Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1824 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Hani77
11.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě rychle vtáhla do děje, nemohla jsem ji odložit, což se mi už dlouho nestalo. Vraha jsem si tentokrát tipla hned po vraždě, po přečtení 109 stran, protože okruh podezřelých byl velice úzký. Ale přesto mě autorka několikrát zmátla, že by to mohl být někdo jiný. Závěr mě ale stejně překvapil.

hell8939
07.02.2021 5 z 5

na začátek bych asi řekla, že jsem po několika letech zas strávila celý odpoledne čtením knihy abych to stihla do večera, a že todle manický hltání příběhu mi chybělo, a taky že láska k detektivkám se očividně dědí a právě jsem sama sobě dokázala, že to mam v krvi po mamce a babičce.
knížka moc kouzelně a přitom pochmurně popisuje atmosféru malinký vesničky (v podobný bydlim tak mužu potvrdit) a uťápnutost místních. bylo mi moc sympatický jak autorka střídala pohledy osob aby ukázala myšlenkový pochody každý postavy, děj tak rychlejc ubíhal a já se cejtila že je čim dál víc poznávam. sice se mi postavy trochu motaly do sebe (a to jsem si je dokonce vypisovala!) a konec jsem vážně nečekala, ale tohle se mi děje i u filmů, to neni žádná zvláštnost. no každopádně výslednýho pachatele jsem začala podezřívat až asi 30 stránek před dopadením, takže jsem byla většinu knihy akorát napjatá.
overall moc dobrá detektivka co vás vtáhne do děje, a dá se dost dobře číst i chápat i v případě že jste z tý série vo Bergmanovi nečetli nic jinýho (což je právě můj případ), sem vděčná holkam z Opravdovejch zločinů že tu knihu doporučily a snad se bude líbit i babičce který ju za dva tejdny dam k narozkam

Sjaxie51
07.02.2021

Přesvědčivě vylíčená atmosféra zapadlé samoty a mezilidské vztahy. Některé momenty lehce predvídatelné ale četlo se to dobře. Z knihy na mne dýchla i prázdninová atmosféra dětských let a tajemno starých zaprášených půd, které se v Sudetech najdou i dnes.

Kája95
06.02.2021 5 z 5

Perfektní,už jsem měla dost "severských detektivek" plných brutality a oslnivě chytrých, silných a dokonalých detektivů a zbytečných detailů z jejich života. Tato kniha je uvěřitelná, napínavá a ze začátku jsem se i bála. Dej příjemně plyne a nedá se přestat číst. Doporučuji

LucieVN
05.02.2021 5 z 5

To byl balzám. Tento díl se paní Klevisové velmi povedl. Ačkoliv se v knize objevuje velké možnosti postav, tak se nijak nepletly. Příběh krásně plynul a vše do sebe logicky zapadlo. Paráda.

85098211
02.02.2021 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mám takový pocit, že s každou další detektivkou nám autorka zraje jako víno ;-). I když jsem si to myslela už i u její předchozí knihy. Mám totiž moc ráda její styl vyprávění, kde se čtenář pozvolně noří do případu, který je na začátku vždycky pořádně zamotaný. Postupně se seznamujeme s jednotlivými obyvateli malé obce na jihu Čech, nedaleko hranic s Rakouskem. Velká výhoda je, že jich tam žije hodně málo, proto se dá ve všem rychle zorientovat. A snad každý z nich má co skrývat... Teprve později na scénu vstoupí Josef Bergman a vyšetřování se rozjíždí na plné obrátky. Tentokrát se zde propojí dokonce dva případy - jeden z minulosti a druhý ze současnosti, přičemž jsou oba navýsost zajímavé ;-). A musím říct, že i když podezřelých není moc, tak já jsem pachatele neodhalila ani náhodou. Kniha je napsána svižně, čte se jedním dechem a za tohle všechno si nejvyšší hodnocení plným právem zaslouží! A na závěr bych ráda autorku poprosila: pište prosím dál, Vaše detektivky jsou skvělé a neodolatelné! ;-)

Toňula
30.01.2021 5 z 5

Pozoruhodný detektivní román se zajímavým námětem, sympatickou dvojicí vyšetřovatelů a pestrou směsí lidských charakterů a osudů, které se potkávají v malé vesnici v pohraničí. Je zřejmý autorčin cit pro vykreslení lidských slabostí i budování napětí při postupném odhalování skryté pravdy. Bravo!

Marciem
26.01.2021 4 z 5

Skvělá detektivka od M. Klevisové. Užila jsem si nádherného popisu jihočeského prostředí. Jen trochu moc postav (bylo těžší se v nich vyznat), ale jinak nemám, co bych vytkla. Čtivé, napínavé. Doporučuji.

Ywonek
21.01.2021 5 z 5

Dalsi skvela knizka od teto autorky.

Belanna
20.01.2021 5 z 5

Po sedmé a opět perfektní !

MartinaPraha
20.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od Michaely Klevisové. Dobrá detektivka, napínavý příběh zasazený do hezké ho prostředí jižních Čech. Doporučuji !!!

brndovka
20.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a nebude poslední. Jsem nadšená.

kolacky
20.01.2021 5 z 5

Souhlasím s ostatními, nejlepší knížka ze série.

likaf
19.01.2021 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. Nádherně popsaná krajina, možná se mi to tak líbilo, protože se to celé odehrává u nás "za humny". Doufám, že autorka ještě nějaký díl s Josefem Bergmanem přidá :-))

rozarada
19.01.2021 5 z 5

Poprvé jsem sáhla po knížce od této autorky, hlavně kvůli příběhu z jihočeského pohraničí. Byla jsem spokojená, doporučuji na dlouhé zimní večery.

AlbionFoxyFox
19.01.2021 5 z 5

Na zajímavou zápletku a skvělé líčení a charakteristiku postav jsem u autorky zvyklá, ale u tohoto příběhu mě velmi nadchlo i citlivé a poutavé líčení krajiny pohraničí. Skvělá kniha.

amanek
19.01.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a moc se mi líbilo. Občas trochu moc postav, ale vždycky jsem se zorientovala. Doporučuji.

Michaelabla
18.01.2021 5 z 5

Líbilo se mi prostředí Jižních Čech, odkud pocházím. Detektivka napínavá, čtivá. Drastické scény a popisy nejsou příliš hrůzné, takže je vhodné i pro slabší nátury.. Na začátku jsem potřebovala čas se zorientovat ve všech osobách, figuruje jich v ději poměrně mnoho. Doporučuji...

13werka
16.01.2021 4 z 5

Dobrá detektivka, která se příjemně četla. Líbil se mi popis malé české příhraniční vesničky.

MartikB
16.01.2021 5 z 5

Nejnovější detektivní příběh od Klevisove. Opět nemám co vytknout. Příběh se odehrává v zapadlé jedné jihočeské vesničce, takže opět mně blízká krajina,kterou dokáže spisovatelka vždy tak popsat,že se cítím jako bych tam sama byla.
Před čtrnácti lety se ve vesnici odehrálo něco co jednu z hlavních hrdinek v dospělosti vrátilo zpět a chtěla zjistit proč se tam její matka už nikdy nevrátila a co se vlastně stalo. Po jejím příjezdu však zmizí jedna mladá žena a druhá je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem se opět dostanete do rukou kriminálního vyšetřovatele Josefa Bergmana, který během pátrání zjišťuje i různé temné minulosti místních obyvatel.
Za mě opět ano ????