Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1554 416

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

Alexxxka
22.01.2024 4 z 5

Za mě trošku pomalé, rozvláčné ale ve finále se mi to celkem líbilo.

Fčelička
22.01.2024 5 z 5

Skvělé čtení na dovolenou! žádné nervydrásajicí scény, spíše román se zápletkou...

Iva095
19.01.2024 3 z 5

Nebylo to špatné. Kniha se pěkně četla, ale stejně jako u první autorčiny knihy tak i teď jsem měla problém z tím jak málo se na scéně objevoval Josef Bergman a jak málo se vyšetřovalo.
Na to že je jedná o detektivku tak to bylo slabé.

Kanylka
16.01.2024 3 z 5

Za mě skvělá detektivka. Díky

Mayaotzin
08.01.2024 4 z 5

Líbilo se mi to, taková klasická Klevisová. Tentokrát maličko víc Bergmana, ale je ho pořád strašně málo.

Co se sakra stalo s Radimem?

Rosana
21.12.2023

Opět výborná detektivka. Velice doporučuji a děkuji Michaele Klevisové za krásné knihy. Píše skvěle, knihy mají ideální počet stran a navíc krásné obálky.

annettka1098
10.12.2023 3 z 5

U této knihy jsem zjistila, jak jsem již "zhýčkaná" všemi thrillery a severskými detektivkami, které jsou plné akce a napětí. Knihy od Michaely Klevisové mi pak přijdou pomalé a zbytečně rozvláčné. Věřím, že si kniha najde fanoušky právě mezi čtenáři klasických detektivke, mně však bohužel kniha úplně neoslovila.

TerezaaBaarova
22.11.2023 2 z 5

Takže třetí díl... chřipka, spánek, Dům na samotě a nuda.... škoda. Není to detektivka. Je to román o ženských myšlenkách. Bergman by měl dostat víc prostoru. Nechápu, kniha by i měla potenciál, kterej paní Klevisová nevyužila. Čteno na Kindlu, opakuji se, ale není třeba mít knihu v knihovně.

DzordanoChruno
17.11.2023 2 z 5

Cesta do plytčin ženské duše...Nejak som to dočítal, ale detektívka to nebola ani náhodou, skôr román na pokračovanie z nejakého feministického občasníka. Väčšinu knihy totiž zaberajú analýzy ženských myšlienkových pochodov. Toľko plytkosti a gýču pokope ako je v tejto knihe sa ťažko hľadá; pripomína mi to súčasnú českú filmovú tvorbu: veľa rečí, krásne obrázky, ale žiadna hĺbka a emócia. Akoby to bolo napísané pri zapnutom StarDance v pozadí. Len pár postrehov na ilustráciu toho, čo píšem: Vonku sú ťažké mraky, ale vnútri poletujú trblietavé zrnká prachu v lúčoch, ktoré presvitajú cez okno... Alebo: Hlavný neverník je absolútny pedant vo všetkých smeroch, ale dvakrát zabudne v pohovke podpísaný list od frajerky, kde ho žiada o sexi spodné prádlo... Alebo: celý večer výdatne prší, ale za džípom policajta sa ráno vznášajú kúdoly prachu. (Už tu snáď chýba iba záverečná scéna, kde milenci odchádzajú v objatí na koni v ústrety zapadajúcemu slnku). Takéto nelogizmy a prvoplánové vsuvky musia urážať každého milovníka poctivej detektívky. No a záverečné vyriešenie prípadu "Kaderník" je škoda komentovať, celý lajtmotív knihy je nedôveryhodne objasnený na predposlednej strane... Navyše: čo sa stalo s Radimom? Pani spisovateľka by mala radšej zmeniť žáner, napr. na vtipné kuchárske knihy. P.S. Kniha má 87%... naozaj stačí vačšine čitateľov tak málo na tak vysoké hodnotenie?

Vojslava
16.11.2023 4 z 5

Ať se snažím, jak chci, pořád mi tohle celkem příjemné čtení nepřipadá jako detektivka. Psychologický příběh s kriminálním motivem, to ano, ale vyšetřování běží natolik na pozadí, že mne skoro ani nezajímalo, kdo to má celé na svědomí. Navíc vyšetřovatel i jeho tým jsou velmi neosobní, což nezachrání ani historka ze života, náznak vztahu, kocour a holubi. :-) Ale ano, četlo se to hezky, jen to mám zařazené v jiném žánru než ostatní čtenáři, což mi asi nezabrání vzít si další díl, až na něj dostanu chuť...

Jutyska
15.11.2023 5 z 5

Detektivky od Michaely Klevisové mě baví, žádný drasťák, spíš detektivní román s perfektně vykreslenými postavami, mnoho podezřelých, napětí až do konce a překvapivý vrah. Epilog je pak příjemnou tečkou za celým příběhem. Prostě skvělé čtení.

