Jiskra v popelu

Jiskra v popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/mid_jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 5 1242 281

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

An Ember in the Ashes , 2015

Lokina
08.07.2016 5 z 5

Sem s dalším dílem ;-) Neotřelé prostředí, s husinou nahánějící záporná postava, milostný trojúhelník a k tomu všemu džinové!

*Pájuše*
29.06.2016 3 z 5

Abych pravdu řekla, pořád nevím, co si o knize myslet. Jestli se mi líbila nebo nelíbila - je to těžké posoudit, protože tak nějak jsem mezi tím kolísala po celou dobu čtení...
Je pravda, že příběh bych přirovnala k filmovému Spartakovi - písek, ocel a krev. Což se mi líbilo, ale na Hry o trůny to rozhodně nemá! Na to je to až moc naivní a málo ech "vyvražďovací", takže ta reklama je nafouklá jako bublina na burze! Leč poutavost a originalitu to nepostrádá.
NICMÉNĚ - tak nějak jsem měla problém oblíbit si hlavní postavy. Chvilku jsem měla ráda Eliase, pak ale udělal pro mě fatální chybu a už jsem ho zase ráda neměla. To samé platí o Laie. Pak zase byla chvíle, kdy jsem je měla ráda oba, pak jen jednoho z nich a pak ani jednoho. Smůla no, přišlo mi to jako sledovat teploměr - chvilku je teplo (moje sympatie k hlavním hrdinům stoupají, ulalá), a najednou dostanu studenou sprchu (moje sympatie jsou rozcupovány a válí se v prachu).
Co mě celou dobu v knize iritovalo ze všeho nejvíc, byly ty milostný mnohoúhelníky! - vypadá to, že YA jsou plné milostných trojúhelníků a lidi si na to stěžují jak na běžícím páse. Takže co udělá chytrý spisovatel - když nechtějí trojúhelník, dám jim tam mnohoúhelník, to teprve bude mít ty pravé grády. Nezlobte se, ale já u toho skřípala zuby a ty pasáže raději přeskakovala. Nervy mám jen jedny! Takže, jestli autoři přesedlají na "mnoho", knížky nekupuji, nečtu a člověka, který s tím přijde jako s "doporučením ke čtení", s tím pošlu leda tak k šípku!
Čtivost a poutavost knize upřít nemohu, je vypiplaná jak po stylistické, tak i grafické stránce, nicméně příběh sám o sobě pro mě byl trochu nudný a něco mu chybí. Přesto si druhý díl nenechám ujít.

zdenek5887
26.06.2016 5 z 5

Zajímavý neotřelý svět, do kterého je zasazený na jednu stranu předvídatelný a na stranu druhou originální (já vím, trochu si to protiřečí) příběh, který je podáván napínavou formou. Toto ano, prosím. A sem s dalším dílem!

HankaHail
24.06.2016 4 z 5

Doporučení se hrnula zprava zleva, takže jsem nakonec také podlehla. Krásný obal (i když musím říct že se mi Americký líbí mnohem víc) a úžasné mapy, které měli bohužel malé využití, vzhledem k tomu kolik málo jsme se dozvěděli o Impériu a Šerosrázu. Pěkně se to četlo a líbil se mi na rozdíl od mnoha lidí milostný čtyřúhelník, kde si každý mohl najít své favority.
Jediné co mi vadilo a vrtalo celou době v hlavě byly "recenze" na zadní straně knížky, které jejich autoři dle mého názoru hodně nafoukly. Hlavní záporná postava, vedle níž Cercei Lannister a Dolores Umbridge vypadají jako párek neschopných amatérek? No, nevím nevím. Jasně, tato postava prováděla hrozné věci, ale na Dolores prostě nemá. A u mě zůstavá na pomyslné první příčce záporáků.Fantasy Harryho Pottera a brutalita GoT? To teda opravdu ne. A že by tento příběh připomínal Romea a Julii? To teda fakt nevím. I díky těmto recenzím, kterých jsem se nemohla zbavit, je to hvězdu míň z plného počtu

Laputika_3
22.06.2016 4 z 5

Tahle knížka mi byla doporučovaná snad od všech lidí, od kterých to jen šlo. Ani se jim nedivím, bylo to skvělé počtení, které nemohlo být splácáno jen z toho, co autorku napadlo při nocích kdy nemůžete usnout. Po grafické stránce jsme byla v sedmém nebi... Já prostě miluju když má kniha krásnou obálku a mapu a všechny tyhle hlouposti okolo. Co se týče příběhu - boží. Opravdu jsem si to vychutnala, příběh byl prostě takový, jaký má u knížek být, tedy napínavý, chytlavý, se skvělou zápletkou a zakončením, které máte chuť proklínat dokud nevyjde další díl. Ale stejně je tu jedna věc, kterou jsem prostě nemohla zkousnout, a za ní jsou také ty čtyři hvězdy - milostný trojúhelník byl strašný. Ne strašně napsaný, ale já je prostě nemám ráda.

