Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1554 416

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

kiskuska
06.08.2023 5 z 5

Vesnice, místo na samotě, tajemné, až trošku strašidelné prostředí. Velmi dobře se četlo, jako zatím celá serie.

adela2316
03.08.2023 5 z 5

U této knihy mi vážně bylo líto, že je konec. Moc mě to bavilo, líbily se mi postavy, velice sympaticka mi byla paní Jindrová, a 5 hvězdami hodnotím postavy Adama, Sylvie a Bergmana- velice příjemná trojice. Prostředí dostihové staje mi bylo blízké.
Velice mě potěšil epilog. Vraha jsem tedy neuhodla, měla jsem spadeno na někoho jiného.
Trochu mě zamrzelo, že nebyl vyjasněn konec s Radimem, to jsem byla opravdu napnuta, co se tehdy stalo. Těším se na další příběh paní Klevisove :-)

kkouzlo
02.08.2023 5 z 5

Léto s Bergmanem :)
Další ze série s detektivem Bergmanem. Zhruba v polovině mi došlo, že jsem viděla film, ale stejně jsem netušila, kdo je vrah.
Vesnice, samota, propletonost postav, trocha psychologie, pro mě uvěřitelné postavy.... skvělé čtení.

fidji
26.07.2023 5 z 5

Parádní knížka, za mně výborně vykreslené osoby, prostředí, vazby na minulost. Člověk je vtažen do děje, jako by se díval jednotlivým osobám přes rameno.

Ulala
01.07.2023 4 z 5

I čeští spisovatelé mají něco do sebe. Jak je u autorky zvykem kniha není klasickou detektivkou, převládá tu historie jedné malebné vesnice vyprávěné v příbězích jejich obyvatel. Kdyby se na okraji vesnice neobjevila mrtvola dívky, u které je podezření, že je další obětí sériového vraha, mohl to být psychologický román o strastech a slastech obyčejných lidí. Ale tak se mi to také líbí a jelikož čtu tuto sérií na přeskáčku, mohu říct, že i další příběhy jsou dobré.

veriszv
01.06.2023 4 z 5

Autorka mě opět nezklamala, je to už prostě moje sázka na jistotu, když chci dobrý psychologický román s detektivní zápletkou.
Vyhovuje mi pomalejší tempo vyprávění i nedostatek krvavých scén, protože ty tu opravdu nenajdete (naštěstí ).
V tomto případě byl možná trochu urychlený závěr a chybělo mi tam jedno vysvětlení, ale i tak je to skvělá odpočinková kniha, kterou jsem zhltla za necelé dva dny.

katpas76
25.05.2023 5 z 5

Velmi zdařilá česká detektivka. Děj měl spád, zápletka byla uvěřitelná, moc se mi kniha líbila.

Kopretinka784
23.05.2023 5 z 5

Třetí kniha od této autorky a za mě skvělá. Další důkaz, že v detektivkách nemusí téct potoky krve, části mozku a další nechutnosti.Někteří autoři to považují za neodmyslitelnou část detektivního příběhu. Naštěstí paní Klevisová ne.
Díky za její pohodové a napínavé čtení. Už teď se teším, až mi "cinkne" zpráva, že mám v knihovně odloženou její další knihu.

Ála41
29.04.2023 5 z 5

Tohle bylo skvělé čtení. Bavily mě vztahy mezi lidmi ve Smrčině, prostředí stájí....je to druhá kniha od autorky Klevisové, kterou jsem četla (rozhodně ne poslední) a úplně stejně jsem si vědoma, že detektivní zápletka je pro mě takovou třešničkou navíc, že mě fakt baví číst především o těch lidech a jejich životě.

witko
25.04.2023 4 z 5

Další zajímavý příběh z pera, vlastně dnes už z klávesnice, české autorky detektivních případů. Tady u tohoto se mi líbí i nástin staršího případu, který je pozadí a čtenář si může udělat sám představu jak to tenkrát vlastně bylo.

Francisella
18.04.2023 3 z 5

Bohužel jsem viděla dřív televizní zpracování, ale i tak se mi kniha moc líbila. Zápletka byla dobrá a závěr překvapivý :)

Nifredil
15.04.2023 3 z 5

Královna českých detektivek je trošku silné označení. Čte se to fajn a mezi českými detektivkami jsou rozhodně lepší i horší. Má to spád a překvapivé prvky.

YangJie
14.04.2023 5 z 5

Opravdu moc povedená detektivka. Michaela Klevisová se v mých očích rychle vypracovává v českou Agátu Christie. Její příběhy jsou dostatečně propracované, se zajímavou a překvapivou zápletkou a úžasně čtivé. Jako bonus se střídají reálná prostředí nejen u nás ale i ledaskde v zahraničí. Snad jen ten Bergman je ve srovnání s Poirotem příliš normální. :)

adevis
13.04.2023 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, i když jsem k ní přistupovala dost obezřetně. Předchozí čtenářka ze štafety čtení vzdala, místy jsem ji chápala, ale přesto jsem vydržela do konce. Kniha mě bavila i nebavila, pocity se často střídaly.
Vandě bych dala lepáka, Olze asi občas taky, Jiří by si jich pár taky zasloužil a Indy jakbysmet. Všechny bych zlepákovala, hh. Myslela jsem, že vrazi jsou snad všichni. Kritéria a prvky detektivky to splnilo, ale rozuzlení a odhalení vraha zabralo autorce stránku a půl, konec, šmitec. Nic víc. To mi přišlo dost málo! Další knižní konec, kterej mě fakt nas*al.
Na film se nechystám. A bohužel mě tato kniha nepřesvědčila o tom, abych si od autorky přečetla něco dalšího.

Protože a jelikož pro mě byla kniha průměrná, dávám ji 2,5/5*. Četla jsem lepší, ale i horší.

NannyOgg24
11.04.2023 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série. Čtu je postupně, tak uvidím, jak se mi budou líbit další.

March
07.04.2023 4 z 5

I další díl bych zařadila do kategorie detektivní povídka, ale ještě doplnila skvělá detektivní povídka. Ten popis příběhu vesnice, návraty do minulosti, popisování všeho reálného, nemělo chybu. Musím uznat, že odhalení jsem se ani zdaleka nepřiblížila. Ale nevadí, happy end částečný:-) Jsem zvědavá, zda budou mít další díly stoupající tendenci.

birgitte
06.04.2023

Výborný čtivý detektivní román

Mája777
26.03.2023 5 z 5

Souhlasím s uživatelem pepa4081, tahle série je opravdu čím dál tím lepší. U prvního dílu jsem váhala, druhý mě zaujal a tento mě dostal. Není to detektivka na jaké jsme zvyklí, detektivové jsou spíš komparz, ale i přesto je to perfektní čtení a začínám se těšit na další.
(26. 3. 23 - 8 542 - 24)

pepa4081
19.03.2023 4 z 5

Zdá se mi, že tahle série je čím dál tím lepší.
Velmi uspokojivé.

icezero
10.03.2023 4 z 5

Pěkně sepsaný příběh o lidských vztazích na malé vesnici, kde se vlastně všichni znají a vidí si skoro až do talíře... Nebo taky jinam. Tentokrát mi narozdil od dvou předchozích dílů ani nevadilo to, že je příběh trošku složitější spletenec vztahů a lidských osudů a detektivní příběh je občas trošku v pozadí. Každopádně těch postav je tolik, že se mi pachatele předem odhalit nepovedlo... Což mi teda vubec nevadí