Viviana-Mori
14.11.2023 5 z 5

Asi se teď nedokážu úplně rozepsat a vymyslet nějaký duchaplný komentář. Tato kniha mě prostě bavila. Spousta charakterů, spousta podezřelých, lámala jsem si hlavu, protože důvody k zabití měl skoro každý. Prostředí tajuplného mlýna na samotě mi přišlo až roztomilé, já bych se podělala strachy. Takové úsměvné, když detektivka začíná ponurým starým místem na samotě, taková klasika a nemyslím to vůbec špatně.
Postavy jako vždy dobře psychologicky vykreslené. Klidně těch pět hvězd dám.

tracey9
03.11.2023 4 z 5

Dům na samotě Michaely Klevisové je detektivním příběhem, který nás zavede do středočeské vesničky Smrčiny, kde se jednoho večera stane vražda, která vypadá jako další oběť vraha, který řádí v Praze. V první chvíli vše ukazuje na Nelina bývalého přítele Martina, který se zrovna ten večer stěhuje zpět do Prahy ke svému otci. Jak ale poznáváme obyvatele Smrčiny, nacházíme mezi nimi dost zajímavých charakterů, z nichž každý vlastně mohl vraždit...

Dům na samotě je další knihou, kterou jsem četla v rámci #hromadnastafeta a tuto konkrétní vyslala @na_knizni_vlne :) a já za to moc děkuji, protože bych se k autorce asi jinak nedostala. Vy víte, že na detektivní a thrillerové příběhy jsem poměrně náročná - jinými slovy, chci být klamána od začátku do konce a chci, aby mi při odhalení vraha spadla brada :D ta mi sice nespadla, i když jsem vraha neuhodla v průběhu pátrání. Nespadla mi, protože do sebe najednou začalo všechno krásně zapadat. A to se mi moc líbilo, že to zapadlo na místo. Kniha není žádným krvákem, spíše se soustředí na psychologii postav, kterých sice není zrovna málo, ale orientace mezi nimi mi problém nedělala. Líbilo se mi i koňské prostředí, které mi připomínalo pubertu a čtení detektivek Dicka Francise :)

Knihu jsem si užila, i když mi pár věcí přišlo trochu nedotažených. Byla pro mě však velice milým překvapením a i proto hodnotím 4 z 5 :)

PájaHája
04.10.2023 5 z 5

Detektivky paní Klevisové mě prostě baví. Opět nezklamala.

Surmei
05.09.2023 5 z 5

Opět geniálně napsaná detektivka, Michaela Klevisová mě ještě nezklamala a postupně jsem dospěla do stádia, kdy musím mít v knihovně všechny její detektivky. Moc dobře se čtou, v každé mě baví ten popis prostředí, do kterého se snadno vžiju stejně jako do postav. A hltám jednu stránku za druhou. Prostě geniální!

postrach
03.09.2023 5 z 5

Nejprve jsem se několikrát podívala na film a teprve potom přešetla knihu.Povedla se.

Vatter83
24.08.2023 5 z 5

Tato autorka je mistryní českých detektivek, opět dobrý příběh. Trošku zklamání, že nebyl objasněn osud Radima. Je tak na čtenáři, aby si sám domyslel, co se asi stalo na základě informací, které jsou zmíněné.

sarkafarka1900
20.08.2023 4 z 5

Kniha se dobře četla, charaktery postav docela dobře vykreslené. Počet postav není ani nízký ani vysoký, takže se čtenář neztrácí v ději a zároveň se nejedná o detektivku, kde by bylo jasné, že pachatel je jedna ze dvou postav, protože více postav tam není. Čtenář má tedy k promýšlení více dějových linek, což oceňuji. Jen závěr té linky s osmnáct let nezvěstným Radimem je podivný. I když se mj. jeví, že policie tomu případu nevěnovala v minulosti dostatečnou pozornost, tak prostě na konci knihy jsou všichni včetně policie "spokojeni", že byl odhalen pachatel aktuálních vražd a i když vyšly najevo nové skutečnosti, nikdo obnovené vyšetřování důvodu Radimova zmizení a Radimova osudu nezačne....

Marisa
14.08.2023 3 z 5

Já na jednu stranu knihy od Klevisové miluju. Právě kvůli tomu luxusnímu popisu venkova, vztahů mezi sousedy a jejich charakteristikami. Tahle kniha mě ale dost zamrzela v tom, že příběh začal detektivku připomínat až tak 50 stran před koncem. A ten konec bych očekávala trošku víc rozvedený. Takhle to na mě působilo jako příběh mnoha lidí z jedné vesničky.

Aleh
12.08.2023 4 z 5

Dlouho jsem odolávala této autorce, ale úplně zbytečně. Moc jsem toho od ní zatím nepřečetla (Drak spí a Vraní oko), ale její Dům na samotě se četl velmi dobře. Na jedné straně spousta postav, ale každá z nich má významné postavení v průběhu děje. Postavy jsou popsány velmi pečlivě, stejně tak i vztahy mezi nimi. Klasická česká napínavá detektivka. Navíc popis malebného českého prostředí a přírody a sympatický inspektor Josef Bergman, který má složitý a zapeklitý případ starého mlýna na samotě na starosti. A abych nezapomněla, moc se mi líbil epilog.