Jiskra v popelu

Jiskra v popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/mid_jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 5 1241 281

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

An Ember in the Ashes , 2015

HDosoudilová
26.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Od začátku mě děj pohltil a nepustil. Už se moc těším na další díl. Líbilo se mi úplně všechno a navíc se kniha úžasně četla. Laia mi byla od začátku dost sympatická a dost jsem ji obdivovala. Prostě další kniha, která mě chytla.

Ebony
13.09.2016 5 z 5

Naprostá pecka !!!! Nečekala jsem že mě to tak chytne ale to bylo... Konečně nějaká hlavní hrdinka která všechno neumí a všechno nezná takže realistická postava se kterou všechny nálady rádi prožíváte. Elis je opět hlavní hrdina na který ho nejde zapomenout ale jeho minulost je dost smutná a strašně jsem ho litovala takže doufám že si pro něj paní autorka přichystá hezký konec. Helena mi absolutně nesedla. Sice jsem chápala že v tom byla vychovávaná ale lidskost a empatie jí naprosto chyběli ale bohužel se s ní v dalším díle určitě potkáme takže doufám že se tam jenom mihne. Velitelku bych nejraději sama zbičovala ale bylo to ta správná záporná postava u které na jejím nehezkém konci neprolijete ani jedinou slzu. Jinak celý svět je fantasticky a originálně napsaný že nejde prostě přestat číst. Bože doufám že nám nakladatelství nadělí na Vánoce další díl :)

Shira27
07.09.2016 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Doslova BOMBA! Ten konec, já jen četla a... :O
Začátek, byl trochu pomalejší, chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale od půlky jsem knihu nemohla odložit. Úžasná dějová zápletka, všechno bylo tak pečlivě popsáno, že jsem zadržovala dech spolu s hlavními hrdiny.
Nemám co bych knize vytkla. Jsem ráda, že se autorka věnovala více ději a s milostnou zápletkou si dala načas a ještě je to jen taková třešnička na dortu.
Skvělý, já jsem nadšená! Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Doufám, že Host vydá druhý díl co nejdřív! :)

kalinkacz
05.09.2016 5 z 5

Není to to nejlepší, co jsem četla... Ale je to tak strašně moc chytlavé, že ať se snažíte sebevíc, tak ji nemůžete odložit... Autorka umí skvěle popsat pocity, zvraty i radosti... Kniha je plná tolika nečekaných situací, že budete valit oči... Takže ano, doporučuji a těším se na další díl!

šneki
04.09.2016 5 z 5

Uff. Tak to byla jízda. Jednou jsme knížku musela odložit a jenom zírat do blba říkat "ne ne ne". Ze začátku jsem měla problém se orientovat ve všech postavách (hlavně v těch od D), ale to netrvalo dlouho. Libí se mi, že hlavní postavy nejsou hned přiblbe zamilované do sebe, ale mají mezi sebou tu přirozenou přitažlivost, kterou ale nemusíte mít jen s jedním člověkem. A pak tu byla velitelka, která snad ví i to, kdy chodíte na záchod. To byl asi nejvíc fantasy prvek z téhle knížky, protože pořád nemůžu uvěřit, že by někdo takový mohl existovat. Šup sem s druhým dílem!

Vé-Vé
03.09.2016 3 z 5

Průměr.

Tváří se to originálně, ale je tam všechno to, co i všude jinde. Jediná obměna: místo milostného trojúhelníku máme milostný čtverec. ,,Milostný". Hurá!

Nejde to vůbec do hloubky. Občas mi přišlo, že mi snad i chybí pár stránek. Místo dělání věcí A-B-C si to střihnou od A rovnou k F, jako úplně f prdeli. Sorry

Belleatrice
20.08.2016

Tato kniha mě vtáhla do děje hned na první stránce a na poslední mě vykopla ven jako dítě, co právě přišlo na svět. Sice se zdá, že příběh není tak originální, ale hlavní postavy jsou nevypočitatelné, a tak se člověk nenudil. Jedno však autorka nezvládla a to popis okolí. Kdyby nebylo mapy v knize, vůbec bych si Šerosráz nedokázala představit. Nicméně, potřebuji druhý díl. Okamžitě.

adelaska
19.08.2016 5 z 5

Tak po delší době jsem sáhla po YA. Musím říct, že mi v "thriller maratonu" už nějaké to fantasy chybělo. Jiskra v popelu není nejoriginálnější výkřik, ale zpracovaná je velmi dobře. Je čtivá a napínavá. Docela na mě zapůsobila, což se mi poslední dobou u takového žánru nestává a dokonce ve mě vzedmula vlnu žárlivosti.
A teď zase to čekání na další díl.

vandalka
16.08.2016 2 z 5

Ukázková YA fantasy obsahující většinu žádaných ingrediencí: mladí protagonisté, svět utlačovaných a utlačovatelů, milostné zmatky a vzplanutí, boj proti ohavnému zlu a tak. Trochu mě děsí, že je řada čtenářů schopná napsat, že se jedná o nejlepší knihu, jakou kdy četli. Prosím vás, běžte si přečíst alespoň Jih proti severu, třeba vás zaujme.