Ni_kita
15.06.2016 5 z 5

Po přečtení víc jak poloviny knihy, jsem dospěla k názoru že si nezaslouží víc jak 4 hvězdičky, protože mi tam prostě něco chybělo, něco co by mě donutilo říct si "WAU! To bylo vážně něco!" Ale přece jenom jsem nakonec dala 5, protože to WAU! přišlo až na konci. :D

maruschka
14.06.2016 5 z 5

Na jeden nádech. Skvělá fantasy. Dlouho se mi nestalo, abych zůstala napjatá téměř do poslední stránky. Moc se těším na další díl.

Denisa.knizky
12.06.2016 4 z 5

Tak jak uz jsem psala nekolikrat mrzi me, ze tu nejsou hvezdicky po deseti procentech:) Teto knize bych dala procent 85%. Je to velmi povedena prvotina, objevuje se v ni par nezcela domyslenych nuanci, ale presto, ze je to velmi pekny pribeh. Co mi trochu v posledni tretine knihy zacalo vadit tak to byl neurcity milostny mnohouhelnik, misty se z pribehu tvorila spise cervena knihovna pro romanticke ctenare, ale nasledne autorka tento dojem zase zvratila pokracovanim v napinavem pribehu. Tesim se urcite na dalsi dil, tento vrele doporucuji, ale nejsem si jista, jestli se nebude zamlouvat spise krehcimu pohlavi, presto, ze je kniha plna boju, odboje, zbrani, nadprirozena apod. Kazdopadne precteni doporucuji, verim, ze si po precteni nebude zadny ctenar trhat vlasy nad ztratou casu. Ano, typove se da srovnat s hunger games, vcetne milostnych pletich (coz mi trochu kazilo prave i hladove hry), jen je vsazen do jine doby/spolecnosti. Cela seria ma velky potencial a verim, ze autorka bude s pribyvajicimi dily rust.

Barbra06
07.06.2016 5 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala, ale konečně jsem jí přečetla a udělala jsem dobře. Váhala jsem zda plný počet nebo čtyři hvězdy, ale nakonec zvítězilo ohromení z autorčiny originality. Moc se mi líbí doba a celková atmosféra, do které děj vložila a jak si se vším pohrála, docela do detailů. A víc se třeba zase dozvíme a pochopíme v dalších dílech.
Dokonce palec nahoru za netypický milostný skoro čtyřúhleník (jak už tady zaznělo :D). Laia byla podle mě skvělá hlavní hrdinka, bojovná, nezhroutila se po každé ráně jako chudinka. A Elias se mi taky zamlouval. O Keenanovi zatím nevím, co si myslet. Jen jsem se pořád snažila představit jeho ohnivé vlasy.

Rozhodně kniha mile překvapila, pro fanoušky tohoto žánru povinná četba! A prosím autorku, šup, další díl.

unavensluncem
06.06.2016 3 z 5

Je to citelny a ma to potencial, uvidime co dalsi dil... Srovnani s Hunger games - proc ne, ale hra o truny? Coze??? Ani nahodou... Jo a spis se bude libit hoklam rekl bych;)

dnz
03.06.2016

Snad jediná knížka, kterou jsem četla jedním dechem od prvního slova! Už se nemůžu dočkat pokračování :) Jestli máte rádi fantasy, tak tohle si musíte přečíst :)

anetka.repova
02.06.2016 5 z 5

Nutně potřebuji další díly...

:O Tak to jsem nečekala, že mě kniha natolik pohltí, i když nejsem příznivcem fantasy, tak jsem hltala stránku po stránce a nutně jsem potřebovala číst dál a dál až jsem byla na konci :).

Kniha mě naprosto uchvátila, strhla, roztrhala, zbortila, rozsekala. Ano to všechno s vámi udělá kniha Jiskra v popelu.

To si musíte všichni přečíst. Doporučuji všem, to je prostě nutnost!!!

Pokud se dočkáme filmového zpracování, tak jsem na něho velice zvědavá.

SoniaShadow
30.05.2016 5 z 5

Neskutečná knížka!! Autorka se nechala inspirovat Sparťanským životem, čemuž se vůbec nedivím a zasadila to do svého světa, který je ohromný - plný akce, napětí, nadpřirozena, intrik... Nejdřív jsem neměla ráda Eliasův pohled, ale potom se mi začal líbit víc a víc. Lailin pohled byl také zajímavý, hlavně když byla na Šerosrázu. Šlo vidět, jak se Laila během příběhu mění. K odboji jsem nebyla důvěřivá od začátku, ale i tak jsem to s Lailou prožívala. Jsem zvědavá na Helenu a jak to s ní bude dál. Přijde mi, že v knize má takový nevábný osud, tak bych ráda věděla, jak a jestli se jí to změní - k lepšímu či horšímu. Hrozně se těším na druhý díl, tak doufám, že se mi dostane do rukou. :)

P.S. Nádherné mapy!!

spencer
30.05.2016 5 z 5

Úžasná knížka, která vás nechá napnuté od začátku až do konce :)

teli9845
01.05.2016 5 z 5

Knihu jsem dnes dočetla a mám chuť si ji dát ještě jednou hned teď od začátku! Byla výborná, držela mě a nepustila. Podmanivý příběh o přátelství, odvaze, zradě a oddanosti a hlavně rozhodnutí, které vás můžou stát život. Těším se na další díl!

