Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1824 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Karoska
15.03.2021 5 z 5

Klevisovou jednoznačně doporučuji. Mega skvělé knížky, jedná lepší než druhá. Tak se rychle dejte do čtení. Nešlápnete vedle, to mi věřte! Protože mně se jen tak něco nelíbí, knížky si hodně pečlivě vybírám. Život je totiž příliš krátký na to, abychom četli špatné knihy :-).

Peggy2711
13.03.2021 5 z 5

Opět super, Klevisovou mám prostě ráda, děj propletený, viník může být kdokoliv, každý má nějaký ten motiv. Některé momenty mi ale přišly hodně podobné jak v předchozích knihách, až jsem si říkala, že je to škoda.

jitulkaj
12.03.2021 5 z 5

Knížka je velmi čtivá. Je to pěkná detektivka a navíc z českého prostředí! A ještě k tomu z oblasti, kde došlo k odsunu Němců, resp. Rakušáků. Téma Sudet mě baví a tady bylo prolnuté v celé knížce a hlavně v závěru. Připomnělo mi to dětství.

MakiMel
12.03.2021 5 z 5

Když jsem zaznamenala upoutávku na nově vycházející román této skvělé české autorky, bylo mi jasné, že to bude skvělé čtení. A taky že ano. Fascinující kombinace napětí a osudů lidí z jihočeského pohraničí, vražda, pro kterou má motiv více lidí a nečekané rozuzlení. Na posledních stránkách jsem docela trpěla, protože už jsem tušila, že se to celé chýlí ke konci a já ještě tak moc chtěla pokračovat. Rozhodně doporučuji.

Pavlnka
10.03.2021 5 z 5

Velmi čtivé, zajímavé. Od autorky jsem přečetla vše a vše mě bavilo. Je skvělá, originální i v detailech. Doporučuji všem.

1alena1
10.03.2021 5 z 5

Všechny detektivky od Michaely Klevisové se mi líbí pro svou čtivost. Už nikdy nezačnu její knihu číst, když budu mít něco důležitého na práci, protože to jde všechno stranou. Postav je tam tak akorát, aby si čtenář všechny dobře zapamatoval, vše má svoji logiku.
Znám život na vsi, kdy si všichni "vidí do talíře" a pomlouvá se, závidí se ....... Velice dobře přiblížen tento způsob života. Při čtení knih této autorky si čtenář úplně přesně dovede představit před očima, jak to na místě vypadá. Plný počet hvězdiček je tady na místě a těším se na další !!!

soupik2012
06.03.2021 5 z 5

Líbí se mi způsob vyprávění který ve svých knihách paní Klevisová používá. Umí perfektně popsat prostředí ve kterém se příběh odehrává. Navodí správnou atmosféru a detailně nám popíše každou důležitou postavu, která je součástí děje. Možná je škoda, že jí do perfektního příběhu skočí nějaký zločin. Samotné vyšetřování totiž považuji za slabinu. Není to poprvé, kdy autorka sází hodně na náhodu. Schopnosti vyšetřovatelů jsou dosti bídné. Myslím si, že kdyby paní Klevisová zkusila sepsat nějakou prózu, nebo rovnou román, může vzniknout velice zajímavé dílo. Zpět k této knize. Hned od začátku je napínavá. Je škoda, že drama v lese hned z kraje příběhu nebylo více využito. Tato část mě bavila asi nejvíc. Tajemný propletenec v příhraniční vesničce, kde si lidé vidí jak se tak říká, až do talíře. Kniha mě bavila, ale od knihy která v hodnocení přesahuje 90% bych přeci jenom očekávala trochu víc. Hlavně odhalení pachatele mě hodně zklamalo. Audioknihu čte tak jako pokaždé knihy této autorky velmi dobře paní Kristýna Kociánová.

Lenka0007
03.03.2021 5 z 5

Překvapivě dobrá česká detektivka. Lákavé prostředí vesnice, zajímavé postavy, vztahy mezi lidmi a vyšetřovatelé, kteří opravdu vyšetřují. Příjemná změna od všech těch policistů s poruchami chování a psychosociálními problémy. Doporučuji.

