykem, odvedla autorka formou skvělého stylu a propracovaností příběhu i postav. Navíc jsem se seznámil s chovem koní a dostihovými machinacemi a s "idylkou "vesnice u Berouna. Hledám další pokračování!

IVANA0123
16.09.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Konec jsem už dočítala jedním dechem. Pro mě možná nejlepší knížka od Michaely Klevisové. Dokáže postavy, ale hlavně prostředí popsat tak, že máte v hlavě dokonale vykreslené místo - starý mlýn s lávkou přes potok, statek, vilu Jindrových.... Prostě se stáváte součástí knížky a neradi ji a postavy z ní opouštíte. Za mě 5* a těším se na další knížku od této autorky.
(9/17)

neproniknu
31.08.2017 5 z 5

Můj skepticismus k doporučení vystřídalo velké překvapení :-). Přečteno "jedním vrzem" :-).

Toňula
08.08.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, bylo to příjemné překvapení - čtivý, detektivní příběh z české vesnice, ve kterém vystupují postavy typicky českého naturelu, střídání úhlů pohledu na události - to mám ráda a díky tomu proniknutí do psychologie postav. Velká spokojenost..

pinar
11.07.2017 5 z 5

Nejdřív jsem se bála knížku otevřít, že půjde o trochu o horor a temné čtení. Jaké bylo milé překvapení, když knížka začala plynout v příjemném českém příběhu s reálnými postavami v domácím (česká vesnice, typická hospoda) i nezvyklém prostředí (stáje, dostihy). Zajímavá zápletka, všechny postavy se záhy stanou vašimi přáteli nebo známými a jste zvědaví, co udělají na příští stránce. Moc pěkně se knížka čte, určitě doporučuju.

Liilith
26.03.2017 4 z 5

Čtivě napsaná kniha oceňované autorky, chtěla jsem se ke knize vracet, abych ji dočetla.Klevisová se stejnou měrou věnuje všem postavám, které uvede na scénu. Vypráví ve třetí osobě, což jí umožňuje střídat vypravěčské perspektivy, a čtenář je tak trochu nucen sympatizovat i s takovými typy, kteří by u línějších autorů zůstali jednostrannými padouchy ( třeba mladá vyděračka, kterou máme tendenci chápat, když se více dozvíme o jejím strastiplném životě ).
Autorka své postavy vysílá do střetu šancí.Většina z nich se brzy v průběhu děje ocitne v naději na dosti významnou změnu života (k lepšímu), většina těchto nadějí však není navzájem slučitelná, ba některé jsou přímo protikladné.Klevisová jako by si stejnou měrou oblíbila všechny své postavy včetně vraha. Všem věnuje náležitou pozornost, do všech se vžívá. Vinou toho může část čtenářů postrádat postavu hlavní.

kob
20.03.2017 4 z 5

Líbila se mi moc, ale chvílemi jsem se ztrácela v postavách a musela listovat zpět, abych si připomenula, který z těch vesničanů to vlastně je. To se mi u českých knih s českými jmény většinou nestává.

Leniiis
19.03.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale já prostě její knížky miluju. Děj plyne, strašně dobře se čte a člověk se od knížky jen těžko odtrhává. Jinak tomu nebyla ani teď.

Aymira
05.03.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla za necelý den. Není to proto, že by detektivky Michaely Klevisové byly úplně top nebo něčím výjimečnější než jiné výborné knihy, ale jsou neskutečně čtivé. Žádná z postav není ta úplně hlavní, všem věnuje stejný časový prostor, no a protože chvíli píše o té a chvíli o oné, nedá se vůbec vytušit, z koho nakonec udělá pachatele. V tomto konkrétním příběhu navíc do pátrání po vrahovi zasahuje i dávná minulost, ztracený hoch a vzácná brož. Možná mi tentokrát překáželo velké množství jmen, která se mi moc nedařilo vstřebat, proto se mi ze začátku hodně pletla dohromady, ale to je můj osobní problém a na výslednou kvalitu díla to nemá vliv.

Ketrin.TR
23.01.2017 5 z 5

Super česká detektivka, která perfektně vtáhne do děje. Mám od autorky přečtené všechny její pátračky a mrzí mě, že jich zatím nemá víc. No tak nezbývá než čekat na další sousto :-)

Lenka4
14.12.2016 5 z 5

Velice pěkná detektivka. Oceňuji místa, kde čtenář podléhá spolu s hrdinkou strachu. Naštěstí jich není mnoho. Nedopovězení všech dějových linek není na závadu. Lze si je domýšlet dle vlastní fantazie.

3nitka
10.11.2016 4 z 5

Výborná detektívka z "domáceho" prostredia. Vraha som samozrejme vôbec netipovala a do poslednej chvíle som bola napätá. Rada sa pustím aj do ďalšej knihy od tejto autorky.

petunkav
09.11.2016 5 z 5

Opět pěkná česká detektivka....

26Mirka
01.11.2016 5 z 5

Další super detektivka od Michaely Klevisové. Opravdu perfektně napsaná, propracovaná do detailu a napínavá až do konce moje třetí detektivka od autorky a ještě ani jednou jsem neuhodla vraha. Dávám 5 hvězdiček a vřele doporučuji.

kristijan
14.10.2016 2 z 5

Připadá mi jako škoda, že nebylo víc využité prostředí starého mlýna, které zpočátku slibovalo spoustu napětí, ale děj se nakonec hodně točil okolo dalších méně zajímavých postav a na "Mlynářku" moc místa nezůstalo. A dost mě zklamal konec. Ze dvou vrahů byl jeden poměrně očekávaný a druhý v knize do svého dopadení na posledních stránkách vůbec nevystupoval, což mi tedy přišlo hloupé, když celou dobu člověk nadarmo přemýšlel, kdo to asi je.

Selinute
13.10.2016 5 z 5

I tato knížka se autorce povedla a pro mě to byl příjemný relax v podzimním pošmourném čase.

marketa8129
11.10.2016 4 z 5

Příjemná detektivka na deštivý víkend.

genie
27.08.2016 4 z 5

Třetí knížka série stejně dobrá jako ty předchozí. Podobný styl psaní, vykreslení uvěřitelných postav a jejich emocí, zajímavé domácí prostředí. Pomalu se chystám na čtvrtou v sérii ...

marketa8129
21.08.2016 4 z 5

Pěkné počtení. Velmi zdařilá detektivka, mám koupené i další knížky od autorky.

Dimas
06.08.2016 5 z 5