LilianaFalcon
29.04.2016 5 z 5

Ne, že bych neměla pár výhrad. Hlavně ten trojúhelníko-čtyřúhelník mi v Laině podání nepřipadal příliš přesvědčivý, ale jinak to byla naprostá bomba. Vlastně celkově, když nad tím přemýšlím, tak mi Laia přišla divně napsaná. Jenže já se tak strašně rychle začetla, že mi to ani nepřišlo ;-) to až teď při rekapitulaci ;-)
Strhující. Napínavé. Zajímavé. Překvapivé. Se špetkou nadpřirozena.
A po dlouhé době jsem byla hodně zvědavá na konec :-D

Ginnevra
24.04.2016 5 z 5

Pamatujete labyrint v Ohnivém poháru? Nemyslím ten filmový, myslím ten, kterým musel Harry projít ve čtvrté knize. Vybavujete si? Tak teď vyměňte třaskavé skvorejše za to, co si představíte pod pojmem „stovky přízračných příšer", ukecané pavouky za neomylné lukostřelce, kteří mají jediný cíl – vás, a procházku skvostným bludištěm za pouť skrze pole plné vašich dávných i budoucích obětí.
Nebo si taky můžete představit arénu 77. Hladových her, takhle nějak by mohla vypadat, jenže nikde nerostou žádné bobule, prezidentkou je vaše matka a ani vám nefandí.
Příbuzní ve vztazích hlavních hrdinů téhle knihy jsou ale tím nejmenším problémem, i když je to jako by Kapuleti a Montekové nebyli jen nepřáteli, ale nikdy se ani neměli potkat.
Jo, tohle je podivný svět, syrové prostředí plné bezcitných válečníků a ustrašených otroků, ožívající přízraky z dávných mýtů, láska, která není jednoduchá ani jasná na první pohled.
Svět, kde si lidé tolik neváží života a zároveň se tak strašně brání smrti, kde přátelství nepřináší útěchu, ale bolí, setsakramentsky bolí.
Lidé nejsou černobílí, nejsou jen dobří nebo špatní, v každém je kousek zla i dobra, tady vám to bude připomínat každá jedna stránka a taky vás naučí, že strach a odvaha jdou vždycky ruku v ruce, že jedno bez druhého by nemohlo existovat, ukáže vám, že věřit můžete jen sami sobě a především, že vydržíte mnohem víc, než byste kdy mysleli.

Jedno z nejlepších fantasy, které jsem četla. Originální prostředí, děj plný akce a zvratů a hrdinové s výraznými charaktery.

anishta
23.04.2016 5 z 5

Čtivé, napínavé, dva úhly pohledu. Líbilo se mi to, jenom škoda, že další díl je v nedohlednu. Každopádně si myslím, že to má celkem velký potenciál.

Jodie
17.04.2016 2 z 5

Musím souhlasit v podstatě se vším, co je níže v komentáři od bookshelf. Mně také kniha nezaujala, neoblíbila jsem si žádnou postavu a ze všeho nejvíc mi vadilo to, že autorka vůbec nevysvětlila, proč je svět, ve kterém hrdinové žijí právě takový, jaký je. Celkově bylo vše dost málo vysvětlené a ploché. Autorka si zřejmě radši nechala dost materiálu na další díly, já už se na ně ale bohužel nechystám.

JanaDor
28.03.2016 5 z 5

V příběhu se pořád něco děje. Je poutavý a pestrý. O překvapení není nouze. Děj je nepředvídatelný. Často jsem zírala, jak těžké zkoušky musí hlavní hrdinové zdolat, aby se jejich náhodné cesty setkaly a opět rozdělily. Co se týče lásky, tak je zde nastíněna okrajově a více času ji bude asi věnováno v dalších dílech. Objem popisu vymyšlené země se orientuje hlavně na Šerosráz. Dle konce počítám s větším rozsahem opět v dalším díle. Seznámili jsme se s hlavními postavami, s okolím, které je utvářelo a s rodinnými i kamarádskými vztahy, jež je taky formovaly. Nechybí nadpřirozeno a temné zlo, které nastiňuje plánovanou nadvládu.
Příběh se mi moc líbil. Je velmi čtivý.