sahha
28.02.2021 5 z 5

Již dlouho jsem nečetla tak bezvadnou knížku. Nešlo přestat. Párkrát jsem si byla jistá pachatelem, ale byla jsem úplně mimo. Takže jsem dokoupila zbytek knih a už se na ně těším. Všem jen doporučuji

terimila
28.02.2021 5 z 5

Opět perfektní jízda od začátku do konce. Uvěřitelný a vlastně celkem milý postavy (u mnoha jsem trnula, aby se nakonec některá podezření nepotvrdila, protože by mi jich vlastně bylo fakt líto)... a hlavně perfektně vylíčené prostředí malé vesničky, kde si každý vidí doslova až do talíře. A v takové díře se začne dít hned několik podivných událostí najednou. Každá rodina si řeší své starosti, někdo větší a někdo menší, ale všecko se definitivně převrátí vzhůru nohama, když je mladá žena, která se vrátila k rodičům, nalezena mrtvá.
A pak už to je jízda až do konce. Stopy se zaplétají a rozplétají dostatečně přehledně na to, aby čtenář držel krok a trošku tušil, odkud vítr vane, takže tam je takové to báječně uspokojivé detektivkové vzrušení, že už asi vím, co a proč...
Dostatečně vypovídající o této detektivce je myslím to, že jsem ji rozečetla asi v šest odpoledne... a neskončila jsem do tří do rána, než jsem dočetla poslední stránku. To mi běžná knížka neudělá. Takže opět klobouk dolů, paní Klevisová. Jste mistryně detektivkářského řemesla.

nevřelka
26.02.2021

Musím se přiznat, že jsem od české detektivky nic moc nečekala. Jaké bylo překvapení, když jsem po pár stránkách zjistila, že mě baví. Dokonce mě asi víc bavily charaktery postav než samotná zápletka, která ovšem taky nebyla špatná. Pachatele jsem do poslední chvíle netušila, tipovala jsem úplně někoho jiného. Opravdu velmi povedená knížka a už se chystám na další od této autorky.

Sylvika
26.02.2021

Pro mne momentálně nejlepší česká detektivka. Výborně napsané, ze začátku jsem měla úplně mráz po zádech, pěkně to všechno navazovalo a vyústění taky parádní. Spisovatelku mám ráda, zatím se mi líbily všechny její detektivky, ale tahle je top.

ennlady
25.02.2021 5 z 5

Detektivky od Michaely Klevisové nemají nic společného s "českými zelenými", které mi z velké části přijdou dost naivní. Tato autorka je úplně "jiný level"a tahle knížka mě zvlášť dostala. Jedna maličká vesnička, pár lidiček a dvě vraždy v časovém odstupu čtrnácti let, navíc oběti mají něco společného. Musím říct, že vesnická atmosféra mě doslova vtáhla, úplně jasně jsem viděla všechny domky a jejich obyvatele, jejich vztahy a na povrch pozvolna vyplouvající tajemství. V průběhu vyšetřování máte pocit, že vrahem může být úplně každý s výjimkou detektivů. Moc pěkné! Doporučuji!

Kanimůra2
24.02.2021 5 z 5

Dočteno v rekordním čase. Za mě 5 hvězdiček. Všem knihám paní Klevisové bych dala 5 hvězdiček. Oblíbená autorka, není co vytknout, jen chválit. Těším se na další příběh.

galinek
22.02.2021 5 z 5

Moc!! moc pěkná detektivka. Byla to má první od autorky, jsem mile překvapena. V hodnocení vychází nejlépe, tak nevím jestli se pustit i do přechozích, nebo si počkat na další... Doporučuji....

micha-ella
22.02.2021 4 z 5

Česká detektivka, moc dobře napsaná. Hodně postav a spletitých vztahů, bezvadně vylíčená atmosféra vesnice i postup vyšetřování. Jak už detektivky nemusím, tahle se mi líbila.

ctenarkaEva
21.02.2021 5 z 5

Knihy Michaely Klevisové mám moc ráda a tato není výjimkou. Líbilo se mi vykreslení prostředí i zápletka. Když jsem knihu kupovala, tak jsem pořád přemýšlela, proč se jmenuje zrovna Drak spí. Stejně jako u předchozí knihy Sněžný měsíc se mi líbí postupné vyjasnění zvoleného názvu. Rozhodně doporučuji jako oddechovou detektivku z prostředí jihočeské vesničky.

bacouch
19.02.2021 4 z 5

Knihy této autorky se u nás v knihovně velmi půjčují, tak jsem si řekla, že jí musím taky vyzkoušet. A mile mě překvapila. Líbilo se mi, že se děj odehrává v Čechách, protože už mám těch Holgrenů, Joonů a Stiegů trošku plné zuby. A atmosféra jihočeské vesnice mi silně připomínala vesničku, kam jsem jezdívala jako dítě k babičce. Líbil se mi i způsob vyprávění, který je něco mezi psychologickým románem a detektivkou. Ale bylo to fajn.

mala.bloncka
17.02.2021 4 z 5

Pro mě nová super česká spisovatelka detektivek! Předčila má očekávání. S každou novou knihou se mi čte lépe a lépe ..

Anna1975
15.02.2021