Markét.t
16.08.2016 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu, které bych obětovala každou volnou chvíli a nemohla se dočkat až se k jejímu čtení opět dostanu.
Nejedná se o nic převratně originálního, ale i tak mě tato kniha velmi bavila a až na pár drobností nemám, co bych vytkla.
Snad jen... chci další díl. Hned.

"Na světě jsou dva druhy viny...Jeden z nich je břemeno a ten druhý ti udává směr. Musíš dovolit, aby ti vina sloužila jako něco, co tě pohání. Aby ti připomínala, kým se chceš stát. Udělej si v mysli tlustou čáru. A už ji nikdy nepřekračuj. Máš duši. Je poškozená, ale je tam. Nedovol jim aby ti ji vzali..."

Aaliyan
14.08.2016 3 z 5

Čtivá kniha, to ano, ale nesměla bych v ní vidět dalších xx již napsaných knih. Bylo to pro mě v tomto ohledu zklamání, že kniha napsaná po dlouhé době někým, kdo umí psát, je vlastně jen další očko v řetězci známých příběhů.

wajcmanka
14.08.2016 5 z 5

Absolutní špice!!!!

Faiglová
08.08.2016 5 z 5

Doufám že bude další dil!!

ledaver
06.08.2016 5 z 5

Čtivá. Brutální. Napínavá. Nejlepší.
Nevím, co ke knize dodat. Řadím ji k naprosté špičce v mé knihovně plné fantasy knih. Autorka je vynikající vypravěčka. Příběh je neotřelý, hlavní hrdinové jsou skvělí. Fandila jsem jim v každé situaci, hlavně Eliase jsme si okamžitě zamilovala, ale i Laia je hlavní postava jak má být. Pokud nejste moc velkými fanoušky tohoto literárního žánru, určitě bych to nevzdávala. Kniha není úplně klasickým fantasy kouskem. Věnuje se hlavně citům, rodině a pak v případě Eliase hlavně boji. Vzala bych si ji hlavně z důvodu výborně napsaného příběhu a pak i samozřejmě překladu, protože ten je taky velmi důležitý.
Knize bych dala určitě více jak pět hvězdiček, bohužel to však nejde. Knihu můžu na 1000% DOPORUČIT!

Alex.Barunka
04.08.2016 5 z 5

Parádní jízda od začátku až do konce.
I když je námět staré dobré klišé, kniha má rozhodně kvality, které čtenáře dostanou tam, kde je chce mít. Skvěle vykreslený vnitřní boj hlavních hrdinů, neuvěřitelná čtivost i při téměř pěti stech stranách, akce, napětí, dávka emocí a body navíc přičítám i částečné nepředvídatelnosti. Autorka prostě umí překvapit :)

Airin
25.07.2016 5 z 5

Kniha se mi opravdu velmi dobře četla!
Sabaa Tahirová vytvořila nový, neotřelý a velmi silný příběh o dvou mladých lidech, kteří musí bojovat nejen za svoji svobodu a šťastný život, ale taky za své přátele, rodinu, lásku a především za změnu sociálního i politického systému. Neobejdete se i bez milostného trojúhelníku, který zde byl propracovaně a decentně zobrazen. Děj je velmi rychlí díky plno akcím, které kniha nabízí.

Adele02
21.07.2016 5 z 5

No. Ty. Vole.
Pět hvězd. Ani neváhám.
Třetí zkouška mě pocitově vyždímala tak jako už dlouho nic. A ten konec byl naprosto epic.
Zaručeně #tymjiskra.

Pihtipudas
19.07.2016 5 z 5

Nakladatelství Host spustilo knižní battle, kde soutěží i Jiskra v popelu! Komu se líbila, dejte jí hlas - můžete každých 24 hodin. A výhra je víc než lákavá - knižní fantasy hromada nebo poukazy na nákup knih. Více na http://www.kniznibattle.cz/

josska
09.07.2016 5 z 5